Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

Bilgisayar Güvenliğini Ve Hesap Güvenliğini Sağlamak...

caddexxx

Moderatör
Kayıtlı Üye
Bilgisayar Güvenliğini Ve Hesap Güvenliğini Sağlamak...
Merhaba Arkadaslar...

Ben Bu Klavuzda Soyulma Sansını Düsürmeyi Veya Kesin Soyulmamayı Anlatacağım Size Bağlı Birsey....
Simdi Ne Yapmalıyım?
Ne Yapmanız Gerektiğini Size Cok Basit Yoldan Anlatacağım Öncelikle Daha Önce Soyulmussanız Ve Bilgisayarınzda Herhangi Bir Virüs(worm, keylogger trojan,kişisel virüs)olduğunu Düsünüyor İseniz Öncelikle Önemli Dosyalarınızı Bir Harici Belleğe (Cd, Taşınabilir Hardisc,v.b.) Atıp Virüs Taramasından Gecirin...
Ardından Bilgisayarınıza Tamamen Format Atın...Bilgisayarınıza Format Attıktan Sonra Eğer Driverlarınızın Cd Si Varsa Cd Den Yok İse Driverları Ürünlerinizin Kendi Orjinal Sitelerinden İndirin...
Driverları Kurduktan Sonra Cd Ye Attiğiniz Dosyaları Önce Tekrar Virüs Taramasından Gecirip Bilgisayara Kopyalaynız(Yedek Hardisc bölümüne atmanız daha saglıklı olur)ardından Metin2 Yi Metin2 Nin Resmi Website Sinden Yani

Linkleri sadece kayıtlı üyeler görebilir. Linkleri görebilmek için Üye Girişi yapın veya ücretsiz olarak Kayıt Olun

dan indirin ve Kurun Kurduktan Sonra Hesabına Giriş Yapmadan Bir Virüs Programı İndirin ESET NOD32 i Tercihimdir Virüs Bulma Olasalığı Cok Yüksek Ve Kesin Sonuc Verebiliyor...Ve Güvenlik Duvarı Ayarlarınızı Yüksek Tutun...
Bunları Yaptıktan Sonra Gönül Rahatlığı İle Hesabınıza Girin...
Simdi Bana Diyeceksiniz Bilgisayarı Güvenli Hale Getirdim Ya Hesabım...?
Ondada Sizi Pek Zorlamayacağım Herkez AntiLogger Fln Kullanıyor Ama Bunun Amacı Keyloggerdan Pek Farklı Değildir Programı Cözdüm Ve İnceledim Ve Bir Keyloggerla Karsılastırdım...AntiLogger Tüm Bilgsayardaki Sanal İşlemleri Kendi Databaseinde Topluyo Ve Keyloggerın İşini Daha Cok Kolaylastırıyor..Bir Hacker Kurbanının Bilgisayarına Keylogger Kurup Tek Tek Arayacağına Bir Arada Buluyor Ve İsini Kolaylastırıyor Tek İsi Güvenlik Duvarını Kırıyor Ve AntiLoggerı Üretenler Genellikle Keylogger Ların Alt Firmalarıdır...
Onun İcin AntiLogger Değil Sadece AntiVirüs Programı Kullanın Hesabınıza Giriş Yaparken Sanal Klavye Kullanın Düzenli Olarak Sifre Ve Mail Değistirin Bunları Yaparken Sanal Klavye Kullanın Ve Sakın Hesabına Ait Olan Maili Baska Birseyde Kullanmayın...Kimseyle İd Sifre Paylasımında Bulunmayın Kimseye İtem Göstermehyin En Önemlisi Her Oyuna Girerken İpnizi Bir Kasgida Not Alın Eğer Hesabınza Bisi Olursa Gmlere İp Lerinizi Gönderip Onun Haricindeki İpyi Tespit Alıp Hesabınızn Calındığnı Kanıtlar Ve Hesabınızı Kurtarırsınız...
Bunlar Önceden Soyulmussanız Bilgisayar Ve Hesabını Kurtarmanın Yollarıydı...
Simdi İse Bunlar Olmadan Önce Önlem Almak İsteyen Arkadaslarım İcin

Öncelikle Herzamanki Gibi Hesabımızı Güvenceye Alıyoruz Yukardaki Gibi Düzenli Olarak Mail Sifre Deisimi V.s.
Ardından En Önemlisi Güvenlik Duvarını Yüksek Tutmamız Gerekiyor Onun İcin Başlat>Ayarlar>Denetim Masası>Güvenlik Merkezi Secenekleri İle Güvenlik Duvarı Ayarlarınızı Yapın Ve AntiVirüs Programı Kurun Ama Ben Kesin Keyloggerı Tespit Etmek İstiorum Diyorsanız Bir AntiSpy Programı Kullanıın Ama Bilgisayrınızı Cok Yavaslatır Ve Bazen Hatta Coqu Zaman Kesin Sonuc Vermez Ama Yukarda Anlattığım Gibi AntiLoggerdan İyi Dir Ve Kesinlikle Temizlemek Adına Birsey Yapmaz Sadece Karantinaya Alır Ama Hic Fark Etmez Bi Hacker İçin Tekrar Bir Trojan Yollar(keyloggerın genellikle bulunguqu virüs)Ve İsini Kesin Bitirir Onun İcin Bir AntiVirüs Programı Kesin Lazım
Düzenli Olararak Virüs Taraması Yapın..Ve Virüs Programını Güncel Tutun Sakın HİLE YANG SATIŞI YAPAN SİTE VEYA CAFE LERDEN YARARLANMAYIN BUNLAR HESAP SOYULMALARININ EN BÜYÜK GÖSTERGESİDİR.Eqer Bunları Yaparsanız Üzüleceğinizi Hic Sanmıyorum...Umarım Kimsenin Basına Gelmez...
İyi Oyunlar İyi Forumlar..

Sabit Lütfen.

BOMBFACTORY

Uzman Üye
Uzman Üye
Trabzonspor
Teşekürler

İlk önce güvenlik Gerekiyor Tabikide :D

iyi Forumlar ,

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)