Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

Mükemmel Altyapıya ve Antrenman Sahalarına Sahip Takımlar

Quatro

<marquee><b><span color="#FF0000">Do not break the
Fahri Üye
[h=4]Bugün sizlere altyapısı ve antrenman sahası üst düzeyde olan takımları tanıtacağım.
[/h]
Bana göre oyunun en zevkli bölümü bu bölüm. Bir oyuncuya milyonlarca Euro vermektense kendi oyuncumu yetiştirip onu milyon Euro'lara satarım ve daha da keyif alırım. Veyahut satmam ve emekliliğine kadar onu oynatırım. Bu tamamen size kalmış bir tercihtir. Fakat tüm bunlardan önce önem vermemiz gereken en önemli şey antrenman sahaları ve altyapı gelişmişliğidir.Bir takımın altyapı yapılanması ne kadar yüksek olursa o kadar iyi oyuncu çıkmaktadır. Tabi ki bu tek başına yeterli olmayacaktır. Oyunda yeni çıkan regenler, belli başlı ülkelere göre dağıtılmıştır. Örnek vermek gerekirse; Güney Amerika kıtasından her zaman daha iyi oyuncular çıkmaktadır. Bu demek değildir ki Avrupa'dan ya da diğer kıtalardan daha az iyi oyuncu çıkacak. Fakat %70 Güney Amerika ise %30'da diğer kıta ya da ülkelerde daha iyi oyuncu çıkmaktadır. Yani bu tamamen oyunun kurgusu üzerine yapılmış ve bana kalırsa çok da gerçekçi bir şeydir. Bu sebeple oyunu her kurduğunuzda Güney Amerika kıtası veritabanını açmanızı size tavsiye edebilirim.
Örneğin Türkiye BAL Ligi'nden bir takım aldınız ve tesislerinizin hepsi vasat durumda. Türkiye'de, gençler bakımından öyle ahım şahım bir ülke değil. Wonderkid'lerin sık sık çıktığı bir ülke olarak sayamayız. Wonderkid'leri bırakın, diğer kaliteli liglere oranla çok alt düzeylerde oyuncular çıkmakta altyapılardan. Fakat sırf bu durum böyle diye sonsuza kadar kötü oyuncu çıkacak diye bir şey yok. Siz önce üzerinize düşeni yapmalısınız. Öncelikle bir karar vermelisiniz, transfer yaparak mı yoksa altyapınızı kullanarak mı büyümek istiyorsunuz? Bu soruya cevabınız altyapı seçeneği ise bir an önce altyapıya yatırımınızı yapmaya başlayın. Bu sadece tesisleri büyütmekle de bitmiyor. Aynı zamanda antrenman sahalarınızı da geliştirmeniz gerekiyor. Antrenman sahaları, oyuncularınızın gelişimi bakımından en önemli rolü taşıyor. Ne kadar üst düzey antrenman sahanız varsa oyuncularınız bir o kadar hızlı gelişiyor. Tabi ki bu da tek başına etkili değil. Hırslı oyuncular ve profesyonel oyuncular daha çabuk gelişmektedir. Bu da ayrı bir konu zaten. Her neyse konumuza dönecek olursak, antrenman sahaları çok önemli.

Bir başka önemli konu ise U18 antrenörleri. Bu antrenörleri çoğaltmaya bakın. İlk zamanlar yönetim daha fazlasına izin vermeyecektir fakat zamanla takımınız büyüdükçe, bütçeniz büyüdükçe isteğinizi reddetmeyecekler ve yerine getireceklerdir.

Bir diğer geliştirilmesi gereken de genç yetiştirme ağıdır. Genç yetiştirme ağınız ne kadar yüksek ise, size yüksek potansiyelli oyuncu gelme olasılığı o kadar yükselir. Bu saydığım maddelerin hepsi bir etken. Fakat bütün bunları yaptığınızda altyapınızdan her sene mükemmel oyuncular çıkacak diye bir kaide yoktur.

