Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

Seafight | Yeni Başlayanlara Taktik

İntifada

Uzman Üye
Uzman Üye
Bursaspor

1 -
Öncelikle oyunun başında verilen incilere uzun bir süre dokunmayın. Özellikle elit gülle vs için harcamayın.

2 - Eskiden 3 LvL haritaya kadar acemi koruması vardı şimdi sadece lvl 1 kalmış pve haritası ve geminiz lvl 3 olduğunda lvl 1 haritaya inemiyorsunuz. Bu yüzden iyi bir elit geminiz ve elit toplarınız olmadan lvl 3 olmayın. (Sonra foruma gelip sürekli batırılıyorum vs diye sızlanır durursunuz.)

3 - Her şeyden önce bunun bir oyun olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Biri sizi batırabilir , gelip sizin uğraştığınız NPC ya da canavarın son vuruşunu yapıp elinizden alabilir vs. Bunların oyunun bir parçası olduğunu unutmayın, aksi halde sinir hastası olursunuz.(Sakın hırs yapıp elit malzemelere inci harcayıp adamın peşine düşmeye kalkmayın çünkü o inciler ilerde size çok çok lazım olucak)

4 - Güçlenene kadar savaşa girmeyin ya da sizden güçlü birisi size saldırırsa boşuna karşılık verip gülle harcamayın... Mümkün olduğunca LvL 1 haritaya yakın yerlerde dolanın güçlü bir gemi görürseniz hemen lvl 1 e geri dönün.(Bırakın korkak desinler, sonuçta her halukarda batıcaksınız boşuna kasmayın) Eğer yakalanırsanız bırakın batırsın sizi kesinlikle karşılık vermeyin hele hele elit gülle kesinlikle kullanmayın.(Zaten batacaksınız neden gülleriniz ziyan olsun ki?)

5 - Diyelimki biraz güçlendiniz ve sizden güçsüz birisi durup dururken size saldırdı, karşılık verin, ama adam kaçmaya başlarsa sakın kovalamayın batırmak için. (Çünkü onu batırana kadar harcayacağınız gülleler alacağınız 20 TP den çok daha değerlidir)

6 - Oyunu; eğer müsait durumdaysanız ilk başlarda geceleri oynayın. lvl 1 ya da lvl 2 haritalarda pır peşinde koşun sürekli... (Gece diyorum çünkü aklı ve yaşı küçük oyuncular geceleri anneleri yatırdığı için oyunda olamıyorlar. Durup dururken gelip size saldıran ya da batırana kadar takip edenlerin büyük bir çoğunluğu bu grupta olduğu için geceleri daha rahat olur)

7 - Güçlenene kadar herhangi bir filoya dahil olmayın. (LvL 2 haritada sizi batmaktan kurtarıcak filo hemen hemen hiç yoktur ya da tesadüfen orda sizin gücünüzde 1-2 filo üyesi vardır onlarda sizi kurtaramaz hep beraber batarsınız lvl 15-20 bir elitin karşısında. Boşuna filo kasası için çalışır durursunuz...)

8 - Geminizi güçlendirmek için pazarı mutlaka takip edin. Pazarda şans çok önemli bir faktördür... Mesela ben 69.000 incilik elit gemimi pazardan 505.000 altına aldım. Ama ertesi gün bir elit top için 750bin altın bastım adamın teklifini geçemedim(Adam ne kadar bastıysa artık
)
Pazarı da geceleri özellikle sabaha karşı takip ederseniz çok kar edersiniz. (Gemimdeki elit aşçı , doktor , topçu gibi ıvır zıvırların hemen hemen hepsini 1 altına, Hazine arayıcısı ve Gözcüyü ise 50şer bin altına aldım. Ama sabaha karşı 4-5 seanslarında aldım bunları...)

9 - Geminizi 105 Topluk ve 80Bin canlık bir elit haline getirin, en az bir tane elit güverte alin ve tavsiyem full elit top olmanız, (Tabii bu biraz sabır ister) olamıyorsanızda en az 50-60 elit top olmadan lvl 3 olup üst haritalara çıkmayın. (Çünkü canı sizden az hatta gemisi sizinkinden küçük biri kaça kaça sizi kesebilir. Elit topların menzili daha uzun olduğundan siz ona adam gibi hasar veremezken o elit topları sayesinde kaçarken sıka sıka canınızı bitirebilir sinir olursunuz)

10 - Pırlardan topladığınız ve mojolardan çıkan çelik zırh ve Barutu NPC ler üstünde kullanarak hesap etmeyin. Size saldırma ihtimali gördüğünüz gemilerle karşılaşırsanız hemen aktive edip bekleyin. (Bu özellik çok hoşuma gitti. Eskiden gemilere ekleri sadece tersaneden yapabiliyordunuz ve yanlış hatırlamıyorsam oyundan çıkıp tekrar girmeden aktif olmuyordu)

Sonuç; Her şeyi yaptınız, Elit bir geminiz , elit toplarınız ve donanımınız var, şimdi ne yapıcaksınız?

Öncelikle şuna karar verin oyun oynamak sizin için stress atma yeri mi yoksa sağlam bir hobi mi? Eğer stress atma yeri diyorsanız yapacağınız çok fazla bir şey yok. Pır toplayıp etkinlik günlerini laçırmadan oyuna devam edin, oyuna başladığınız dönemlerde sizi batıran ya da gıcık edenleri hatırlarsanız onlara dalın
(Gerçi onlarda gelişip daha güçlü hale gelmişlerdir ama batıra masanızda büyük hasar verip sizden sonrakinin onu batırmasını sağlarsınız
)

Yok oyun sizin için sağlam bir hobiyse , her hobide olduğu gibi bunada aylık bir bütçe belirleyin (hobisi futbol olanlar ya maç bileti ya da digiturk için belli bir ücret ödüyorlar gibi), o bütçe doğrultusunda özel dizayn gemiler ve inci alarak oyun içinde adı bilinen çok güçlü bir kaptan olabilirsiniz. Kendinize bir filo kurabilir harita ele geçirebilir filo savaşları vs ile çok daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz oyunu.

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)