Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

Malwarebytes' Anti-Malware - Görev Yöneticisi Engeline SON! KURULUMSUZ!

Tusunami

Fahri Üye
Fahri Üye
Galatasaray
Katılım
28 Temmuz 2013
Mesajlar
47
Tepkime puanı
9
Puanları
0
Konum
Universe
Web sitesi
www.twitter.com
Son zamanlarda en çok sıkıntı yaratan görev yöneticisini ve kayıt defterine girişi engelleyen casus uygulamaya bu programla ilelebet son verebilirsinizÖncelikle “Malwarebytes’ Anti-Malware” programını açın( LİNKTEKİ PROGRAM KURULUMSUZDUR DİREKT CALISTIRABİLİRSİNİZ ).Programı açın ve gelen ekranda soldaki seçeneklerden “Hızlı Tarama gerçekleştir” seçeneğini seçin.Alt taraftan da “Tara” butonuna basın. Program tarama işlemini gerçekleştirirken bir şeylerle uğraşmamaya çalışın.Ardından sonuçlar ekranı gelecektir. Gözüken virüsler arasında “DisableTaskmsgr” ve “DisableRegistryTools” isimlerine çok yakın 2 isim olması lazım. Bunlardan ilki görev yöneticisini devre dışı bırakan virüs, ikincisi ise kayıt defterini bloke eden virüs. Siz programda sonuç ekranında gözüken tüm virüsleri kaldırın (Bu 2 virüs de dahil!) ve bilgisayarınıza restart atın.Ardından şanslısınız ki kayıt defteri artık bloke değildir, ama bende olduğu gibi sizde de büyük ihtimal o görev yöneticisi virüsünü ne kadar silerseniz silin hiçbir zaman görev yöneticisi sorunu yok olmaz. Onun için;

Bu hatadan hem Windows XP hem de Windows 7’de kurtulmak için kayıt defterini ulaşılabilir kıldıktan sonra şu yolu izleyin:

Başlat-Çalıştır-“regedit”-HKEY_CURRENT_USER-Software-Microsoft-Windows-Curre ntVersion-Policies-systemArdından sağ penceredeki “DisableTaskMgr” isimli kayda çift tıklayın ve gelen kutucukta “Değer Verisi” kısmındaki 1’i silip 0 yapın ve bilgisayarınıza restart atın.Eğer o değer 0 ise kayda sağ tıklayıp silmeyi deneyebilirsiniz.Artık her iki sorununuz da çözülmüş olmalı.Eğer Windows Vista kullanıyorsanız önce Windows XP’de gösterdiğim yolu deneyin, eğer olmazsa Windows 7 için gösterdiğim yolu izleyerek aynı sorundan kurtulun.[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz.

Linkleri sadece kayıtlı üyeler görebilir. Linkleri görebilmek için Üye Girişi yapın veya ücretsiz olarak Kayıt Olun


Linkleri sadece kayıtlı üyeler görebilir. Linkleri görebilmek için Üye Girişi yapın veya ücretsiz olarak Kayıt Olun


Linkleri sadece kayıtlı üyeler görebilir. Linkleri görebilmek için Üye Girişi yapın veya ücretsiz olarak Kayıt Olun

 

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)

Üst