Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

Windows7 Kurulumu [Resimli] | Ayrıntılı Anlatım

Tusunami

Fahri Üye
Fahri Üye
Galatasaray
Web sitesi
www.twitter.com
Windows 7 Kurulum [RESİMLİ]

MİNİMUM SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

1 GHz işlemci (32 veya 64-bit)

1 GB RAM (32-bit); 2 GB RAM (64-bit)

16 GB boş sabit disk alanı (32-bit); 20 GB boş sabit disk alanı (64-bit)

WDDM 1.0 veya üstü sürücü desteğine sahip DirectX 9+ uyumluluğu bulunan ekran kartı.

Kabaca Windows Vista'nın aynı görünümüne sahip Windows 7'nin getirdiği bir takım değişiklikleri görmem mümkün. Bunlardan en belirgin olanı kurulum sonrasında network ayarlarınızı hemen yaptırıyor olması. Bağlı bulunduğunuz ağ ya da varsa wireless bağlantıları size listeliyor ve yapılandırmayı adım adım gerçekleştiriyorsunuz.

Diğer can alıcı özelliklerden bir taneside Wordkgorup ortamında paylaşacağınız klasörleri size seçtiriyor. Buradaki en önemli özellik ise bu paylaşımlara ulaşacak kişiler için bir şifre belirleyebiliyorsunuz. Böylece Workgroup ortamında kullanıcılar bu şifreyi bilmeden dosyalarınıza ulaşamıyor. Böylece Windows 7 ile birlikte güvenliğimiz bir kat daha artmış görünüyor.

Windows 7 CD'mizi bilgisayarımızın CD-ROM'una yerleştiriyoruz ve kuruluma başlıyoruz.

Windows Yükleniyor...

Dilimizi Türkçe Olarak Deiştiriyoruz

Install Now diyip geçiyoruz.

I accept the lisans terms. kutucuğunu işaretliyip şartları kabul ediyoruz. Next ..

Bilgisayarımız Windows Vista ise format atmamıza gerek yoktur. Buradan UpGrade seçeneğini seçerek UpGrade edebiliriz. Windows XP'de ise UpGrade özelliğini desteklememektedir. Bu yüzden Custom (advanced) tıklayarak kurulumumuza devam ediyoruz.

Windows 7'yi hangi diskimize kuracağımızı belirliyoruz.

Windows 7 Ultima kurulumumuz başladı. Arkamıza yaslanıp bekliyoruz.

Bilgisayarımız reset attıktan sonra ilk Windows 7 Ultima görüntüsünü görmüş olmalısınız.

Aktivasyon kodumuz varsa giriyoruz. Yoksa girmeden Next diyoruz.

İlk baştaki seçenek olan Use recommended setting seçip devam ediyoruz.

Ayarlarımızı yaptık. Tekrar arkamıza yaslanıp bekliyoruz..

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)