Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

Robin Hood The Game

İntifada

Uzman Üye
Uzman Üye
Bursaspor
Robin Hood The Game

Toplumların kendi kültürleri ve buna bağlı olarak da değişik türde giyim tarzları olabilir. Eski Yunanlıların çarşaf giyip gezmeleri, Kızılderililerin kuşları yolup, tüylerini elbiselerinde kullanmaları, orman kabilelerinin hiçbir şey giymemeleri. Her biri doğasına, ortamına, yaş**ına özgü bir anlatım içerir ama hiçbir zaman taytın hangi mana ve amaçla giyildiğini anlamak mümkün değildir, en azından ben anlayamamışımdır. Hareket esnekliği ve bilimum özellik sayılabilir ama sonuç olarak o bir tayttır. Hele ki kahramanların taytı bu kadar çok sevmeleri! Bakınız Superman! İşe giderken efendi efendi giyiniyor, ne oluyorsa o telefon kulübesinde oluyor, o efendi adam tayt giyip dışarı fırlıyor, ayıp! Robin Hood bu konuda istisnadır, en azından ormanda dolaşıyor, fazla insan içine çıkmıyor, bu da bir adım! (Bu kadar tayt muhabbeti izleyenlere Man In Tights filmini hatırlatacaktır) Robin Hood demişken, sanırsam oyunumuzun ismi de Robin Hood’du, ilginç bir rastlantı, laf lafı açıyor dedikleri bu olsa gerek.

Biraz uzun bir giriş oldu ama taytla ilgili olan düşüncelerimi belirtmeden edemezdim, malumunuz tayt giyen bir sıra adamı kontrol ettiğimiz bir oyundan bahsedeceğiz, Robin Hood: The Legend of Sherwood. Robin Hood başlığı zaten konuyu özetleyen bir giriş olur, Aslan yürekli Kral Richard, kutsal topraklara savaşa gitmiştir, Locksley’lilerden Robin de Haçlı Seferi’ndeki macerasından geri dönmüş olup, babasının öldüğünü, topraklarının da alındığını öğrenmiştir, taytı giyme vakti çoktan gelmiştir. Hikayenin temeli budur, bilenler zaten aşina oldukları bir hikaye ile karşılaşacaklar, bizim de amacımız ülkenin elden gitmesini önlemek, hakkımızı almak için savaşmak olacaktır ki bu savaşımızı iki boyutlu bir ortamda, Commandos tarzı bir strateji ile yapacağız.

Gerçi bu seriye Commandos’la beraber Desperados’u katmakta fayda var çünkü bu oyunu hatırlayanlarınız olursa eski ortamların ne kadar güzel bir şekilde aktarıldığını bileceklerdir, çizimlerdeki mükemmellik size ortamı fazlasıyla vermişti, Robin Hood’da en göze batan özelliğin de bu olduğunu belirtmem yararlı olacaktır .Haçlı Seferleri dönemindeki, Lordların hakimiyet sürdüğü topraklar, kaleler (ki kale mimarilerine bayıldım desem abartmam, çizimler gayet güzel), Sherwood ve ormanımızdan geçen davetsiz misafirleri pusuya düşürdüğümüz orman mekanları, hepsi özenerek çizilmiş, ayrıntılara önem verilmiş. Eksikler yok mu, elbet var ama bunlar çizimlerden öte bu çizimlerdeki hareket kabiliyetiniz, buna ilerleyen kısımlarda değineceğiz.

İki boyutlu olarak göreceğiniz oyundaki ana amacınız mümkün mertebe gizlilik içerisinde görevleri yerine getirmek ama madem biraz önce eksiklik dedik, belirtelim. Gizliliğin nedeni bir kale dolusu adama karşı üç beş kişi ile nasıl karşı koyacağınızdan kaynaklanmakta ama bu prensipte olan bir kaynak, uygulama da ise bütün kalede üç beş kişiyi sağ bırakacak şekilde oyunu bitirebildiğiniz de karşınıza çıkacaktır bu manası olmayan prensip. Yapay zekanın kusuru tabi ki bunda etken. Bir nöbetçinin arkasında ses çıkarmadan, bütün bir devriyeyi keserseniz, dönüp bakmaya tenezzül bile etmediğini farkedeceksiniz (ses çıkmazsa tabi ki dönmez ama ses nasıl çıkmaz, naylona vurmuyoruz ki, kaldı ki ondan da ses çıkar). Düşünün ki bir yerden sonra cesetleri koyacak yer bulamadım.

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)