Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

Yaptıgınız siteyi lisanslayın.Calıntıları önleyin || Sabitlik konu

Tusunami

Fahri Üye
Fahri Üye
Galatasaray
Katılım
28 Temmuz 2013
Mesajlar
47
Tepkime puanı
8
Puanları
0
Konum
Universe
Web sitesi
www.twitter.com
Turkmmodaki kod yazan webmaster arkadaşların başına gelen bir çok olaya şahit oluyoruz. Günlerce uykusuz kalınan gecelerin ardından; ortaya projeler çıkartan coder arkadaşların, yazdığı scriptler, satın alan kişilerin duyarsız davranmaları ya da kasten yapmaları sebebi ile, piyasaya dağılıyor. Piyasaya dağılan bu scriptlere warez diyoruz. Bu tip değerli scriptleri koruma altına almak aslında çok da zor bir işlem olmasa gerek diye düşünürken, internet ortamında bazı bilgi ve belgelere ulaştım daha sonra da sizler için harmanlayarak makale haline getirdim.

Öncelikle olayın mantığı; scriptin kodları arasında tüm sayfalarda çıkan bir dosyaya sahip olmanız gerekiyor. PHP bir yazılım için header.php , footer.php , config.php gibi dosyalar ve türevleri buna en uygun dosyalardır. Include yöntemi ile bu dosyaların içine lisans.php dosyasını çekebilirsiniz. Tabiki bu kodların birileri tarafından silinmemesi için kodlarınızı encode yapmanız gerekmektedir. Bunun için en uygun encode yöntemi ioncube programı ile yapılan encode yöntemidir. Şu ana kadar çözen olamamıştır. Çözdüğünü iddaa edenler yalan söylüyorlardır. Ioncube çözülememiştir. Bu nedenle tavsiye edeceğim en iyi yöntem bu yöntemdir.

Tüm dosyalara include yöntemi ile eklediğiniz lisans.php dosyanızın bağlantı kurduğu bir lisans.txt dosyası vardır. Bu bağlantı işlemi sırasında lisans.txt dosyası dizininde bulunan domain adları lisans kullanımına izin verilen web sitelerini içerir. Bu sayede listede olmayan domainlerde script çalışmayacaktır.

Aşağıda yer alan kodlar lisans.php dosyası içerisinde yer alacak kodlardır. Örnekde görüldüğü gibi bu kodlar sayesinde lisans.txt dosyası ile bağlantı kuruyor ve bu bağlantının sonucuna göre işlemi yürütüyor. Script için lisans izni verilmiş ise script çalışıyor verilmemiş ise bir uyarı çıkıyor. Şimdi gelelim lisanslama kodlarına..
PHP- Kodu:
<div class="alt2" dir="ltr" style="
margin: 0px;
padding: 6px;
border: 1px inset;
width: 640px;
height: 354px;
text-align: left;
overflow: auto">Evet yukarıda verilen kodlar ile artık scriptinizi lisanslamış oldunuz.Tam olarak anlayamayan arkadaşlar için ben kendim bi hazır kod yaptım.HAZIR KODU INDIRMEK ICI NTIKLA = >[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz.

Linkleri sadece kayıtlı üyeler görebilir. Linkleri görebilmek için Üye Girişi yapın veya ücretsiz olarak Kayıt Olun


Linkleri sadece kayıtlı üyeler görebilir. Linkleri görebilmek için Üye Girişi yapın veya ücretsiz olarak Kayıt Olun

 

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)

Üst