Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

World Of Battles Nedir?

İntifada

Uzman Üye
Uzman Üye
Bursaspor
Katılım
5 Ocak 2014
Mesajlar
1,865
Tepkime puanı
3
Puanları
0
Konum
BURSA
Gerçek zamanlı online strateji (RTS) oyunu olan World of Battles dünyayı hakimiyeti altına almaya çalışan dokuz farklı ırkın aralarındaki mücedeleyi konu alan ücretsiz bir strateji oyunu.
Aşağıda World of Battles oynayabilmek için gerekli en düşük sistem gerekliliklerini bulabilirsiniz:
CPU: Intel Core 2 Duo 2Ghz, AMD Athlon64 X2 2Ghz
RAM: 2048MB
VGA: NVIDIA GeForce 7300GT or ATI Radeon X1600, 256 MB
DX: DirectX 9.0 (2008 march)
OS: Windows XP SP3, Windows Vista, Windows 7
Internet: 512kbps
Optimum performans için sisteminizin aşağıdakileri içermesini öneririm:
CPU: Intel Core 2 Duo 3GHz, AMD Athlon64 X2 3GHz
RAM: 2048 MB
VGA: NVIDIA GeForce 8800 series or ATI Radeon 4800 series, 512 MB
DX: DirectX 9.0 (2008 march)
OS: Windows XP SP3, Windows Vista, Windows 7
Internet: 1 Mbps


World of Battles 16 ünite, 30′u aşkın farklı kabiliyet ve özelliklere sahip asker tipi ile size savaşın kaderini değiştirecek stratejiler oluşturmanıza imkan veriyor. Farklı silah ve yeteneğe sahip savaşçılarla değişik özelliklerde birden fazla ordu oluşturarak düşmanınızın zayıf yönlerini belirleyip ona göre bir orduyu karşısına çıkarabilirsiniz.

Oyun genel olarak iyiler (Good) ve kötüler (Evil) olmak üzere iki düşman grup arasında geçiyor fakat asıl mücadele kimisi iyiler tarafında, kimisi kötüler tarafında olan 9 ırk arasında sürüyor. Bu ırklar ana sınıflara (Good ve Evil) bağlı olarak kendi aralarında ittifak kurabiliyorlar. Oyunda seçebileceğiniz ırklar şunlar:

Orc: Yeşil derili bu canavarlar fazla akıllı olmasalar da oldukça güçlü savaşçılar olup başkenti Urkgar olan Ork ülkesinde yaşıyorlar.
Elves: Elfler ormanın derinliklerini kendilerine mesken edinmiş doğaya uyum sağlamış barışçıl bir halktır.
Dark Elves: Kara Elfler, Elflerin aksine kötülüğün hizmetindedirler. Yeraltı şehirlerinde yaşarlar ve yüzeye çıktıklarında terör estirirler.
Undead: Çöllerde yaşayan bu ırk mumyalanmış bedenleri ile göründükleri zaman etrafa korku saçan ölümsüzlerdir.
Barbarian: İnsarlar ve Elflerle zaman zaman ittifak kuran Barbarlar insan ve elf ırklarının aksine kentlerde yaşamayıp özgür biçimde hareket ederler. Yerleşik yaşamı ve medeniyeti bir zayıflık olarak görüp küçümserler.

Knight: At üstünde zırhlarıyla savaşan Knight sınıfı, kibirli şövalyelerdir ve insan ırkındandırlar.
Dwarves: Cücelerden oluşmuş bir ırktır. Madencilik zanaatinde oldukça ilerlemiş olan bu ırk silah üretebildiği gibi simya ve büyü ile de uğraşırlar.
Beast Folk: Yeraltı tünellerinde yaşayan bu ırk farklı hayvanların birleşimiyle meydana gelmiş hilkat garibeleridir. Oldukça saldırgandırlar.
Amazon: Amazon ırkı sadece kadınlardan oluşur ve erkekleri sadece nüfuslarını artırmak için kullanırlar. İnsanlar, cüceler ve elfler ile ticaret yaparlar. At üstünde savaşan kadın savaşçılardır.

World of Battles size oldukça geniş bir taktik belirleme imkanı sunuyor. Savaşın gidişatına göre farklı stratejiler deneyerek düşmanı hiç ummadığı yerden vurabilme imkanınız var. Fakat ölümcül savaşlara girmeden önce askerlerinizin kabiliyetlerini artıracak çalışmaları yapmalısınız. Oyunda anlaşmalı olarak birbirinizle teke tek PvP savaş yapabildiğiniz gibi lonca kurabilir veya bir loncaya girip lonca savaşlarına da katılabilirsiniz. Ayrıca oyunda askerlerinizin görünümünü istediğiniz gibi değiştirebileceğiniz çok gelişmiş bir özelleştirme sistemi de bulunuyor.
 

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)

Üst