Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

Hesk Ticket(Destek) Sistemi | Kolay Kurulum ve Kullanışlı | Resimli ve Yazılı Anlatım

CheesH

Üye
Kayıtlı Üye
Buğün sizlere Metin2 server sitenizde kullanabileceğiniz Ticket (destek) sisteminin tanıtımı yapıp, kurulumunu göstereceğim.

Hesk Ticket (Destek) Sistemi Nedir ?

Hesk Ticket (Destek) Sistemi En Kolay Sade Görünüşlü Geniş Bir Kullanıma Sahip Olan Bir Destek Sistemidir.
Profesyonel Tanımı :
Türkçe anlamı"Yardım Masası Yazılımı" demektir. Bir çoğumuzun internet sitelerinde gördüğü, genellikle alışveriş sitelerinin, web hizmeti veren sitelerin başta gelmek üzere birçok sitenin benzerlerini kullandığı bir soru-cevap sistemidir.

Demolar

Linkleri sadece kayıtlı üyeler görebilir. Linkleri görebilmek için Üye Girişi yapın veya ücretsiz olarak Kayıt Olun

Linkleri sadece kayıtlı üyeler görebilir. Linkleri görebilmek için Üye Girişi yapın veya ücretsiz olarak Kayıt Olun

(Yönetim girişine ıd-şifre istemez.)

Not: (Demolar ingilizce, fakat indireceğiniz dosyada Türkçe dil desteği mevcuttur.)

Özellikleri

Müşteri Sayfaları Özellikleri :

Müşteri Sayfası oldukça sade, anlaşılabilir ve kullanışlıdır.

Müşteri Sayfasından kolaylıkla Yeni Soru Kaydı yapılabilir.

Yapılan Soru Kayıtlarına Takip Numarası verilerek daha sonra kolay ulaşılması sağlanmış.

Müşteri Sayfasından Kayıtlı Sorunun Takip numarası unutulmuşsa e-posta adresine gönderilmesi istenebilir.

Müşteri E-Posta adreslerinin kötü amaçlı kullanımını bildirmek amacıyla, soru kaydı yapıldığında kayıtta yazılan e-posta adresine bilgilendirme mesajı gönderilir.

Müşteri Sayfasından Soru Kaydı yaparken spam botlar yani kötü niyetli form dolduruculara karşı Güvenlik Resmi ve Güvenlik Sorusu mevcuttur. Mesajınızı yazdıktan sonra resimde görünen kodu veya matematiksel işlemin sonucunu istenen kutucuğa aynen yazmanız istenir, doğru yazılmadığı taktirde işlem yapılmaz.

Müşterilerinizin yardım masası yoluyla size sorunlarını bildirirken yazılı olarak anlatamadıklarını görsel veya başka türlü anlatmaları da düşünülerek yardım talebi mesajlarına dosya veya resim ekleme özelliği de sağlanmış.

Yönetim Kısmı Özellikleri :

Toplam 10 Sql tablosu ve 24 Kb gibi ufak bir başlangıç kurulumu boyutuyla sunucunuzu yormadan çalışır.

Destek Hizmeti vermesini istediğiniz elemanlarınıza sınırsız sayıda hesap açabilirsiniz.

Destek Elemanlarınıza vereceğiniz kategori erişimi, soru okuma ve cevaplama yetkilerini yapılandırabilirsiniz.

Müşteriler tarafından yapılacak soru kayıt formundan ekli dosya gönderilmesini izninize bağlı olarak sağlayabilirsiniz. Ekli dosyaların türü, boyutu gibi özellikleri yönetim panelinizden ayarlayabilirsiniz. Ekli dosyaların kaydedilmesi için script dizini içerisinde veya sizin belirleyeceğiniz bir dizinin CHMOD yazma izinlerini 777 yani yazılabilir olarak açmanız gerektiğinden çok gerekmedikçe kullanmanızı tavsiye etmiyorum.

Sık Yazılan Cevaplar için Hazır Cevaplar bölümü sayesinde cevap kayıtları oluşturabilir, gerektiğinde sadece cevabı seçip göndererek zaman kazanabilirsiniz.

