Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

Seafight | Gemiyi Geliştirme Yolları

İntifada

Uzman Üye
Uzman Üye
Bursaspor
1. ADIM TOPLAR:

- Oyunda sağlam olmanız için ilk önce ana geminizi elit toplarla döşemeniz lazım. Bazı kişiler elit güverteyi elit toptan üstün görüyor. Ama bu yanlış bir düşünce. Ben gemiyi ilk aldığımda sadece 4 tane altın güvertem vardı ama gemim 2 bin vurabiliyordu. Bunun sebebi gemimde 100 tane elit top olmasıydı. Ama bunlardan da önce elit geminiz olmalıdır.

- Elit toplar oyunda 3 çeşit var:
1. 25 Kiloluk: Bu top normal bir elit toptur. Pazar Yerinden belirli bir miktar inciyle veya altın teklif vererek alabilirsiniz. Normalde 12 milyon - 10 milyon arası tekliflerde sizde kalabilir. Ben bu gemiyi inci ile almanıza karşıyım.
2. 55 Kiloluk (27,5 Kiloluk): Bu topun gücü 25 Kilolukla aynı olmasına rağmen aralarında muhteşem bir menzil farkı vardır. Bu top genelde x3 çıkınca pazar yerinde belirir. Size önerim katlayıcı almanız olacaktır. Katlayıcı aldıktan sonra alt haritalarda full pırıltı kasın başka hiçbirşey yapmayın. Haftasonu gelince 55 kiloluk top pazara konulacak. İşte kastığınız altınlarla bu toptan alın. Yavaş yavaş geminize inciyle bu toplardan alıp donatın. Sakın 25 kiloluk almayın ilerde savaşlarda çok sıkıntı çekersiniz.
3. Amiral Topu: İsteğe bağlı olarak bu toptan alabilirsiniz. Ama bu top diğer toplardan 2.500 inci pahalı olduğundan gemiyi amiral alarak fulleme işiniz çook uzun sürecektir. Ben gemiyi fullerken amiral topu daha yoktu ama yeni gemi açarsam en az 10 tane de amiral topu alırdım gemime. Böylece Elit Sınıfımda kolaylıkla atlardı.

İşte yukarda verdiğim bilgilere göre alacağınız top 55 kiloluk top olacaktır. Benim şuan gemimde full 5 kiloluk 4. seviye toplar var gemim oyuk 5.500 vuruyor.

105 tane elit topu yapmamız en uzun süren işimiz olacaktır. Yaklaşık 3-4 ayınızı alabilir. Ama sonucunda alt haritalarda size karşı hiçbir gemi koyamayacaktır.

2. ADIM GÜVERTELER:

Geminin Altında bulunan nokta şeklinde olan şeyler.
- Toplarımız fullendi ve gemimiz 2.000 vurmaya başladı. Çok iyiyiz. Eminim pırıltı toplarken bir kaç tane haritayı atmışızdır. Eğer başak haritasını açtıysan şiddetli bu haritayı bitirmenizi öneririm. Bu haritayı 105 tane elit topla bitirmeniz kolay olacaktır. Sonunda 400 bin TP ve 300 bin ELP gelecektir. Sınıfınız 6 olacaktır. Daha sonra level atlayınız. 7 level oluncaya kadar her gün görevlerinizi yapın sınavlarınızı yapın. TS kullanımı olan bir filoya katılın sınavlarınıza yardım edeceklerdir. Şimdi yapacağımız iş elit güverte almak olacaktır. 7 level olunca 7. haritalarda Morgan Buccaners adlı gemilerden patlatın. Bu gemiler kolay patlatılıyor ve ayrıca iyi para veriyor. Filonuzdan da yardım alarak elit güverteye en az 20 milyon para yatırın. Yada sabah 5 te kalkıp en az 10 milyona güverteyi alabilirsiniz. Tabi bunun yerine inciylede alabilirsiniz ama güverteler inciyle alınması çok pahalı olur.

- Güvertenizi aldınız varsayıyorum. Tamam durun. Şimdi de tekrar 10 tane 55 kiloluk veya amiral topu kasın. Kastıktan sonra güvertenize donatın. Böyle böyle 10 tane güverte 100 tane de elit top yapacaksınız. 2. adımda yaklaşık 2-3 ayınızı alacak kadar uzun olacak ama bi bakacaksınız ki fullenmişsiniz. Bu dediklerimi sadece katlayıcı alarak yapabilirsiniz. İnci çekmenize hiç gerek yok. Tabi paranız varsa inci çekerek işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

3. ADIM YETENEKLER:

- Tebrikler! Artık gemimiz en az 3.500 vuruyor. Artık geldik gemimizin yeteneklerine. Bu zamana kadar patlattığınız NPC lerden zaten kristal gelmiştir. Bu kristalleri yetenek haricinde hiçbir şeye harcamayın. Yetenek dağılımı çok uzun sürer. Bende 46 tane var bunu yapmamda çok uzun sürdü hatta inci bile çektim. Masraflı süren bir iş. Kristal çıkartmak istiyorsanız kendi levelinizin haritalarında kasılın. Yetenek açtıysanız şöyle dağıtın:

