Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

Windows 8 Nasıl Yüklenir

Tusunami

Fahri Üye
Fahri Üye
Galatasaray
Katılım
28 Temmuz 2013
Mesajlar
47
Tepkime puanı
9
Puanları
0
Konum
Universe
Web sitesi
www.twitter.com
Windows 8 in geliştiriciler için yayınlanan “Developer Preview” sürümü resmi olarak microsoft.com server’larından indirmeye başlandı. Sanal bilgisayar kullanarak kurulum adımlarını sizler için resimledik. Burada önemli nokta kullanacağınız sanal pc nin VMware olması. VirtualBox’ta mavi ekran ve ilginç hatalarla karşılaştıktan sonra Vmware 8 Workstation sürümü ile kurulumu başarıyla sonuçlandırabildik. Kurulum aşamaları Windows 7 kurulumu ile farksız durumda fakat kurulum sonrasındaki kullanıcı ayarları ve bilgilerini içeren giriş ekranı alışılagelmişin dışında farklılık gösteriyor. Bu farklılıklar sadece görsel farklılıkdır mantık olarak yine windows 7 kulanıcı ayarları ile aynıdır. İşte “Windows 8***8242; in adım adım resimli kurulumu”

1. Her işletim sistemikurulumundaki gibi windows 8 yüklerken de kurulum dvd’sini bilgisayara takın ve bilgisayarı DVD rom dan boot edin. İlk kurulum ekranı aşağıdaki gibidir.Windows 8 Nasıl Yüklenir2. Dil ve Klavye seçeneklerini ayarlayın.Windows 8 Nasıl Yüklenir3. Install Now butonunu tıklayın.Windows 8 Nasıl Yüklenir4. Yükleme işlemine devam edebilmek için lisans koşullarını kabul etmeniz gerekiyor kutucuğu işaretleyin ve next butonunu tıklayın.Windows 8 Nasıl Yüklenir5.Bu bölümde disk bölümleme işlemi yapabimek için custom (advanced) tabını seçin.Windows 8 Nasıl Yüklenir

6. Eğer yeni bir harddiske yükleme yapacaksanız diskinizi silip temiz bir yükleme yapabilirsiniz. Diğer bir seçenek olarak sadece C sürücünüzü windows 8 yükleme işlemi için ayırmak istiyorsanız bu sefer sadece C’yi silip ve işaretleyip next’ i tıklayın. (Her türlü probleme karşın içinde bilgiler olan bir harddiske kurulum yapacaksanız yükleme işlemi öncesi sağlam bir yedek almayı ihmal etmeyin.)Windows 8 Nasıl Yüklenir7.Yükleme işlemi başladı bir sonraki ekran gelene dek küçük bir mola verebilirsiniz.Windows 8 Nasıl Yüklenir8.Bu ekranda bilgisayarınıza bir isim vermelisiniz. Bir ad yazın ve Next e tıklayın. (Kullanıcı adı ve bilgisayar adı aynı olamaz)Windows 8 Nasıl Yüklenir9.Kurulum sırasında çok fazla detaya girmemek için hızlı (Express) ayarları seçin ve next i tıklayın.Windows 8 Nasıl Yüklenir10.Bu ekranda kullanıcı adınızı girin ve istiyorsanız parolanızı belirleyin.Windows 8 Nasıl Yüklenir11.Kurulum tamamlandı. Windows 8 bu şekilde karşılıyor bizi.Windows 8 Nasıl YüklenirEğer klasik windows görünümüne geçmek isterseniz ayarlardan kolayca geçebilirsiniz. Bu arayüzde klasik start menü bulunmuyor start menü içerisindeki tüm öğeler start a tıklandığı anda masaüstüne büyük simgeler olarak genişliyor. Bu arayüz tamamen dokunmatik cihazlara hitaben uygulanmış gibi görünüyor zaten olması gerekende bu. ARM (Acorn RISC Machine) işlemcilere de destek verecek olan yeni işletim sistemini artık intel ve amd harici mobil işlemcili cihazlarda da görmeye başlayacağız. Hazır yeri gelmişken ARM işlemcinin ne anlama geldiğini de kısa bir bilgiyle özetleyelim; ARM mimarisi (orijinal adı Acorn RISC Machine) pek çok gömülü tasarımda kullanılan 32-bit RISC işlemci mimarisidir. Güç tasarruf özelliklerinden dolayı, ARM işlemciler mobil elektronik gibi düşük güç tüketiminin kritik bir parametre olduğu pazarda en fazla tercih edilen CPU’ dur. İddiaya göre Windows 7 den en büyük farkı da ARM işlemcilere verilen destek.
 

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)

Üst