Bunların dışında sizlere altyapı tesisleri, genç yetiştirmesi, altyapı antrenörlüğü ve antrenman sahaları yüksek olan takımlardan bir kaç örnek vermek istiyorum. Takımı yıllarca büyütmek ile zaman harcamak istemeyen ve bir an önce harika gençler yetiştirmek isteyen arkadaşlar için yol gösterici olmasını umuyorum.

Linkleri sadece kayıtlı üyeler görebilir. Linkleri görebilmek için Üye Girişi yapın veya ücretsiz olarak Kayıt Olun

İlk sıraya kesinlikle Arjantin'den Boca J. , Vélez ve River Plate'i koyabiliriz. Boca başta olmak üzere bu üç kulüp de son derece önemli futbolcular çıkarmaktadır. Potansiyelleri olmasının dışında mevcut yetenekleri de son derece üst düzey olabilmektedir.
Belçika Ligi'nden ise Standart takımı bu bakımdan üst düzeydir. Her sezon bir çok yıldız çıkarmaktadır. Zaten Belçika, bildiğimiz gibi futbolcu açısından çok gelecek vadeden bir ülkedir.

Çek Ligi'nden ise Sparta Prague ve Slavia Prague başı çekmektedir. Harika stoperler'in dışında forvet yıldızlar da yoğun olarak çıkar.

İngiltere'den bir çok takım sayabiliriz fakat en iyi olan 4 takımı saymak istiyorum; Arsenal, Man Utd, Crewe, Middlesbrough ve Southampton.

Fransa Ligi'ne gelecek olursak şu takımları rahatlıkla sıralayabiliriz; O.Lyon ve Stade Rennais FC. Bu iki takımın dışında bir çok takım var altyapı bakımından harika olan fakat en önde gelen bu iki takımdır.

Linkleri sadece kayıtlı üyeler görebilir. Linkleri görebilmek için Üye Girişi yapın veya ücretsiz olarak Kayıt Olun

Gelelim Hollanda Ligi'ne. Benim en heyecan duyduğum oyuncular genelde bu ligden çıkar. Ajax zaten bir futbolcu fabrikası, Feyenoord, AZ ve PSV'yi ise rahatlıkla önde gelen kulüpler arasında sayabiliriz.
Portekiz Ligi demek, kanat oyuncuları demek. Porto, Benfica, Sporting bu ülkede başı çeken kulüpler.

İspanya denince akla ilk olarak gelen takımlar, Barcelona ve R.Madrid'dir. Sadece akıla geldikleri yetmediği gibi aynı zamanda altyapı olarak da ligin en üst düzey iki takımıdır.

Şili takımlarından Colo Colo'da bu konuda öncüdür.

Almanya Ligi'nden ise Bayern, genç yetiştirme anlamında çok gelişmiştir.

Yunanistan'a baktığımızda en iyi tesislere sahip iki takımı sayabiliriz; Olympiakos ve Panathinaikos.

İtalya'dan Roma bu konuda akla ilk gelen takım olabilir.

İsviçre denince akıla gençler bakımından şu takımlar gelir; Basel ve Grasshoppers

Sırbistan'da benim beğendiğim oyuncuların bulunduğu bir ligdir. Son derece güzel defans oyuncuları çıkar buradan da. Partizan ve Red Star'ı sayabiliriz.

Ben filtremi mümkün olduğunda yüksek tuttum ve bu isimleri saydım. Eğer filtremizi biraz daha düşürürsek bir çok takım daha ekleyebiliriz. Tabi ki oyuncu yetiştirme anlamında bir tek bu kulüpler yoktur. Ama dediğim gibi en iyiler olarak bu kulüpleri yazabiliriz.

Kendi takımınızı yaratmak veyahut altyapısı sağlam, hazır bir takım yönetmen size kalmış. Ama kişisel tavsiyem kendi takımınızı büyütmektir. Ondan alacağınız zevki büyük bir takımda alacağınızı zannetmiyorum.

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)