Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

Son Zamanda Artan Dolandırıcılıklar

Hükümdar

Administrator
Yönetici
Admin
Web sitesi
www.metin2tr.net
Evet Arkadaşlar son zamanlarda artan GM'lik dolandırılıcığı üzerinde duracağım.
Evet Dolandırıcı GM olmak istiyor ve Böyle Örnek konu açıyor

Yöntem1:
GM Arıyorum

Server adı:IskenderMt2
Yaş sınırı: +13 (çünkü Daha Fazla kişi Gelsin diye)
Günlük Online Süresi:Fark Etmez (çünkü Daha Fazla kişi Gelsin diye)
Aradığınız Özellikler:Bana Güveni Sonsuz Olsun Ve Herhangi bir serverde GM'liği Bulunsun (Burası Dolandırılıcığın Başlangıcı)
iletişim:cihad_isk...... (örnek)
Ek özellik:Bana Güvensin Yeter

Ve MSN vb. Adresi Ekleyince Sorar Bana Güvenini Nasıl Açıklarsın Mağdur GM olmak için uydurur birşeyler Sonra O zaman Bana GM olduğun serverde ID: Şifre: ver bakayım Userlerle ilgine Der. ve mağdur Oyunun adresini Ve ID: ŞİFRE: verir Ve Dolandırıcı Hemen Siteden şifreyi Ve E-postayı Değiştirir Olay Tamam

Yöntem2:
Evet Dolandırıcıların Başka Taktikleride Var (Bunu Fazla Kullanmazlar ama genede koyayım dedim)
1 Hafta içinde illaki 1 tane Parasıyla GM olurum Yazan çıkar Evet Mağdurumuz Bu.
Dolandırıcının Bir serveri var ise Para kazanmak için Bu kişiyi ekler ve Sonra Dolandırıcı 5 TL [GM] 10 TLye [TL] Yaparım der.Mağdura bu teklif çok cazip (Uygun) gelir. VE Dolandırıcı Mağduru GM yapar Parasını Alır.Sonra Kişiyi MSN den siler Ve TL likten Siler Dolandırıcılık Bitti .

Ve Bu Dolandırıcıların Kullandığı 3. Yöntem
Şimdi Seni GM Yapacağım Der Tanıtım Yap der.Mağdur sabah akşam uğraşır(Tabiki GM olmaya Çok Meraklı ise) ve Dolandırıcı Bunu Böyle Dolandırır 3 gündür Tanıtım Yaptığı Halde GM Yapmamıştır. Bu çok Kötü Bir durum Dolandırıcı amacına ulaşmıştır Bir kölesi var nede olsa ve mağduru MSN vb... Yerden Siler Server +100 Hiç Uğraşmadan Güzel Fikir

Moderatör tarafında düzenlendi:

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)