Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

metin 2 tek packtan 2 servere giriş yapmak

Melek ™ Gül

Üye
Beşiktaş
Kayıtlı Üye

Siteye sınırsız host sağladığı için AkgunServers'e Teşekkür ederim.

Linkleri sadece kayıtlı üyeler görebilir. Linkleri görebilmek için Üye Girişi yapın veya ücretsiz olarak Kayıt Olun

Üstteki linke tıklayıp gerekli site adresine ulaşabilirsiniz.

Merhaba arkadaşlar artık artan pvp server sayısıyla birlikte metin2 serverlerini birleştirmek isteyen arkadaşların sayısının arttığını fark ettim fakat bir çoğu yapamıyor bende onlara yardımcı olmak açısından kendi siteme kurdugum ufak bir scriptle onları bir sürü kodla ugraşmaktan kurtarmaya karar verdim.

Öncelikle Root dosyalarını açıp içerisinde bulunan Serverinfo.py içini açıp içindeki herşeyi silin.

Yedek almayı unutmayın silmeden önce !

Sistem çok basit verdiğim linkteki siteye giriyorsunuz ve ardından Server İsmi yazan yere Serverinizin ismini , Server İP'si yazan yere serverinizin ip'sini yazıyorsunuz , 31 Adet server ekleyebilirsiniz isterseniz. Ne kadar server eklemek isterseniz okadar kutuyu doldurunuz ve en alta inip oluştura tıklıyorsunuz. Kutu içine gelen kodu komple kopyalayıp serverinfo.py dosyanıza atıyorsunuz.

*Portları kendi serverinize göre ayarlamayı unutmayın*

Ardından kaydedip çıkıyorsunuz root'ları kapatıyorsunuz ve packınıza atıyorsunuz işte bu kadar

Arkadaşlar Serverinfo oluşturucuda Tek Ch ekleme aktiftir Ch sayısını arttırmak için ;

Bul

Kod:

1:{"key":11,"name":"Ch1","ip":"SERVERADI","tcp_port":13000,"udp_port":13000,"state":STATE_NONE,},
Altına Ekle

Kod:

2:{"key":12,"name":"Ch2","ip":"SERVERADI","tcp_port":13000,"udp_port":13000,"state":STATE_NONE,},
Kod:

3:{"key":13,"name":"Ch3","ip":"SERVERADI","tcp_port":13000,"udp_port":13000,"state":STATE_NONE,},

Kod:

4:{"key":14,"name":"Ch4","ip":"SERVERADI","tcp_port":13000,"udp_port":13000,"state":STATE_NONE,},

Son Hali böyle olmalı
Kod:

1:{"key":11,"name":"Ch1","ip":"SERVERADI","tcp_port":13000,"udp_port":13000,"state":STATE_NONE,},
2:{"key":12,"name":"Ch2","ip":"SERVERADI","tcp_port":13000,"udp_port":13000,"state":STATE_NONE,}, 3:{"key":13,"name":"Ch3","ip":"SERVERADI","tcp_port":13000,"udp_port":13000,"state":STATE_NONE,},
4:{"key":14,"name":"Ch4","ip":"SERVERADI","tcp_port":13000,"udp_port":13000,"state":STATE_NONE,},​

tcp ve udp port yazan yerleri CH'lerinizin portlarına göre ayarlayın.
SERVERADI yazan yere serverinizin adını yazın.

Bu sadece 1. Servere 4CH Ekler Diğer serverlerede 4 Ch eklemek için diğer serverlerede aynı işlemi yapın tek değiştirmeniz gereke kısım
İlk bul yazdıgım yerdeki kod'un
PHP- Kodu:
key":11

yazan yeridir bunu 2. server için 21 , 3. server için 31 gibi aratınız.

2. veya diğer serverler için "key": 'den sonra gelen 11,12,13,14 kısmını kaçıncı serveri düzenlıyorsanız ona göre arttırın örnek ;

Ben 2. ve 3 serveri düzenlicem 2.serverde ch eklenecek koddaki keyi bu şekil yapyıorum"key":21
3.server için "key:"31 umarım anlatabilmişimdir.

Konudan yararlanıp yorum atmayan arkadaşlara hakkımı helal etmiyorum bu konu için ortalama 1saat uğraştım tek istediğim bir yorum

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)