Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

Truva Online - Sıkça Sorulan Sorular(S.S.S)

İntifada

Uzman Üye
Uzman Üye
Bursaspor
Katılım
5 Ocak 2014
Mesajlar
1,865
Tepkime puanı
3
Puanları
0
Konum
BURSA
Merhaba,

Oyun ile ilgili en çok sorulan soruları tek bir başlık altında topladık. Böylece, soracağınız soruların daha önceden sorulduysa cevabını hemen buradan görebilirsiniz.

Soru=Oyunda Hanpara Eşyası olacak mı?
Cevap=Oyunda açık beta süresince, Hanpara Eşyaları satılmayacaktır. Oyun tam sürümüne geçtiğinde açılacaktır.

Soru=Oyundaki balans sistemi yüzünden istediğimiz ulusa girmek zor olacak mı?
Cevap=Oyundaki balans sistemi oyundaki toplam oyuncu sayısına bağlı olarak oyunu dengeler, herhangi bir özel durumda GM'ler bu sistem üzerinde değişiklik yapabilir.

Soru=Eunomia'nın Hediyesi neden sadece az olan ulusa veriliyor. Onlar oyunda daha kolay ilerlemeyecek mi?
Cevap=En başta Eunomia'nın Hediyesi, oyuncular tarafından çok abartılan bir eşyadır. İçeriğindeki tüm eşyalar oyun içinde ulaşılabilecek eşyalardır. Azınlıkta olan ulus Takım Kurmak konusunda zorlanırken, çoğunluk takım kurarak oyun içindeki zindanların zor ve uzman seviyelerine girebilir. Böylece Eunomia sandığından verilen eşyaların denklerini ve daha iyilerini yaratıklardan düşürebilir.

Soru=GM'ler bize oyun açılınca, oyun süresince, savaştan önce, savaştan sonra vs. eşya, DRA vb. gibi şeyler verebilir mi?
Cevap=Hayır, hiç bir GM size herhangi bir şey veremez.

Soru=GM'e PM attığımda neden cevap vermiyor?
Cevap=GM'ler her oyuncuyla tek tek özel ilgilenemez. Bu yüzden önemli sorularınızı oyun içinde GM'lere sormak yerine, bilet atarak (

Linkleri sadece kayıtlı üyeler görebilir. Linkleri görebilmek için Üye Girişi yapın veya ücretsiz olarak Kayıt Olun

) veya forumlarımızda sorarak cevabınızı alabilirsiniz.


Soru=Oyunda şu eşyayı nerede bulurum? Bu yaratık nereden çıkar?
Cevap=Bu tarz oyun içi sorularınızı hiç bir yönetici cevaplayamaz. Oyunu kendiniz öğrenmeli ve bu soruların cevaplarını kendiniz bulmalısınız. İnanıyoruz ki bu soruların cevaplarını kendiniz bulmak, sizleri oyun içinde daha fazla mutlu edecektir.

Soru=Raidcall'dan nasıl yardım alabiliriz?
Cevap= 5384152 numaralı Raidcall adresine gelip GM'lere sorularınızı sesli olarak sorabilirsiniz. Yalnız şunları unutmayın;
-Raidcall programının yönetimi MaynGames'in elinde degildir. Sadece içinde Truva Online ve diğer oyunlarımıza ait odaların yönetimi elimizdedir.
-Raidcall ile yaşadığınız herhangi bir sorunun sorumluluğu MaynGames'in elinde değildir.
-Raidcall'a her girdiğinizde, mutlaka bir GM bulamazsınız. Raidcall yardımı sadece MaynGames'in oyuncularına bir hediyesidir. Bu yüzden "RaidCall'da niye GM yok?" gibi düşüncelere kapılmadan önce bunu bilin.

Soru=mGxD.init ve INVALID_SHADER gibi hata alıyorum ne yapmalıyım?
Cevap= Bilgisayarınızın grafik kartı oyunumuzun sistem gereksinimlerini karşılayamamaktadır. Almış olduğunuz hata oyumuzun shader versiyonunun sizin grafik kartınızın shader versiyonundan büyük olmasından kaynaklanmaktadır. Çözüm için ya yeni bir grafik kartı alın ya da grafik kartınızın shader sürümünü yükseltin.

Soru=Service Pack Hatası alıyorum ne yapmalıyım?
Cevap=Bilgisayarınızın installer(yükleyici) programlarında hata vardır. Bu hatayı alan oyuncularımız için hazır kurulum dosyası hazırladık bu dosyayı indirerek, oyunu kurmadan da oyuna girebilirsiniz.

Linkleri sadece kayıtlı üyeler görebilir. Linkleri görebilmek için Üye Girişi yapın veya ücretsiz olarak Kayıt OlunSoru=Hangi Karakteri seçeyim?
Cevap=Oyundaki bütün karakterlerimiz eşit statüde hazırlanmış karakterlerdir, birbirlerinden üstün diyebileceğimiz bir karakter yoktur. Her savaşta birlik olarak hareket edildiği için, toplu savaşların her birinde her karaktere ihtiyaç duyulmaktadır. Seçeceğiniz karakteri sizin zevkinize ve oynayış tarzınıza göre belirlemeniz gerekmektedir.

