Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

Microsoft - Windows Vista Aero Masaüstü'nü Çalıştırılması

Tusunami

Fahri Üye
Fahri Üye
Galatasaray
Katılım
28 Temmuz 2013
Mesajlar
47
Tepkime puanı
9
Puanları
0
Konum
Universe
Web sitesi
www.twitter.com


Windows Vista Aero, arkalarını görebildiğiniz cama benzer arabirim öğeleri gibi etkileyici görsel efektler sunar.Görev çubuğunuzdaki öğelerin küçük resim görünümlerini, fare işaretçisini üzerlerinde bekleterek görüntüleyin.Açık pencereleri kolayca görüntülemek ve pencereler arasında gezinmek için Çevir özelliğini kullanın.Farenizdeki kaydırma tekerleğini kullanarak açık pencereler arasında gezinmek için 3B Çevir özelliğini kullanın.

---------------------------------------------------------------------

Windows Vista 'Da Aero arabirimi doğrudan açılmayabiliyor. Vista kurulum rutininin sonunda yapılan performans testinin sonucuna göre alınan bir karar bu. Örneğin 512 MB belleğiniz varsa, ekran kartınız desteklese bile Aero açılmayacaktır. Bu durumda Aero'yu elle açmanız gerekecek...

Şimdi Devam Ederek Adımları Uygulayalım...AERO ARABİRİMİNİ ÇALIŞTIRALIM..

1. Başlat küresinden "All Programs(Tüm Programlar) >> Accesories(Donatılar)" yolunu takip edip, "Command Prompt(Komut İstemi)" girdisine sağ tuşla tıklayın ve açılan menüde "Run as Administrator(Yönetici Olarak Çalıştır)" seçin.2. Komut satırında "regedit" yazarak, kayıt defteri düzenleyicisini çağırın.3. Buradan "HKEY_CURRENT_USER / Software / Microsoft / Windows/ DWM" girdisine ilerleyin.4. Composition anahtarını çift tıklayıp 1 değerini girin.5. Composition Policy anahtarını çift tıklayıp 2 değerini girin.6. Kayıt defterinden çıkın ve komut satırında "net stop uxsms" komutunu çalıştırın.7. "net start uxsms" komutuyla servisi tekrar çalıştırın.Dikkat :

Windows Vista Aero Masaüstü Özelliği Wİndows Vista Home Basic İşletim Sisteminde Bulunmamaktadır...Özelliğin Bulunduğu İşletim Sistemleri :Windows Vista Home Premium

Windows Vista Business

Windows Vista Ultimate---------------------------------------------------------------------

Windows Vista Aero Masaüstü Özelliğini Hala Açamadıysanız. Yeniden Performans Denetimi Yapıp Tekrar Deneyin. Bazı Ekran Kartlarında Ekran Çözünürlüğü İle Oynandığı Zamanda Çalışabiliyor. Eğer Hala Çalışmıyor İse Başka Bir Sürüm İle Tekrar Deneyiniz.. Yada Donanımınızın Uygun Olup Olmadığını Tekrar Gözden Geçirin..

---------------------------------------------------------------------

Performans Denetimi Anlatımı :Denetim Masası >> Performans Bilgileri ve Araçları >> Puanınızın Altında Puanımı Güncelleştir Var Ona Tıklatın.Daha Sonra Masaüstüne Sağ Tıklayıp Kişiselleştirme >> Tema >> Aero yu Seçebilirsiniz..
 

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)

Üst