Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

Seafight | Dev Ahtapot

İntifada

Uzman Üye
Uzman Üye
Bursaspor
Katılım
5 Ocak 2014
Mesajlar
1,865
Tepkime puanı
3
Puanları
0
Konum
BURSA
Dev Ahtapot


Ahtapot, dokunaçlar, ahtapot eti... Bunlar ne demek oluyor?

Öncelikle, bu kavramlara açıklık getirmek istiyoruz, böylece yeni özelliği de kabaca özetlemiş olacağız:
  • Dokunaç – Harita seviyesi 2-16’da dokunaçlar ortaya çıkıyor. Dokunaçlar ahtapotun kollarıdır. Bunlara ateş edildiğinde, ahtapot eti içeren hazineler düşürürler.
  • Ahtapot eti – Ahtapot etini ele geçirdiğin zaman, artık geriye ahtapot haritasına gitme iznini beklemek kalıyor.
  • Ahtapot haritası – Burada diğer oyuncularla birlikte ahtapota karşı savaşırsın ve ahtapot tasarımı ile ahtapot güllesi kazanma imkanına sahip olursun.

Ahtapot ne sıklıkla veya ne zaman ortaya çıkıyor?
Esasen bu en son ahtapotun ne zaman mağlup edildiğine ve yeterli sayıda oyuncunun gerekli ahtapot etini toplayıp toplamadığına bağlı. Bir sunucuda 20 oyuncu ahtapot eti elde ettiği takdirde, bu oyuncular için ahtapot haritasına geçiş geri sayımı başlar.

Ahtapota ve dokunaçlara nasıl saldırabilirim?
Ahtapota ve dokunaçlara cephane ile saldırırsın. İyi bir taktik bul ve ahtapot ve dokunaçların değişik saldırı taktiklerine dikkat et.

Dokunaçlar ( Tentacles ) sürekli deniz haritasında bulunurmu ?
Dokunaçlar sürekli deniz haritasında bulunamazlar. Ahtapot batırıldıktan sonra dokunaçların tekrardan deniz haritasına çıkması için 1 saat süre geçmesi gereklidir.

Ahtapot haritasına nasıl gidebilirim?
Dokunaçlar arkalarında % 50 ihtimalle ahtapot eti içeren hazineler bırakır. Diğer % 50 ise biraz Tecrübe Puanı içerir. En az 20 oyuncu ahtapot eti elde ettiği zaman, bu oyuncular için ahtapot haritasına geçiş geri sayımı başlar. Bu oyunculardan biri bekleme sırasında oyundan çıkarsa veya gemisi batırılırsa, bekleme listesinde bir sıra öne geçersin.

Ahtapota karşı mücadelede birden fazla ahtapot eti toplayabilir miyim?
Her zaman sadece bir ahtapot etine sahip olabilirsin. Ahtapot etine sahip olduğun sürece, başka bir ahtapot eti bulmayacaksın.

Elimde ahtapot eti olduğun zaman, ahtapota karşı mücadeleye katılmak zorunda mıyım?
Ahtapot etini ele geçirmiş olman vasfını arttırdığın anlamına geliyor. Dolayısıyla, ahtapot haritasına geçmek zorunda olacaksın ve buna karşı koyma imkanın olmayacak.

Ahtapot etini ele geçirdikten sonra, deniz haritasından çıkarsam veya orada gemim batırılırsa ne olur?
Ahtapot etini kaybedersin. Bu durumda, başka bir oyuncu ahtapot haritasında senin yerini alır. Deniz haritasına tekrar giriş yaptığında, ahtapota karşı mücadele henüz başlamamışsa, yine ahtapot eti avına çıkabilirsin.

Elimde ahtapot eti var, ama ahtapot haritasına geçemiyorum. Neden?
Ya ahtapot henüz suyun yüzeyine çıkmamıştır (Ahtapot etine sahip yeterince oyuncu olmadığı için), ya da beklemedesindir.

