Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

SİVASSPOR Bize Hasta Diyenler Yuğun Bakımda

Tusunami

Fahri Üye
Fahri Üye
Galatasaray
Web sitesi
www.twitter.com
Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, krize rağmen Türkiye’nin ihracatının arttığını belirterek, “Bize hasta diyenler şu anda kendileri yoğun bakımda” dedi. Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, krize rağmen Türkiye’nin ihracatının arttığını belirterek, “Bize hasta diyenler şu anda kendileri yoğun bakımda” dedi.

Sabah uçakla Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’na gelen Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ve Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Vali Ali Kolat ile il protokolü tarafından karşılandı. Yılmaz ve Çağlayan, buradan Sivas Ticaret ve Sanayi Odası’nın (STSO) 111. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen ‘Yeni Teşvik Sistemi Tanıtım ve İhracat Rekortmenleri’ ödül törenine katılmak üzere STSO’ya geçti. Törende konuşan STSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım, odanın faaliyetleri hakkında bilgi vererek, taleplerini dile getirdi.

Bakan Yılmaz da, krize rağmen Türkiye’nin ihracatının arttığını ifade ederek, “Türkiye ihracatı 2011 yılında 134,6 milyar dolar. Bu cumhuriyet tarihinin rekoru. Global ekonomik krize rağmen ihracatımız artıyor, Türkiye büyüyor. Son 10 yılda Türkiye’nin ihracatı 4 kat arttı. Bugün burada ihracat ödülünü alan hemşehrilerimi tebrik ediyorum” dedi.

Ekonomi Bakanı Çağlayan ise, helikopter kazasında hayatını kaybeden eski Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nu anarak, “Muhsin Yazıcıoğlu başkanım benim çok eski ve kadim dostumdu. Biz geçmişte aynı davayı sürdürmüştük. Bugün onu da rahmetle anıyorum” dedi.

Türkiye’nin özel sektöre ağırlık veren bir anlayışta olduğunu söyleyen Bakan Çağlayan, “Türkiye’nin 135 milyar dolarlık ihracatına destek sağlayan ihracatçılarına, uluslararası rekabette ben de varım diyen Sivaslı ihracatçılarımıza gönül dolusu teşekkürlerimi sunuyorum. Bu ülkeye taş üzerine taş koymuş herkesi gururla selamlıyorum. Türkiye artık üretimini, ekonomisini, yatırımını özel sektöre vermiş olan bir anlayıştadır. Şükürler olsun bugün Türkiye, dünyanın son 100 yılda en büyük ekonomik krizini yaşamış olduğu bu dönemde kriz kelimesini çöpe atmış siyasi olgunluğa, ekonomik olgunluğa sahip olmuştur. Türkiye, dünya tarafından takdirle karşılanıyor. Bugün Türkiye 135 milyar dolar ihracatı eğer Türkiye’nin dışına çıkmasaydık, dünyanın her tarafını fellik fellik dolaşmasaydık, Türkiye ekonomik istikrarı yakalamamış olamasaydı biz şuanda farklı şeyler konuşuyor olacaktık.” ifadelerini kullandı.

“BİZE HASTA DİYENLER ŞU ANDA KENDİLERİ YOĞUN BAKIMDA”

Türkiye’nin 2023 hedeflerine 2023’te ulaşacağını kaydeden Bakan Çağlayan, “İhracatın 4’te 3’ünü yapmış olduğumuz pazarlarda depresyon var, ciddi yangınlar var. Türkiye bir diken tarlası içinde ihracatını 135 milyar dolara çıkardı, cumhuriyet tarihine yazdırdı. 27 ülkeli Avrupa Birliği’nin 23 ülkesinden çok daha iyi durumdayız. Geçmişte bize hasta diyenler şu anda kendileri yoğun bakımda. Allah acil şifa versin. Türkiye’nin büyümesinde, gelişmesinde tek bir kesimin imzası var. O da Türk özel sektörüdür. Türkiye 2023 hedeflerine 2023’ten önce ulaşacak. Hedefimiz 2023’te 25 bin dolar kişi başı milli gelire ulaşmak” diye konuştu.

Bankaların aldığı faizlerden yakınan Çağlayan, “BDDK’ya sesleniyorum, bankaların haksız olarak aldığı işlem maliyetini azaltın. Bankalarımızın da biraz insafa gelmesini bekliyorum. Bankacıların içinde doğu ve güneydoğuda gayrimenkulleri ipotek olarak kabul etmeyen bankacılarımız var. Buralardakileri sigorta etmeyen sigortalarımız var. Bankalarımız sesimize kulak verirler, yoksa atacağımız çok adımımız var” dedi.

Programın sonunda ihracat rekortmenlerine ödülleri verildi. Programa Vali Ali Kolat, AK Parti Sivas milletvekilleri Hilmi Bilgin, Ali Turan, Mesude Nursune Memecan ve Belediye Başkanı Doğan Ürgüp de katıldı.

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)