Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

Sanalika Ne Kadar Kota Götürür ?

Makromarket

Fahri Üye
Fahri Üye
Sanalika Ne Kadar Kota Götürür ?

Bilindiği gibi türk internet kullanıcılarının en büyük sorunu kota derdi (gerçi benim gibi bazılarının int. sınırsız ama ) , online oyunlarında çok kota yediği gibi bir kanı vardır.Sanalika grafikleri oldukça hafif hazırlanmış bir flash tabanlı oyundur.Şimdi sizi sanalikanın nekadar mb kota harcadığı araştırmanın sonuçlarını sunuyorum

- Her gezindiğinin sokak (+bunlara bağlı dükkanlar) sizin kotanızdan yaklaşık 1 mb götürür.(Şunu unutmamak gerekirki açtığınız br haritaya girdaha girdiğinizde o sokağın grafikleri önbellekten kullanılır ve kota yemek sadece 10 kb gibi çokkkk küçük bir boyut güncel verileri indirmek için kullanılır.
- Nekadar kalabalık bir sokağa girerseniz 1mb ortalama boyutun üzerine + boyut eklenir ama bu boyut çok azdır

- Konuştuğunuz yazılar ve ekranınızda görülen cümlelerin yaklaşık 1000 tanesi 1kb götürür.

- Oyuna girerken grafikler yüklenir ve siz pcyi kapatana kadar burada kalır yani sizin oyunda saatlerce durmanız kotadan götürmez .

- Araştırmayı yaparken yaklaşık 2 saat oyunda kaldım. + Bütün sanalikayı gezdim + Birçok konuşma yaptım ve sonuçta 10mb kota gitti.Bu rakamda oldukça az

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)