Kaç oyuncu ahtapot haritasına geçer?
İlk basamakta toplam 20 oyuncu ahtapot haritasına geçer. Orada bir oyuncu batırıldığı takdirde, sıradaki oyuncu için geçiş geri sayımı başlar.

Ahtaport haritasında batırıldığım zaman ne olur?
Ahtapot etini kaybedersin ve boss mücadelesinden önce buluduğun normal haritaya dönersin. Eğer sonrasında yeni ahtapot eti bulursan, ahtapota karşı başka bir mücadeleye katılma hakkı kazanırsın.

Ahtapot haritası karartıldığında ne olur?
Ahtapot Darbe Puanlarını yenilemek için gizlenir. Bu durumda, hemen onun dokunaçlarına ateş et. Böylece, yenilemeyi durdurursun ve ahtapot tekrar su yüzeyine çıkar.

Ahtapota çok yaklaşırsam, ne olur?
Ahtapotun altına saklanmaya çalışırsan, bu onun hoşuna gitmez ve birkaç saniye içinde senin icabına bakar. Ahtapotun suyun üstüne çıkmak istediği yerde bulunduğun takdirde de aynısı geçerlidir. Yani, en iyisi ona çok yaklaşma!

Ahtapot haritasında istediğim kadar kalabilir miyim?
Hayır, sakın! Ahtapot, ahtapot haritasında sadece sınırlı bir süre boyunca kalır. Sen, filo üyeleri ve bütün diğer oyuncuların bu sınırlı sürede onu mağlup etmek için işbirliği yapması gerekir.

Sonunda ne kazanacağım?
Dokunaçlar normal haritada imha edildiği takdirde, yakınlarında iki hazine bulursun. Burada % 50 ihtimalle ahtapot eti veye Tecrübe Puanı kazanma imkanın var. Dokunaçlar ahtapot haritasında imha edildiğinde ise, toplanacak bir hazine belirir. Ahtapot imha edildiğinde ise, haritanın değişik yerlerinde 30 hazine ortaya çıkar. Bu hazineleri arayıp bulmalısınız. Burada nadir bulunan ahtapot tasarımlarından birini ve ahtapot güllesi elde etme ihtimalin var.

Ahtapot Tasarımın bir özelliği nedir ?
Bu gemi tasarımı ile kendinizi ahtapota karşı daha iyi savunmanız mümkün olacaktır. Bu tasarım ile Ahtapota %10 daha fazla hasar verebilirsiniz

Kazanacağım ahtapot mühimmatının özelliği nedir ?

  • Eğer bir grupta iseniz , grup oyuncularından herhangi biri bu gülleyi kullandığında grup göstergesindeki ismi başka renkte olacaktır.
  • Ahtapot güllesi ile darbe aldığınızda darbe süresi bitmeden oyundan çıkamaz , tamir olamaz boss yada bonus haritalarına giriş yapamazsınız
  • Bu gülleyi satın almanız mümkün değildir , ahtapot güllesini sadece boss haritasından kazanabilirsiniz
  • Ahtapot güllesinin hasar değeri gülle başına 60 hasardır ve 12 saniye boyunca 3'er saniyeden olmak üzere 4 defa gülle başına 15 ekstra darbe verir.
  • Yeneklerinizde kullandığınız daha fazla hasar yetenekleri ekstra darbenizin vereceği hasarıda arttıracaktır
Sunucu yeniden başlatıldığında ne olur?
Sunucu yeniden başlatıldığında, o ana kadar ahtapot eti almış olan bütün oyuncular bunu kaybederler. Aynı şekilde, o anda ahtapot haritasında bulunan bütün oyuncular yeniden başlatmadan sonra normal haritaya tekrar geri dönerler. Bu hem günlük yeniden başlatmalar, hem de aralarda teknik sebeplerden dolayı gerçekleştirilen yeniden başlatmalar için geçerlidi
 

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)

Üst