Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

Padişahlarımızın Sözleri.

Tusunami

Fahri Üye
Fahri Üye
Galatasaray
Web sitesi
www.twitter.com
Fatih Sultan Mehmet HAN.

Fatih Olmasaydım Ulubatlı Hasan Olmak İsterdim

Hayatım Boyunca ALLAH’ın Emirlerinden Dışarı Çıkmadım. ALLAH’ın Rızasını Kazanmak İçin Uğraştım. Tek Gayem Bu İdi

Bu gayr-i menkulatımdan elde olunacak nemalarla İstanbul’un her sokağına ikişer kişi tayin eyledim

Düşmandan yüz çevirmek korkaklıktır. Benim ikbalim yücedir. Talihsizlik ise düşmanın nasibidir

İstanbulu niçin fethettiklerini sorduklarında önce o benim gönlümü fetfettigi için

Mezardakilerin Pişman Olduğu Şeyler İçin Dünyadakiler Birbirlerini Yiyiyor

Salihlerin ismi anılan yere rahmet-i ilahi yağar

İmparatorunuza Söyleyin. Şimdi ki Osmanlı Padişahı Öncekilere Benzemez. Benim Gücümün Ulaştığı Yerlere, Sizin İmparatorunuzun Hayalleri Bile Ulaşamaz

Bu Dünya Ölümlüdür. Her Fani Gibi Bende Ölümü Tadacağım

Yerinde söz söylemesini bilen, özür dilemek zorunda kalmaz

Eğer Padişah Ben İsem, Size Emrediyorum. Gelip Ordunun Başına Geçin. Eğer Padişah Siz İseniz, Gelip Devletinizi Düşmanlara Karşı Savunun

Yapmak İstediğimi Sakalımın Bir Teli Bile Bilseydi, Sakalımın O Telini Hemen Koparır ve Yakardım

Dünya Devleti Ebedi Değildir. Fani Cihanda Hiç Kimse de Ölümsüz Değildir. İnsanların Dünyada Nefesleri Sayılıdır ve Ölümsüzlük Kapısı Kapalıdır

Şeyhim Akşemseddin Hazretleri İle Beraber Yaptığım Zikrin Lezzetine Dünyaları Bile Değişmem. Eğer Şeyhim İzin Verseydi Zikir Yolunu Tercih Eder, Saltanatı Terk Ederdim

Yavuz Sultan Selim HAN.

Sanma şâhım herkesi sen sâdıkâne yâr olur

Herkesi sen dost mu sandın belki ol ağyâr olur

Sâdıkâne belki ol bu âlemde dildâr olur

Yâr olur ağyâr olur dildâr olur serdâr olur

Kanuni Sultan Süleyman HAN.

Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi

Olmaya devlet cihanda, bir nefes sıhhat gibi

Saltanat dedikleri bir cihân kavgasıdır

Olmaya baht ü saadet dünyada vahdet gibi

II.Abdülhamid HAN.

Beni evhamlı sanıyorlardı hayır ben sadece gafil değildim o kadar

Kırk yıl şu devletlerin birbirine düşmesini bekledim. onlar birbirlerine düştü, şimdi ben tahtta değilim

Tarih değil,hatalar tekerrür ediyor

Düşamının kurtuluş reçetesi öldürmek içindir.Esaretin bir çeşiide borçlandırmadır

Millet birbirini kırıp geçireceğine bırakın beni öldürsün

Savaş yalnız sınırlarda olmaz .Savaş bir milletin topyekün ateşe girmesidir.Eğer bu bütünlük sağlanmamışsa zafer tesadüfi,yenilgi kaderdir

Ben bir karış dahi olsa vatan toprağını satmam,zira bu vatan bana değil milletime aittir. Milletim de bu toprakları ancak aldığı fiyata verir. Çünkü bu topraklar kanla alınmıştır, kanla verilir

Filistin’in kendilerine satılması karşılığında Osmanlı’nın bütün borçlarını tasfiye etmeyi taahhüt eden

Bizi yükselten dinimize karşı duyduğumuz büyük aşktır

İcabı halinde donanmayı kaybetmemek için canımı vermeye hazırım

Ha kendi evlatlarım,ha millet farkı yoktur

Saygılar.

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)