TEMEL:
Kritik İsabet 5/3
Düşman Tecrübesi 5/1
Cesurluğun Kalbi 5/1

Şimdi böyle yaptık mı artık yollardan birine geçebiliriz. Yaklaşık 5 yetenek buraya gitti. Fazlasını vermeniz büyük zarara uğratır. Size tavsiyem oyunda menzil önemli. Ama ilk önce NPC hasarını arttırmamız için Ogoun daha sonra Agwe'den devam etmemiz lazım. Şöyle yapıyoruz:

Ogoun:
Simya Bilgisi 5/5 az yeteneğin varsa 5/1
Cennetin Lütfü 5/1
Ogoun Lütfü 5/5

Bunları verince en az 7 yeteneğin gidecek. Daha sonra Agwe ye geçin.
Agwe Kalkanı 5/5
Cennetin Koruması 5/1
Agwe'nin Beceresi 5/1
Canavar Avcısı 5/1
Agwe'nin Hoşgörüsü 5/1
Agwe'nin Görüş Alanı 5/5
Nişancının Lütfü 5/5

Bunları yavaş yavaş yapmanız şart. Daha sonra Agwe'nin Becerisini 5/3 yapın. Sonra Ogoundan devam edin.

Ogoun:
Avcının Kolu: 5/1
Avcının Hızı: 5/1
Hazır Oluşun Lütfü: 5/3
Ogoun Yumruğu: 5/5

45 yetenek ediyor toplam geriye kalan 5 yeteneğide kafanız nereye eserse oraya verebilirsiniz. Ben Hazır Oluşun Lütfünü fullemenizi ve geri kalanlarıda Agwe'nin becerisine vermenizi isterim.

4. ADIM TOPLARIN KRİSTALLENMESİ

- Eğer vuruşlarınızı daha da arttırmak isterseniz yaklaşık 30 yetenek yaptıktan sonra kristalleniriniz 55 kiloluk toplanırızı kristallemede kullanınız. Tüm toplarınızı 3. seviye üstü kristalleyin biran önce. Kristallenince kritik atma % niz ve saldırınız artacaktır.

5. ADIM KALELER

- İşte sıra geldi kalelere. Kaleleri fullemeniz için yeteneklerle aynı anda gidebilirsiniz. Oyunda en zor fullenenler kaleler olmalı. Çünkü topları fullemeniz kadar inciniz gidebiliyor. Bu yüzden oyun bu konuda çok zorlamış illa inci çekmeniz gerekebilir. Ama hayır çekmeyeceğim diyorsanız ne yapacaksınız? Katlayıcı alıp inci kascaksınız. Ben size hangi kaleleri açmanızıda önereyim:

ÖN:
Top Rampası: 5/5
Zırhlı Gövde: 5/5

ORTA:
Monte Edilmiş Sekstant: 5/5
Barutluk: 5/5

ARKA:
Top Deposu: 5/5
Dümen Bodoslaması: 5/5

kalelerin ideal dizimi böyledir. Tüm fuller ve profosyeneller böyle dizer genellikle. Eğer çok zenginseniz biraz daha ekstradan açmak istiyorsanız şunlarıda açabilirsiniz:

ÖN: Saldırı Çanı ve Kayık Yerleri
ORTA: Savaş Taktikleri Kitapçığı (55'likle doluysanız full kritik atarsınız) Araç Gereç Deposu
ARKA: Demir Zıpkınlar ve Standartlaşmış Zıpkınlar.

6. ADIM ELİT SINIF

- Bu söylediklerimi yapana kadar zaten açtığınız onca haritalar sıktığınız onca elitler ve oyuklar sizi baya yükseltmiştir. Elit puan kasmanın en ucuz yolu şudur:
1. Tüm toplanırızı depoya koyun geminizde sadece amiral topları takılı kalsın
2. Zincirli gülle bolca satın alın örneğin 500.000 tane aldınız.
3. 12-13. haritalarda bulunu almirante NPC'sini menzile alarak sıkınız. Bu arada sizde televizyon izleyin veya başka bişey yapın geminiz 500.000 zincirlinin hepsini sıktıktan sonra size 500.000 elit puan ve tp gelecektir.

Diğer bir yöntem ise inci kasıp elit gülle alıp NPC leri elit gülle ile batırmanız veya zevk olsun diye oyuncuları elitle batırmanız. Her attığınız elit gülleye karşılık elit puan kazanırsınız.

Diğer bir yöntem ise mojo atıp özel harita çıkarmanız özel haritalar size elp ve tp verecektir.

7. ADIM TASARIM ÇIKARTMAK

- Tasarımlar genellikle özel günlerde çıkar (cadılar bayramı, kış festivali, magellan günü vs.) Bu günlerde özel NPC ler çıkar. Bunlara son atış veya en fazla dp yi vurursanız tasarım kazanırsınız. Zaten oyunda iyi ki özel günler var olmasa gemiyi fullememiz çok zor olacaktır. Bazı tasarımlar ise özel günlerde pazara konulur teklif ile alınır (örneğin Jack tasarımı).

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)