Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

Araf Online Oyun Kuralları

İntifada

Uzman Üye
Uzman Üye
Bursaspor
Araf Oyun Kuralları

1-Karakter ve Klan İsimleri

Küfür/hakaret,
Irkçı söylem,
Oyun Yetkililerinin uygunsuz gördükleri nickler,
Siyasi/ideolojik söylem,
Kötü alışkanlıklara özendirici ifadeler
Şahıslara kurumlara özel ve korunan Oyuncu(Karakter) isimleri kullanmak kesinlikle yasaktır.

Araf Yönetim üyelerinin isimlerini kullanan oyuncular uyarılmaksızın oyundan uzaklaştırılacak ve karakterleri silinip,engellenecektir.

2-Forum ve Oyun içi davranışlar

Lütfen, Oyun içerisinde diğer oyunculara karşı ılımlı olun ve kesinlikle hakaret etmeyin. Tehdit etmek ve baskı yapmak kesinlikle yasaktır. Eğer bir oyuncunun kurallara uygun hareket etmediğine inanıyorsanız bunu GM lere iletmekten çekinmeyin. Sizden iddianızı kanıtlamak için bir Ekran Görüntüsü (Screen-Shot) talep edilecektir; böylece neler olup bittiğine dair bir fikir sahibi olmamız kolaylaşacaktır.
Araf Online yönetimi şikayete konu olan durumlarda bahsi geçen olayın bir hakaret olup olmadığına karar verme hakkını saklı tutar.
Gönderilmiş olan ekran görüntüsü ve diğer kanıtlar sistem logları ile karşılaştırılacak ve GM leri yanıltmaya çalışmak amacı ile gönderilmiş sahte ekran görüntüsü ve ihbar olduğuna kanaat getirilmesi durumunda şikayette bulunan kişinin hesabı süresiz olarak kapatılacaktır.

3-Oyun İçi Sohbet

Sohbette kaba/argo dil kullanımı yasaktır. Her ne sebeple olursa olsun diğer oyuncuları rencide edici davranışlar, küfür, hakaret yasaklanmıştır. Hiç bir oyuncu “ben şu nedenle hakaret ettim” gibi bir gerekçe sunamaz veya sunacağı gerekçeler geçersiz kabul edilir.
Flood / Spam (Sürekli olarak aynı mesajın tekrarlanması) yapmak kesinlikle yasaktır
Gerçek hayata yönelik veya oyun içi tehdit, kışkırtma ve diğer oyuncuları tahrik ederek onların ceza almasını sağlamaya yönelik davranışlar kesinlikle yasaktır. Tesbiti halinde GM insiyatifine bağlı olarak 3 günden süresize kadar hesap kapatılabilecektir.

4-Bug (Oyun Hatası) Kullanımı

Eğer bir açık bulup bunu kendinize avantaj sağlamak için kullanırsanız oyun hesabınız silinir. Bulunan tüm oyun ve programlama açıkları derhal bir GM yada destek görevlisine iletilmelidir. Bug kullanımının tespiti halinde oyuncunun hesabı uyarılmaksızın süresiz olarak kapatılır.

5-Hesap Bilgisi / Kullanımı

Her oyuncu hesap bilgilerini gizli tutmakla yükümlüdür. Bu bilgiyi diğer oyunculara vermeniz yasaktır. Bilgilerini paylaşan oyuncular doğacak zararlardan sonucunda herhangi bir destek/hak talep edemezler.
Hesabınıza başka birinin erişip sizin karakterinizle oyun kurallarını ihlal etmesi ceza almanıza engel değildir. Bu nedenle hesabınızı kimse ile paylaşmayınız.
Yalnızca oyunda kayıtlı kalıcı e-posta adresinin sahibinden gelen talepler yanıtlanacaktır. Araf Online yönetimi kişisel hesao güvenliğinden doğan sorunlar nedeniyle kaybedilen eşya, karakter yada hesapları geri iade etmeyecektir.

6-GM Destek

GM lerin diğer oyunculara eşya yada para vermesi kesinlikle yasaktır. Size oyun içindeki görevlerde, karakter seviyenizde, yada NPC’lerle olan mücadelenizde yardım etmeyeceklerdir; lütfen bunları talep etmeyin!

7-GM Takımı

GM takımının verdiği yönerge yada kararlara saygı duymak zorundasınız.
Bir GM nin kararını başka bir GM ile tartışmayın bu oyundan ihracınıza yol açacaktır. Bir GM nin kararından hoşnut değilseniz HGM (Head Game Master) ile temasa geçmelisiniz. Kurallara karşı gelmek sunucudan atılmakla sonuçlanır, bunun süreklilik göstermesi sunuculardan kalıcı olarak uzaklaştırılmanıza yol açar.
GM takımından herhangi birine yönelik hakaret ve küfürler süresiz olarak hesap kapatılması ile cezalandırılacaktır.

8-Şikayetler ve Şikayet şartları :

Oyun içinde veya forumumuzda karşılaştığınız kural dışı davranışları destek sistemini kullanarak bizlere bildirebilirsiniz. Ancak bunun için gerekli bazı şartlar bulunmaktadır

Kural dışı işlemin açıkca tanımı
Oyun içinde ise ekran görüntüsü
Ekran görüntüsünün yeterli olmayacağı durumlarda video görüntüsü
Şikayetler sadece destek sistemi üzerinden bildirlebilir bunun dışında kalan alanlar üzerinden şikayetler dikkate alınmaz veya cevaplandırılmaz.

9-Ekran Görüntüsü hakkında :

Alnan ekran görüntüsünün hiç bir yerinde herhangi bir düzenleme(edit) olmamalıdır.
Alınan ekran görüntüsü tam ekran olmalıdır

Ekran görüntüleri bu şartlara uygun olmadığı taktirde kesinlikle kanıt unsuru olarak kabul edilmeyecek ve değerlendirme için kullanılmayacak, şikayet geçersiz sayılacaktır.

10-Cezalar

Yukardaki kurallara uygun olmayan davranışların tesbiti halinde GM takımı kusuru işleyen oyunculara ceza verebilirler. Verilecek olan cezalar GM İnsiyatifine bağlı olarak susturma , sunucudan uzaklaştırma veya süresiz hesap dondurma şeklinde olabilir.
Verilen cezalara itiraz için sadece destek sistemini kullanabilirsiniz. Bunun dışında kalan forum, facebook, oyun içi, yardım kanalı vs gibi kanallar bunun için uygun alanlar değildir ve bu kanallardan sorulan sorulara hiç bir şekilde cevap verilmeyecektir.
Oyun kurallarını ihlal etmenin hiç bir geçerli nedeni bulunmamaktadır. Bu nedenle kurallara aykırı davranışınız nedeniyle ceza almışsanız itirazlarınız kabul edilmeyecektir. “Küfür ettim ama..” “Bug kullandım ama..” “Oyuncuları rahatsız ettim ama..” gibi cümleler kesinlikle dikkate alınmayacaktır.

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)