Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

Oyun Kuralları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

İntifada

Uzman Üye
Uzman Üye
Bursaspor
Katılım
5 Ocak 2014
Mesajlar
1,865
Tepkime puanı
3
Puanları
0
Konum
BURSA
KURALLAR
27.03.2009


Hesaplar
Hesapla sadece bir kişi oynayabilir, her sunucu (server) için bir hesap kullanılır.
- Bir hesabın sahibi, o hesabın üzerine kayıtlı bulunduğu (sürekli ve faal) e-posta adresinin sahibi olan kişidir!

I -Hesap-Paylaşımı
Hesap paylaşımı kabul edilmez. İnsan avı, çalışma gibi durumlar için hesaplar arasında paylaşım yapıldığı tespit edilir ise ilgili tüm hesaplar 7 gün kapatılır.


II -Multi (bir kişiye ait, birden fazla hesap) Hesaplar
Multi hesaplar uyarılmadan süresiz kapatılır.
Başka bir hesabı geliştirmek amacı güden hesaplar, aktif ya da pasif fark etmeksizin, ( 2 hesap arasında altın aktarımı, iki hesap arasında saldırı düzenlemek ) multi olarak değerlendirilir.

- Düşük kademeli Hesap 7 gün olmak suretiyle diğer hesapların tümü kapatılır.

III -Hesap Değişikliği / Hesap Devri
1. Eski hesap sahibi hesabını E-Mail yoluyla sorumlu SGO ya devreder.
2. Mailde; server, eski oyuncu nicki, eski hesap sahibinin ve hesabı devralacak oyuncunun E-Mail adresi belirtilmelidir. E-Mail; hesap sahibinin olmalıdır.
3. Yeni hesap sahibi de aynı şekilde sorumlu SGO'ya bir mail göndermelidir. Bu mailde E-Mail adresi belirtilmelidir. Bu mail daha önce gerçek hesap sahibinin gönderdiği mailde; "devredilecek" e-mail olarak belirtilmiş olmalıdır.
4. SGO yeni verileri hesaba kaydeder ve hesabı devralacak yeni oyuncuyu bilgilendirir.
5. Tüm veriler belirtildiği takdirde, hesap devri mümkündür. Devir sırasında herhangi bir karışıklık olması durumunda, hesap derhal kapatılır ve eski sahibine devredilir.

Devir SGO ve GO aracılığıyla yapılmamışsa, hesabın çalınması ya da hesapta sorun çıkması durumunda devir geri döndürülmez. Hesap o an kimin elindeyse, onda kalır. Bu durumda hiçbir sorumluluk kabul edilmez. Hesap her daim Gameforge'a aittir ve asla satılamaz. Hesap satışının tespit edilmesi durumunda, hesap süresiz kapatılır.

IV- IP-Paylaşımı/Sharing
Bir Server üzerinde birden fazla oyuncu ayni ağ üzerinden oynuyorsa, (multi muamelesi ile) haksız kapatılmayı önlemek için bu durumu sorumlu GO'ya bildirmelisiniz.

Aynı IP üzerinden birden fazla oyuncunun oynaması durumunda (Örnek: Okul, yurt, ev vb.) hesapların multi olmadığını ispatlamak sadece oyuncunun sorumluluğudur.

Paylaşım alan oyuncular arasında hiçbir şekilde altın aktarımı, ticaret ve saldırı yapılmamalıdır, illegal bir durum tespitinde ilgili hesaplar multi kullanım maddesince işleme tabi tutulur.

V -Bug istismarı
Programlama hatalarından faydalanmaya çalışmak, yani bug kullanımı yasaktır.

Her oyuncu tespit ettiği oyun hatalarını bildirmek durumundadır. Oyun hatalarını kendi lehine kullanan oyuncular, faydanın büyüklüğüne göre en az 2 gün ya da süresiz oyundan uzaklaştırılır. Hataların bildirilmemesi için de aynı cezalar söz konusudur.

VI.I -Klan ya da hesap profilleri, oyunun uygun gördüğü uzunluk ve genişlik ölçülerini aşmamalı. (İçerik 4000 Karakterle sınırlandırılmıştır.) Betimlemeyi uzatmak veya da saldırıları güçleştirmek için gereksiz boşluk kullanılmak yasaktır.

Kural ihlali durumunda yönetim profil metninde değişiklik yapar. Tekrar etmesi halinde 3 gün ceza verilir, 3. kez tekrarı bahse konu olursa hesap kapatılır..

VI.II -Oyuncu profil sayfasında, düzenlenmeye açık bırakılmış alanlarda aşağıdaki kurallar dışına çıkılması kesinlikle yasak olup,
aksi durumlar cezai işleme tabi kılınır.

1-VI.I bu kural ve diğer tüm kuralların dışına çıkılmamalıdır.
2-Herhangi bir resim & video konulması yasaktir
3-Rakamlar ve Harflerle yapılan çizimler boyut & anlamına göre cezaya tabi tutulabilirler.

