Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

Mitsubishi Evo - KaraKalem

Hükümdar

Administrator
Yönetici
Admin
Web sitesi
www.metin2tr.net
1.Aracımızı çizmeye başlarken eskiz çıkartarak yada direkt çizerek başlayabiliriz.Salih Abi eskiz dersini verdi bende direkt çizimi anlatacağım.İlk Önce aracın bir parçasını çiziyoruz.Ben en başta jantı çizdim.Bu çizdiğimiz ilk parça ne kadar orantılı ve düzgün olursa çizdiğimiz aracın açısı ve orantısıda o kadar iyi olur.Jantı düzgünce belirledikten sonra yavaş yavaş aracın basesine geçiyoruz.Baseye geçerken bir nokta belirleyin ve janta göre baktığınız aracı çizmeye başlayın.Ben janta bakarak çamurluk en dış çizgisini çizdim.Bu şekilde çizerek ilk resme kadar geldim.
NOT:Bu yöntem benim kullandığım yöntemdir.Bana bağlı kalmak zorunda değilsiniz.Sizlerde zamanla düzgün araçlar çizeceksiniz.

Linkleri sadece kayıtlı üyeler görebilir. Linkleri görebilmek için Üye Girişi yapın veya ücretsiz olarak Kayıt Olun

2.Aracımızın dış hattı tamamen çizildi.Şimdi yavaş yavaş detaya gireceğiz.
Bu aşamada aracın basit ama önemli noktalarını çizeceğiz.Aracımızın genel olarak basesini halletmiştik.Bu baseden yola çıkarak aracın genel detaylarına iniyoruz.Bu arada resmin üzerinde görülülen noktalar benim yahmin noktalarımdır.Yani şu şurda oluyor şuda şurda oluyor diye tahminen koyduğum noktalardır..

3.Artık aracımız bişeye benzemeye başladı.2. maddede anlattığım gibi diğer detaylarıda özene bezene çiziyoruz..

Linkleri sadece kayıtlı üyeler görebilir. Linkleri görebilmek için Üye Girişi yapın veya ücretsiz olarak Kayıt Olun

4.Aracımız iyice şekillendi son aşamalarıda çizip aracın çizim işlemini bitireceğiz...

5.Aracımızın çizim işlemi sona erdi.Bu aşamada son olarak söylemek istediğim bir nokta var oda şu:Aracı çimeye başlarken silgimizi mutlak kullanalım.Özellikle bakarak bir araç çiziyorsak en küçük açı kaymasını bile düzeltmeliyiz.O yüzden aceleye gerek yok..
5.Aracımızın çizim işlemi sona erdi.Bu aşamada son olarak söylemek istediğim bir nokta var oda şu:Aracı çimeye başlarken silgimizi mutlak kullanalım.Özellikle bakarak bir araç çiziyorsak en küçük açı kaymasını bile düzeltmeliyiz.O yüzden aceleye gerek yok..

6.Aracımızın çizim işlemi bitti.Şimdi gölgelendirmeye geçeceğiz.
Salih abininde dediği gibi kağıt sizin kalem sizin bu sizin oyununuz istediğinizi çizin karalayın.Ama bakarak bir araç çiziyorsak bu mümkün olmuyor.Bakarak çizdiğimiz aracın gölge oyunu zaten hazır.Orada ne görüyorsak kağıda aktaracağız.Bu işlemi yaparkende bazı hususlara dikkat etmek gerekiyor.
a-)Koyu uapmak istediğiniz yerleri hafif bastırarak açık yapmak istediğiniz yerleride bastırmayarak karalıyoruz.
b-)Aracın ne taraftan ışık aldığını belirliyoruz.Ve ışığın geldiği yeri daha az ışığın gidemediği yerleri daha çok karalıyoruz..

7.Aracımızın gölgelendirmesi de şekillendi.Ben ğarlak kısımları en sona bıraktım.Böylece silgi ile daha rahat edebileyim.
Bu aşamada ise Karalama yaptığımız yerlerin üzerinden pamuk,pecete,bez,parmak gibi alet edevat kullanarak karaladığımız yerlerin üzerinden geçiyoruz.Böylece kağıttaki boşlıklar kapanmış oluyor..

8.Bu aşamada artık sona yaklaştık.Artık aracın ince ışık alan yerlerini halledeceğiz.Bu aşamada ince silgimiz ile parlak yerleri siliyoruz.Bu aşamada ellerimize dikkat etmeliyiz.KAğıda değerse dağıtabilir resmi..
Ayrıca isteyen arkadaşlar bu aşamada arkaplanı da çizebilir.Son aşamada çizme nedenimiz ise araca daha az zarar veririz.Yani aracı görerek nereye ne geleceğini biliriz..

9.Son aşamada ise aracımızı tarayıcıdan taratıp bizlerle paylaşıyoruz..

Evet bir dersimizin sonuna geldik.Kısa zamanda yazdığım için hatalar olabilir.Dersimizden en iyi şekilde istifade ediyoruz..

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)