Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

Ethem Sarısülük

Sfenks

<marquee behavior="alternate"><font color="red" si
Uzman Üye
Web sitesi
www.hayatmmo.com
Ethem Sarısülük (1986 Ankara - 12 Haziran 2013 Ankara), 2013 Taksim Gezi Parkı protestoları sebebiyle Ankara, Kızılay'da bulunan Güvenpark'taki eylemcilerden biridir ve polis memuru Ahmet Şahbaz tarafından 9 mm çapında mermi ile vurularak öldürülmüştür. 14 gün yoğun bakımda kalan Sarısülük'ün 12 Haziran tarihinde beyin ölümü gerçekleşti ve 14 Haziran 2013 saat 15:15'te Ankara Numune Hastanesi'nde vefat etti. Otopside mermi çekirdeğinin beynin içinde olduğu rapor edilmiştir.

1986 yılında Çorum’un Sungurlu ilçesinde TürkmenAlevi bir ailenin çocuğu olarak doğdu. 1991 yılında ailesi ile birlikte Ankara'ya göç ettiler. Babası Muzaffer Sarısülük edebiyat öğretmeniydi. Ancak çeşitli nedenlerle öğretmenlikten istifa ederek Çorum'un kırsalında tek başına yaşamaya başladı. Babası teknolojiden uzak ve vejetaryen bir yaşam sürdürmektedir. Annesi Sayfı temizlik işleri ile geçimini sağlayan bir ev hanımıdır. Üç erkek bir kız kardeşiyle yoksul bir çocukluk geçirdi. İlkokulu Kınık İlköğretim okulunda tamamladı ve lise öğrenimine Abidinpaşa Endüstri Meslek Lisesi'nde başladı; ancak devam edemedi. Ardından Tuzluçayır Lisesi'nde eğitime başladı; ancak ikinci sınıfta bıraktı[SUP]][/SUP]Bu okuldayken parasız eğitim protestoları esnasında göz altına alındı. Liseden sonra kargoculuk, hamallık gibi işlerde çalıştıktan sonra kaynak işçisi olarak OSTİM'de çalıştı [SUP][8][/SUP] Bir dönem Hakkari'de bir karakol inşaatında çalıştı.

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)