VII -Oyun Teknik-Hataları ve Kullanılması (Bug)" < Cezalar:
Oyuna ait, programlamadan veya herhangi bir sebepten dolayı oyun normal işleyişi ve teknik olarak oyunculara sunulan fonksiyonları ve getirileri dışında avantaj sağlayan her türlü açık/arıza veya sorun zaman kaybetmeden oyun yöneticilerine bildirilmelidir.

Bu bağlamda, kuralın ihlalindeki yaptırımlar yukarıdaki tanımlardan birine uyan hareket sonucu oyuncunun ne kadar avantaj sağladığı ve oyun işleyişine ne kadar etki ettiği değerlendirilerek "2 gün" cezadan başlayarak, "hesap kapatılması"na kadar değişiklik gösterebilir.

Bu kuralda, yaptırımı ve incelemeyi "Oyun Yöneticileri (Game Admins)" yapar.

VIII -Şantaj, Tehdit, Hakaret
Hakaret (derecesine göre) -> 1 ila 14 gün arası oyundan uzaklaştırma
Gerçek hayata yönelik tehdit/ Hakaret -> 365 gün oyundan uzaklaştırma
Takım üyelerine tehdit / Hakaret -> 365 Gün oyundan uzaklaştırma
(Özel Mesaj, E-Mail ya da IRC üzerinden)

1.derece: 1-3 gün arası
2.derece: 3-7 gün arası
3.derece: 7-14 gün arası
4.derece: Suresiz Kapatma

Bu derecelendirmeyi SGO ve GO 'lar yapar ve sorgulanamaz

IX -İletilen Hakaret Mesajları:
Oyunculara gelen hakaret mesajlarını, Operatorlere ilettikleri bölümün gereksiz kullanılması yada aynı mesajın sürekli iletilmesi yasaktır.
Bu kuralın aşılması durumunda oyuncu 2 gün cezalandırılır

X -Saldırı
1. Tanımlar/Yasaklar
Bir oyuncuya, bir gün(24 saat) içerisinde maksimum beş(5) saldırı yapılabilir. Bu kuralın aşılması "bashing" olarak tanımlanır. Bashing yapmak yasaktır ve cezalandırılır.

2. Özel Durumlar
Oyun-içinde yalnızca bir oyuncuya kasıtlı/yönelik olarak bashing kuralına uygun şekilde de olsa, tekrarlayan biçimlerde saldırılarla oyunu oynamasını ve gelişmesini engelleyici niteliklerle de olsa yapılan saldırılar yasaktır ve oyun operatörleri tarafından 'saldıran' oyuncu cezalandırılır.

Bir oyuncu 3 gün (72 saat) içerisinde maksimum 14 saldırı yapabilir. Yani bir oyuncu, 3 gün boyunca her gün günde 5 saldırı yapıyorsa (24 saatlik dilimde bu kurallara uygundur) toplamda 72 saatte 15 saldırı yapar. Bu gelişimi engellemeye yönelik saldırı kapsamına girer ve bashing olarak değerlendirilir. Bashing ile ayni cezaya tabi tutulur.

"Saldırı" < Cezalar:

- İlk Suç: 3 gün ceza
- 2. Tekrar: 7 gün ceza
- Sonrasında ki her bir tekrar için 14 gün ceza ile sonuçlanır.

XI- Pazardan illegal Kazanç Sağlamak
Pazar, Oyuncuların ellerinde bulunan fazla itemleri tüccarda düşük fiyata satmak yerine pazarda ihtiyacı olan kişilere satıcının belirlediği fiyattan satmak için oyunculara sunulmuştur.

- Pazarda oyuncular arasında birbirlerine altın aktarmak, diğer oyuncuları geliştirmek amacı ile yapılan satışlar kesinlikle yasaktır. Bu kural; 12 Mayıs 2009 tarihi itibariyle güncellenmiştir. Tanım ve uygulama aşağıda belirtilmiş olup, oyuncunun okuduğu varsayılır.

Pazarda düzeni ve kullanım amacına uygun satış yapma yöntemlerini muhafaza etmek maksadıyla;

1- Satışı yapılacak nesnenin, tüccar satış fiyatının %80`inin altında satılması yasaklanmıştır. Bu durum şunu açıkça ifade eder; bir nesneyi pazarda en fazla %20 indirimle satışa sunabilirsiniz. Bu noktada orjin fiyat, tüccar satış fiyatıdır.
Bu kuralı örnekle açıklamak gerekirse;
(Örn; Tüccardan 100 (altına) satın alınan bir nesne, %20 kuralı dahilinde asgari 80 (altına) satılabilir.)

2- Klan içi nesne satışı kurallar dahilinde serbesttir.

