Rehber

'WoW Meslekler' forumunda BOMBFACTORY tarafından 23 Ocak 2014 tarihinde açılan konu

 1. BOMBFACTORY
  Offline

  BOMBFACTORY Uzman Üye Trabzonspor Uzman Üye

  Konular:
  2,597
  3,335
  3
  0
  5 Ocak 2014
  Leatherworking mesleği derileri ve postları işleyip zırh ve zırh parçaları yapmanıza yarar. Dolasıyla bu zırhlar metal giyemeyen sınıflar için tercih edilir. Druid, Hunter, Shaman ve Rogue ın tercih ettiği zırhlardır. Paladinler ve Warriorlarda bu zırhları giyebilirler fakat belli bir skillden sonra metal zırhları tercih ettikleri için fazla kalıcı değildir.


  Zırh için gerekli alet edevatlar Leatherworker lar aynı zamanda ceşitli eşyalar için ufak yamalar yaratırlar. Bu yama uygulanan eşyaya farklı özellikler katarak daha güçlü hale gelmesini sağlar. Armot Kit dediğimiz bu yamalar botlara, eldivenlere, pantolonlara ve sandıklara yapılabilir.

  Leatherworker nasıl olunur ?
  Leatherworker olmak istiyorsanız öncelikle skinning mesleğini ögrenmiş olmanızı şiddetle tavsiye ediyorum. Çünkü ham maddeyi yani deri ve post u Skinning mesleği ile elde ediyoruz. Diğer oyunculardan deri ve post temin edebilirim diyorsanız
  skinning mesleğini yan meslek olarak almanıza gerek kalmıcaktır. Fakat ana skill e yardımcı ve önemli bir meslek olan skinning i almanızın size yararı olucaktır.

  Karışım Tarifleri
  Tariflerin büyük bir kısmını haliyle deriler ve post lar oluşturuyor. Yukarıda da bahsettiğim gibi bu derileri hayvanlar ve çeşitli yaratıkların derilerini yüzerek elde edebilirsiniz. Dilerseniz arkadaşlarınızda sizin için bu derileri biriktirebilir. Ayrıca tariflerinizde yapıcagınız eşyaları değerli kılmak için gereken maddelerde olucaktır. Mücevher gibi... Ayrıca yaptığınız giysileri boyayabilirsiniz. Bunun için Merhant Trainer lardan "dyes" almanız gerekmektedir.

  Dericilik
  Leatherworking mesleğinde Blacksmithing gibi belli bir faaliyet bölgesine gerek yoktur. Yani Forge, Anvil gibi eşyalara ihtiyacınız yoktur. Leatherworker lar tariflerine uygun stockları olduğu sürece eşyalarını yaratırlar.

  Ek Bilgiler
  - Bir eşyaya sadece bir adet yama yapabilirsiniz. Yapıcak olucağınız diğer yama ilk yaptığınız yamanın üstüne uygulanıcaktır. Ve bir eşyaya bir kerede bir yama yapabilirsiniz.

  - İlerleyen seviyelerde Leatherworker lar belli özel sınıf kazanabilirler. Bunlar : Dragonscale Leatherworker, Elemental Leatherworker veya Tribal Leatherworker dır. Bu sınıflara ait güçlü ve değerli eşyalar bulunur.
   

Bu Sayfayı Paylaş