Soru Kayıt formlarına özel alanlar ekleyebilir, istediklerinizi zorunlu alan yaparak müşterinizden almanız gereken diğer istediğiniz bilgileri de alabilirsiniz.

Gelişmiş Arama seçenekleriyle Kayıtlı Sorular içerisinden istediğiniz bulmanız daha da kolay hale getirilmiştir.

Müşteriler ve Destek Elemanları tarafından yazılan sorular, cevaplar her iki tarafa da e-posta ile bildirim yapılabilir.

Üretici Sayfasındaki Destek Forumlarındaki Dil Bölümünden birçok dil çevirisine sahip olabilirsiniz.

Yazılı Anlatım (Kurulum) :

Adım 1 : İnnDireceğiniz scripti WinZip tarzı bir programla açıp, belirleyeceğiniz bir klasör adıyla sitenizin dosya alanına FTP Programınız vasıtasıyla yükleyiniz.

Adım 2 : Scriptin ana klasöründe bulunan hesk_settings.inc.php adlı dosyaya 666, attachments klasörüne ise (kullanacaksanız) 777 CHMOD değeri verin.

Adım 3 :

dosyasını çalıştırın.

Adım 4 : Kurulum Ekranında Sırasıyla,
New install,
License agreement (Kullanıcı Lisans Sözleşmesi Onayı)
Check setup (Ayar Kontrolü.)
Database settings (Veritabanı bilgilerinizi yazıp devam edin.)
Setup database tables (Veritabanınıza gereken SQL tablolarının otomatik atılması)
Go to Admin Panel (Link ile yönetim paneli giriş ekranına gidiniz.)

Türkçe Yama Kurulumu :

Settings(Ayarlar) Kısmına Girin.
Hemen Aşağıda "language" Adında Bir Bölüm Var Orada "English" Seçilidir Siz Oraya Tıklayıp "Türkçe" Seçin Ve Aşağıdan Save(Kaydet) Butonuna Basın.

Resimli Anlatım (Kurulum :

Resimi orjinal boyutunda 747x361px görmek için tıklayın

Resimi orjinal boyutunda 747x734px görmek için tıklayın

Resimi orjinal boyutunda 747x491px görmek için tıklayın

Resimi orjinal boyutunda 747x393px görmek için tıklayın

Resimi orjinal boyutunda 747x445px görmek için tıklayın

Not: Şifrenizi değiştirmeyi unutmayın.

Kullanıcı / Müşteri Sayfalarından Görüntüler :

Resimi orjinal boyutunda 747x416px görmek için tıklayın

Resimi orjinal boyutunda 747x941px görmek için tıklayın

Resimi orjinal boyutunda 747x386px görmek için tıklayın

Resimi orjinal boyutunda 747x472px görmek için tıklayın

Resimi orjinal boyutunda 747x383px görmek için tıklayın

Resimi orjinal boyutunda 747x244px görmek için tıklayın

Resimi orjinal boyutunda 747x850px görmek için tıklayın

Admin(Yönetici) Sayfalarından Görüntüler :

Resimi orjinal boyutunda 747x370px görmek için tıklayın

Resimi orjinal boyutunda 747x1022px görmek için tıklayın

Resimi orjinal boyutunda 747x1242px görmek için tıklayın

Resimi orjinal boyutunda 747x523px görmek için tıklayın

Resimi orjinal boyutunda 747x732px görmek için tıklayın

Resimi orjinal boyutunda 747x1532px görmek için tıklayın

Resimi orjinal boyutunda 747x2441px görmek için tıklayın

Resimi orjinal boyutunda 747x634px görmek için tıklayın

Linkler

Not: Konu daha önceden paylaşıldı ama güncelliğini kaybetti.
Not 2: Yapamayan arkadaşlar yorum/öm atarak yardım isteyebilir. Kurulumda sorun yaşayanlar fazla olursa, videolu anlatım yapabilirim.

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)