Soru=Oyunun Sistem Gereksinimleri Nelerdir?
Cevap=
Minimum Sistem Gereksinimleri:

İşlemci:Intel Pentium 4 3.2G / AMD Athlon 64 3200+
Bellek : 2GB'dan fazla
Ekran Kartı : GeForce 7600GT / Radeon X1600XT'den daha iyi
Sabit Disk : 8GB'dan fazla boş alan gerekir
İşletim Sistemi:Windows XP, Vista, Windows 7
DirectX : 9.0C'den daha yeni

Önerilen Sistem Gereksinimleri

İşlemci:Intel Intel Core 2 Duo E6750 2.66G / AMD Athlon64 X2 6000+
Bellek : 3GB'dan fazla
Ekran Kartı : GeForce 8800GT / Radeon HD3870'den daha iyi
Sabit Disk : 10GB'dan fazla boş alan gerekir.
İşletim Sistemi:Windows XP, Vista, Windows 7
DirectX : 9.0C'den daha yeni

Soru=At arabasına nasıl binerim ?
Cevap=H Tuşuna basıp binek listenizi açın ve envanterinizden atı alıp bu listeye ekleyin. Daha sonra envanterinizde ki yem'e tıklayıp kullanın. "L" Tusuna basarak atınızdan inip binebilirsiniz.

Soru=Seviye yükselmek için görev yapmak zorunda mıyım?
Cevap=Oyunda hem görev yaparak, hem yaratık keserek hem de savaşlara katılarak tecrübe puanı kazanıp seviye atlayabilirsiniz.

Soru=Sunak nedir ?
Cevap=Tanrılara adadığınız çeşitli eşyaların, tanrılar tarafından kabul edilip, size başka bir eşya olarak geri yollanması sistemidir.

Soru=Savaşa nereden girebilirim?
Cevap=Her 20 Dakika aralığında kendi seviyenize göre otomatik olarak savaşlar ekranın sağ üst kısmında belirir. "Savaşa Git" Butonuna tıklayarak savaşlara katılabilirsiniz.

Soru=Bir karakteri nasıl silebilirim?
Cevap=Karakter ekranında "Karakteri Sil" Butonunu kullanarak daha önce yarattığınız karakterleri silebilirsiniz. Sizden güvenlik parolanızı isteyecektir.

Soru=Saflık nedir ?
Cevap=Saflık bir eşyanın başarılı olarak yükseltme oran sayısıdır.

Soru=Nereden klan kurarım ?
Cevap=Ana şehir deki Klan Görevlilerinden 10k dra karşılığında klan kurabilirsiniz.

Soru=Nasıl General olurum ?
Cevap=Her Klanın, Klan liderleri her ay belli bir zamanda Genarallik için adaylıklarını koyarlar ve bütün ulus bu seçimi yapar. Kazanan kişi 1 Aylığına general olur. Ve ülkesini yönetir.

Soru=Onur puanı elde etmek neye göre belirlenir?
Cevap=Savaşlarda onur puanı elde etmek için düşmana en çok vuranın siz olmanız gerekmektedir. Düşmana son vuruşu yapıp öldürmek yeterli onur puanı vermeyecektir.

Soru=İksir kemeri nedir ne işe yarar ?
Cevap=İksirler, ne kadar pot taşıyıp taşıyamacağınızı belirleyen itemlerdir, bunları yaratıklardan ve sandıklardan elde edebilirsiniz, ne kadar iyi iksir kemeri kullanıyorsanız o kadar çok iksir taşıyabilirsiniz.

Soru=Klan'a kaç kişi alabiliyoruz
Cevap=Klan'ı ilk kurduğunuzda maksimum 30 kişi alabilirsiniz, klanınızın seviyesi yükseldikçe kişi alım sayınız da 35, 40, 45, 50 şeklinde artacaktır.

Soru=Savaşlarda beklersem ne olur?
Cevap=Savaşlara girip onur puanı için beklemek akıllıca bir davranış olmaz, çünkü savaş alanında bekleyen kişiler bir süre sonra savaştan atılır ve onur puanı alamaz.

Soru=Savaş sonucları neye göre belirleniyor
Cevap=Her savaşın kendine özel bir puan sistemi vardır, bayrak savaşında en çok bayrağı alan, Kutsal taş savaşında en çok taşı kıran taraf kazanır.

Soru=Klan seviyesi nasıl yükselir ?
Cevap=Klan seviyesi klan oyuncularının savaşlarda kazandığı zafer sayılarına göre artar.

Soru=Açık Beta ile Tam sürüm arasındaki fark nedir?
Cevap=Açık Beta oyunculara oyun hala açıkken test imkanı sunar ve bu süre boyunca farklı zamanlarda bakım yapılabilir.(oyun içindeki sorunları düzeltmek için) Açık beta bittiğinde Tam sürüme geçerken karakterler sıfırlanmaz. Oyuncular Açık betadaki Karakterleriyle devam edebilir.

Soru=Butonlar tam üstüne geldiğimizde değil, biraz üstünde/biraz altında tıkladığımızda aktif hale geliyor. Ne yapmalıyım?
Cevap=Bu sorunun çözümü için oyunun client'ındaki ayarlar butonuna basıp çözünürlüğü masaüstü çözünürlüğünüz olarak, değiştirmeniz gerekmektedir.
 

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)

Üst