Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

Shaiya rehber5

ByRioo

Üye
Galatasaray
Kayıtlı Üye
Archer

Archer Klavuzu :

Arkadaşlar archer kasacakların bilmesi gereken en önemli şey archer ın % 90 solo char olduğudur. Dolayısı ile parti ile avlanma şansınız fazla olmaz. En ideal parti eşiniz ranger ve priest dır.
Stat puanlarının dağılımında her mod a göre farklar vardır. Genelde kullanılan dağılımlar şöyledir, daha sonra ayrıntılı açıklama vereceğim.
1- normal mode : 4 str / 1dex veya 4luc / 1dex
2- Hard mode: 6luc / 1dex
3- Ultimate mode : 8 luc / 1dex
Eğer bu dağılımlar ile miss miktarınız yani yaratığa vuramama miktarınız fazla olursa giysilerinizde dex lapis kullanmanızı tavsiye ederim. Ayrıca archer char ının her level alması ile otomatik olarak 1 luc aldığını unutmayın. Bu sizin dağıtacağınız stat puanlar dışında oyun tarafından veriliyor.
Gelelim ayrıntılı açıklamaya: temelde 2 archer konfigürasyonu vardır.
1- STR (=strenght) ARCHER.
2- LUC (=luck) ARCHER.
Str archer’ı normal mod da ve hard mod un ilk 25 level ında tavsiye ederim.
Hard mod da 25. leveldan sonra stat init stone kullanarak 6luc/1dex konfigürasyonuna dönülebilinir. Ben hard mode archer ımı başından itibaren 6 luc / 1dex dağılımı ile gittim sonuçtan memnunum.
Ultimate mod da sorunsuz olarak en başından itibaren 8 luc / 1dex ile gidilebilir.

: LUC NEDİR, NE İŞE YARAR?:
LUC ( = luck = şans )
1- Vuruşlarınızdaki critical sıklığını arttırır
2- Critical vuruşlarınızın gücünü arttırır.
3- Temel hasar ( = base damage ) miktarınızı arttırır. 4 luc 1 damage arttırır.
4- Size gelecek critical vuruşlardan kaçmanızı sağlar yani size critical vurmak zorlaşır.
LUC miktarına göre crit. % sini ve base damage ın kaç katı vuruş gücünüz olacağını gösteren bir tablo yu shaiya nın forumlarında buldum ve aşağıda veriyorum. Bu tablo daki değerler gerçeğe en yakın olan değerler. ( ben denedim ***61514; ) . Bu tabloyu hazırlayan yabancı arkadaşa da buradan teşekkür ediyorum.
luc / chance / damage (not completely sure yet)
50 / 10% / ~162.5% (total damage)
100 / 20% / ~175%
150 / 30% / ~187.5%
200 / 40% / ~200% (double)
250 / 50% / ~212.5%
300 / 60% / ~225%
350 / 70% / ~237.5%
400 / 80% / ~250%
450 / 90% / ~262.5%
500 / 95% (max) / ~275%
550 / 95% / ~287.5%
600 / 95% / ~300% (triple)
Bu tablo da görüldüğü gibi; 600 luc a ulaşabilen bir oyuncunun her 100 atışının 95 tanesi critical olacaktır, ayrıca critical vuruşlarının gücü de normal vuruş gücünün 3 katı (300%) olacaktır. Yani normalde 500 vuran bir archer ın critical i bu durumda 1500 olacaktır.

DEX NEDİR NE İŞE YARAR?
DEX ( = dexterity = çEviklik )
1- Normal vuruşların hedefine vurmasını sağlar. ( Önemli Not: Critical olacak atışlar hiçbir zaman miss olmaz , yani kaçmaz )
2- Size yapılacak olan vuruşların hedefine ulaşmamasını sağlar yani size vuranın miss geçmesine neden olur. Bir tür defans görevi görür.
3- Temel hasar miktarınızı arttırır. 4 dex 1 damage arttırır.

Mage

Stat Dağılımı :

Normal Mod (5 stat puan)
Hard Mod (7 stat puan)
Ultimate Mod (9 stat puan)

Bütün modlarda önerilen dağılım;

Party için Full INT (önerilir)

Normal 5 Int
Hard 7 Int
Ultimate 9 Int

Solo için; (önerilmez)

Normal 4 Int 1 rec
Hard 6 Int 1 rec
Ultimate 7 Int 2 rec

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)