Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

Temel Arayüz

ALABEYİ

Fahri Üye
Fahri Üye
Galatasaray
Katılım
3 Eylül 2014
Mesajlar
1,191
Tepkime puanı
2
Puanları
126
Konum
Adana
Arayüz oyunda anlaman gereken en önemli ve esas yerdir. Her durum için arayüzdeki numaralara göre açıklamaları okumalısın.

1. Koordinatlar: Karakterinin harita üzerinde tam olarak nerede olduğunu gösterir. " , " ile ayrılmış iki grup numaradan oluşur.
2. Harita: Etrafında bulunan bölgeleri ve binaları gösterir. Küçük mavi insan figürü nerede olduğunu gösterir. Takım arkadaşlarının pozisyonu mor yıldızlar ve takım kaptanı altın yıldız olarak işaretlenir. Arkadaşların yeşil bir mücevher olarak, düşmanların kuru kafa olarak ve eşin bir kalp olarak işaretlenir.
3. Takım arkadaşlarının Portresi: Bir takıma katıldığında takım arkadaşlarının portresi sağ tarafta belirir. Portrenin yanında duran sarı çubuk takım arkadaşının CP’sini belirtir. O kısaldığı zaman takım arkadaşın ölüyor demektir. Eğer portre gri olursa, bu takım arkadaşın çok uzakta demektir.
4. Sistem Talimatları: Oyuna girdiğin gibi bazı sistem talimatları bulabilirsin, ama o bir süre sonra kaybolur.
5. Yürüme/Koşma Düğmesi: Yürüme ve koşma modu arasında geçiş yapmak için bu ikona tıkla.
6. Hafiye Dürbün: Diğer karakterlerin ekipmanlarını görüntülemek için bu ikona tıkla.
7. Ekran Kaydır Düğmesi: Ekran kaydırma fonksiyonunu açmak/kapamak için bu ikona tıkla. Fonksiyon açıkken, ekranı kaydırmak için Alt butonuna basılı tutup fareni hareket ettirerek ekranı kaydırabilirsin.
8. Küçükharita Düğmesi: Haritayı açmak/kapamak için bu ikona tıkla.
9. Can Puanı: Senin mevcut can puanını belirtir. Kırmızı renk topta dolu olduğunda, CP en iyi statüdedir. Kırmızı renk azalmaya başladığında, CP kaybediyorsundur. Onu zamanında doldur yoksa CP tamamen bittiğinde ölebilirsin.
10. Mana Puanı: Senin mevcut mana puanını belirtir (MP). Mavi renk topta dolu olduğunda, MP en iyi statüdedir. Mavi renk azalmaya başladığında, MP kaybediyorsundur. Onu zamanında doldur yoksa büyü yeteneğini kullanmada zorluk çekersin.
11. Direnç: Direnç çubuğu karakterin mevcut direncini gösterir. Bazı yetenekler direnç gerektirir ve bu çubuğu azaltır. Çubuk sıfıra geldiğinde, bu yeteneklerden artık sergileyemezsin!
12. Tecrübe Çubuğu: Tecrübe çubuğuna tıkladığında, ne kadar tecrüben olduğunu görebilirsin. Renk en yüksek pozisyonuna geldiğinde, bir sonraki seviyeye atlayacaksın. Sonra tecrübe çubuğu 0 olacak ve tecrübe kazandıkça çubuk yükselecek. Fare imlecini çubuğun üzerinde durdurduğunda " / " ile ayrılmış iki grup numara belirecek. İlk numara mevcut tecrübe puanın, diğeri ise sonraki seviyeye ulaşmak için gerekli toplam tecrübe puanını gösterir.
13. Sohbet Penceresi: Mesaj göndermek ve sohbet mesajlarını düzenlemek için kullanılır.
14. F1-F10: Kısayol tuşları. Bu butonlardan birine item veya yeteneklerini sürükleyip bıraktıktan sonra, ilgili F tuşuna basarak bu item veya yeteneği kullanabilirsin.

15. Fonksiyon butonu: Farklı butonlar farklı fonksiyonlara sahiptir.

16. Mesaj Sürgüsü: Bu sürgüyü sürükleyerek ekranında gözüken mesajların sırasını kontrol edebilirsin.
17. EG Çemberi: EG ekstra güç demektir. Bu çember tamamen dolduğunda, ekranında bir EG Yetenek butonu belirir. Oradan bir yetenek seçip ilgili EG yeteneğini kullanabilirsin.
 

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)

Üst