İhlal halinde uygulanacak yaptırımlar:
a- İlk ihlal sonucunda 14 gün
b- İkinci ihlal sonucunda ise süresiz kapatma olacaktır. Kısaca hesabınızı kaybedeceksiniz.


XII- Kararın Kaldırılması
Oyuncunun oynadığı server üzerindeki oyuncu adına verilmiş bir kararı, ya Operatörün kendisi ya da oyuncudan sorumlu SGO tarafından kaldırılabilir. Oyundan uzaklaştırılan oyuncu öncelikle sorumlu Operatöre başvurmalıdır. Söz konusu Operatörden 48 saat içerisinde cevap alamadığı durumlarda ancak oynadığı serverden sorumlu SGO ile görüşebilir.


XII- GO 'nun Kararı
Şayet bir oyuncu Operatörün vermiş olduğu kararı yok sayarsa, örneğin sorumlu başka bir Operatöre de konuya baktırmak gibi, cezası oyundan uzaklaştırmadır. (İstisna: Operatör ve Operatörün Çalışma yöntemi hakkında şikâyet. Operatörlerin şikâyet edilebileceği tek yer sorumlu SGO sudur.)

XIV- Oyundan Uzaklaştırma
1. Kural İhlali durumunda, hesabın süreli kapatılması ya da oyundan süresiz uzaklaştırması kararı verilebilir. Oyun Adminleri cezayı, kural ihlalinin önemine göre, tüm serverler üzerinde hatta tüm GameForge Oyunlarına yönelik verebilir.

Forum ya da IRC üzerindeki uygunsuz davranış nedeniyle de oyundan uzaklaştırma kararı alınabilir. Destek ekibi her kural ihlali ihbarını en iyi şekilde inceleyip ve tespit eder.

2. Klanın ismi, kısaltması (tag), tanıtımı, resmi, klana ait site ve forumunda pornografik, ırkçı ya da radikal uluslar varsa, bu unsurların linkini veriyor, dolaylı olarak bu unsurlara ulaşımı sağlıyor ya da başka bir yolla kuralı ihlal ettiği tespit edilirse, söz konusu klan uyarılmadan dağıtılır, üyelerin hesabı kapatılır ve söz konusu veriler GameForge-Hukuk Bölümüne gerekli işlemlerin yapılması tevdi edilir.

3. Özel Mesajlaşmanın Başkalarıyla Paylaşımı
Oyuncuya ait özel mesajlar (IRC-logu/ PN/ PM) ve mailler, gönderenin yayınlanması için talepte bulunmadığı sürece, yayınlanamaz. Destek ekibine Resmi yolla iletilen mesajlar bu kuralı kapsamaz. =>

Bu sucun ifasi halinde; cezalar asagidaki gibidir:

- İlk Suç: 3 gün ceza
- 2. Tekrar: 7 gün ceza
- Sonrasında ki her bir tekrar için 14 gün ceza ile sonuçlanır.

4. Hakaret / Klan ya da Oyuncu Aleyhinde Karalama Kampanyası:
Bir oyuncuyu ya da klanı topluluk önünde (Klan tanıtımı ya da Oyuncu Profili, karalama ya da oyuncu ve klana hakaret etmeye izin verilmez. Kural İhlali durumunda Operatör söz konusu yazıyı editleme ve hatta suçun ağırlığı doğrultusunda hesap ya da klanı kapatma hakkına sahiptir.

XV- Genel İşletme Şartları
Oyuncu, 'genel işletme şartları'nı milliyeti, ülkesi (örn: kanunları), yaşı, dili vb. sebepler ile kabul edemeyebilir. Bu şekilde oynaması oyuncuya herhangi bir 'yasal olmayan' yükümlülük/sorumluluk yüklemez. Doğru durumda, her oyuncu eşit şartlara sahiptir. Bu oyun Türkçedir ve oyun dili de Türkçedir. Eğer bir oyuncu, oyun-içinde Türkçe olmayan bir mesaj alırsa ve bundan dolayı şikayette bulunursa mesajı gönderen kişi cezalandırılabilir.

XVII- Oyun Kurallarının Değiştirilmesi
Oyun kuralları genel olarak değişmeyecektir, fakat oyunun gelişimi, ileride oluşabilecek durumlar vb. için oyun kurallarında durumlara müdahale/senkronizasyon vb. amaçlı değişiklikler yapılabilir, Bitefight takımı bu kuralları değiştirebilme hakkını saklı tutar.

Bitefight Türkiye Takımınız

Güncelleme geçmişi:
1) 21.09.2008 tarihinde "V." madde genelinde güncelleme yapılmıştır.
2) 12.05.2009 tarihinde "XI." madde genelinde güncelleme yapılmıştır.  • Linkleri sadece kayıtlı üyeler görebilir. Linkleri görebilmek için Üye Girişi yapın veya ücretsiz olarak Kayıt Olun

 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)

Üst