Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

Sanalika Çar Çalınmalarına Karşı Önlemler

mum

Üye
Fahri Üye
Merhaba arkadaşlar. Bugün sizlere Sanalika'da üyeliğinizin çalınmaması için ne tür önlemler almanız gerekmesini anlatıcam.
Konuyu daha fazla uzatmadan anlatımıma başlamak istiyorum.

İlk önce Sanalika'da Sanil hilesi diye birşey yoktur. Zaten olsa bu hilenin yapımcısına Sanalika dava açar.
Ama Sanil bugu olabilir. Mesela karne hediyesindede olduğu gibi buglar var. Ama şimdilik yok.
Örneğin adam sanil hilesi diye paylaşıyor. Siz indirip açtığınızda bilgisayarınıza "Keylogger" giriyor.

------------------------------------

Keylogger nedir ?

Keylogger resimler programlar müzikler vs. içine kurulan bir tuzaktır. Yani siz bu virüsü eğer yerseniz tıkladığınız her tuş adama gider. Mausu nereye oynattığınız ne sitelere girdiğiniz hepsi karşı tarafa gönderilir. Herkes Sanalika Sanil hack gibisinden programlar paylaşıyor. Öyle birşey asla ve asla yoktur sakın indirip açmayın. Bilgisayarınıza "Server" bile kurulabilir.

Server nedir ?

Serverde aynı keylogger gibi bişeydir ama bilgisayarınızı yönetir vs. Kameranızdan sizi izler. Cd-room açıp kapatır. Bilgisayarı açıp kapatabilir. Ekranınıza mesajlar gönderebilir. Görev yöneticisini kilitleyebilir. Ve daha bir çok şeyler yapabilir. Yani buda bir tür "Trojan"dır.

Trojan Nedir ?

[Bu trojanında bir çok çeşidi vardır. Açınca bilgisayarı çökerten. Hard-Disk'i yakan. Ekran kartını yakan vs. Bununda birçok çeşidi var. Ben internetten bakmadığım kendi bilgilerimle yazdığım için elimden gelen bu kadar.

Şimdi bunların sanalika çar çalınması ile ne alakası var derseniz siz yazdıklarımı doğru okumamışsınız.
Bu arada arkadaşlar Virüs programınızıda hep açık tutun.

Ben Keylogger'dan nasıl korunurum ?

Yani virüs programınız sağlam olmalı böyle saçma hilelere sanil hilesi pepsi hilesi falan inanmayın her önünüze gelen dosyayı açmayın korunursunuz.
Virüs programınızı her zaman açık tutun.

Peki Server yemekten nasıl korunurum ?

Bunun içinde saçma hilelere inanmayıp önünüze gelen her dosyayı açmazsanız korunursunuz.
Virüs programınızı her zaman açık tutun.

Ya Trojan'dan nasıl korunurum ?

Trojanlar her şeyde olabiliyor. Bunda Virüs programınızı açık tutmanızı öneririm. Eğer virüs programınız bişey demezse birde Virustotal taraması yaparak işinizi sağlama alın.

Peki bunlardan nasıl korunurum ?

Bazıları silinebilen virüslerdir ama bazıları formatla geçer. Siz en iyisi virüs yerseniz temiz bir format atarak işinizi sağlama alın.

Üyeliğim çalındı geri nasıl alıcam ?

İlk önce oyun stüdyosunu arıyoruz..

O
yun stüdyosunun numarası :Telefon: +90 216 410 45 50 (Hafta içi 09:00 - 18:00)

Ben : Merhaba sanalikayla ilgili sorum olacaktı yardımcı olacaksanız soracağım.

O.S : Buyurun sorununuz neydi ?

Ben : Hesabım .++++++ Siteleri sayesinde çalındı , nasıl geri alabilirim ?

O.S : Arkadaşım , hep .++++++ sitelerine inanmayın diyoruz , niye inanıyorsun ? Neyse size yardımcı olacağım.

Sizden 1 Kaç bilgi isteyecek ve sonra şifrenizi size verecek.

NOT : Arkadaşlar sanalikada msn nizi doğru vermemeniz takdirde çalınması hem kolay olur hemde O.S den çalınınca alamazsınız.

2. NOT : Hesabınızı facebook'a bağlarsanız hesabınızı biraz daha garantiye almış olursunuz

Pekii bunlardan başka üyeliğimi nasıl kurtarabilirim ?

Tabiikide yandex ile
Nasıl olacak ben size söyliyeyim.

Çarınız çalınmadan önce yandexi internetten kurun ve sanalikaya çarınıza ordan giriş yapın. Sonra çıkış yapmadan sol üstten çarpı işaretinden kapatın. O yandexi açtığınızda direk son kalan sayfa açılacak. Böylelikle çarınız çalındıktan sonra yandexten girerseniz kurtarabilirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)