Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

Age of Conan - Irklar - Stigyalılar - The Stygians

İntifada

Uzman Üye
Uzman Üye
Bursaspor
Katılım
5 Ocak 2014
Mesajlar
1,868
Tepkime puanı
3
Puanları
0
Konum
BURSA
Age of Conan - Irklar - Stigyalılar - The Stygians

Stigyalılar komşu krallıklardan en az 1500 yıl daha eski bir kültüre sahiptir.
Acımasız bir teokrasi ile yönetilen ve yılan-tanrı Set'e tapan Stigyalılar büyücülük sırlarında ve şeytani bilgilerde ustadırlar. Bilgileri efsanevidir ve büyü sanatlarındaki ustalıklarının bilinen dünyada eşi benzeri yoktur. Diğer Hiborya krallıklarının aksine, Stigyalılar sınırları ötesinde olanlarla pek ilgilenmezler. Akilonyalılar ve Nemedyalılar değerlerini sahip oldukları kale ve ordularla ölçerken, Stigya'nın alim-rahipleri bu tip şeylere önem vermezler. Gerçek gücün bilgide ve cosmos'dan daha eski olan karanlık güçler ile yapılan anlaşmalarda olduğunu uzun zaman önce öğrenmişlerdir.

Age of Conan oyuncuları Stigyalıları oynamayı eğlenceli bulacaktır. Karanlık gözleri arkasında büyük bir güce sahip, akıllı ve bilge bir karakter oynamak isteyenler için gizemli ve büyülü doğaları ile mükemmel bir seçim olacaklardır. Ayrıca ana amacı üst sınıfın mülklerinde bulunan zenginlikleri ele geçirmek olan Stigyalı Rogue'da oynayabilirler. Stigyalılar çeşitlilik gösteren bir millettir, hayatın farklı yollarını takip ederler ve oyuncular Hiborya'ya bu karakterlerden biri ile girerse çok çeşitli fırsatlar bulacaklardır.

Stigya toplumu 3 ırsi sınıfa bölünmüştür: asiller, aristokratlar veya orta sınıf ve köylü sınıfı. Asil sınıfı modern çağda oldukça azalmıştır. Kanı Kothian, Shemite ve Kushite beylikleri ile karışık olan düşük sınıfların aksine, Stigyalı asiller uzun boylu koyu saçlı, fildişi rengi deriye sahiptirler. En geniş Stigya şehirlerinde bile nadiren görülürler ve ülke dışına hiç çıkmadıkları bilinir. Tembellik ve derin düşüncelerle dolu hayatlarını lotus-parfümlü malikanelerinde geçirmeyi yeğlerler.

Uzun boylu, esmer tenli, siyah saçlı ve şahin-burunlu orta sınıf Stigya aristokrasisini oluşturur ve ülkenin gerçek yönetimi onlardadır. Aristokrasi krallığın tapınaklarını yöneten ve efsanevi kütüphanelerine bakan alim ve rahipleri sağlar. Bu sınıfın altında da daha kısa, daha koyu tenli ve daha güçlü yapıya sahip köylü sınıfı gelmektedir. Aristokratlar köylü sınıfını sertçe yöneterek bu sınıfın itaat ve korku dolu kültürlerini sürdürürler. Köylü sınıfı aristokrasiye hizmet ve tanrıları Set'i beslemek için vardır. En küçük bir itaatsizlik şehir tapınaklarının işkence odalarında acı dolu ölüm demektir.

Stigyalılar kaba kuvvet gücüne kurnazlık, zeka ve beceriyi yeğleyen insanlardır. Kılıç ve baltalar barbar, medeni olmayan kişilere aittir. Bu sebeple krallıkları dışında görülen Stigyalılar genelde bilgi peşinde olan alimlerdir. Bu bilgi arayışı çeşitli şekillerde olabilir, büyü çalışma, vücut ve iyileştirme sanatları çalışma veya kiralık katillik veya hırsızlık için gizlilik çalışması. Herbiri Stigyalıların gözünde eşittir çünkü çağın diğer krallıklarında bulunmayan zeka, eğitim ve disiplin gerektirirler.

Age of Conan oyununda Stigyalıların büyü eğilimleri belirgindir. Bu eski sanatta ustalaşabilmeleri 3 ırk arasında Büyücü (Mage) tipinde uzmanlaşan tek ırk olmalarını sağlar. Ayrıca, Rahip tipini seçen Stigyalılar Set'in güçlerinin yolunda büyük hakimiyet kazanırlar. Stigyalı büyücüler Necromancer, Xotli Habercisi (Herald of Xotli) ve Demonologist olabilirler. Rogue veya Priest yolunu seçenler, aynı zamanda Kiralık katil ve Ranger da olabilirler. Büyüdeki üstünlüklerinin bir bedeli olarak Stigyalılar asla Asker (Soldier) olamazlar.

Stigyalıların oynayabileceği sınıflar:
* Büyücü (Mage): Demonologist, Herald of Xotli, Necromancer
* Rahip (Priest): Tempest of Set
* Rogue: Kiralık Katil (Assasin), Ranger
 

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)

Üst