Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

Oyun - Forum | Artık Yeter Dedim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Darkwins

Fahri Üye
Fahri Üye
Arkadaşlar,Abiler,Kardeşler,Tüm Yönetim Kadrosu... Merhaba.
LÜTFEN BU YAZIYI BAŞTAN SONA OKUYUN.

Ben Bu Foruma ve Oyuna Başladığımda İkisininde Çok Güzel Birer Potansiyeli Vardı. Oyun Canlıydı Eğlenceliydi İnsanı Zaman Geçirmeye Birebirdi. Forum Daha Yeni Hayat Buluyor Üye,Paylaşım Kazanıyordu.

Sonra Ne Olduysa Oldu Arada Bir Sansasyon mu Kaçırdım Ne Olduysa Forum Kitlendi Paylaşımlar Durdu Olan Birkaç Üyede Bizi Terk Etti. Yönetim Ekibine Katılanlarlar Forumla İlgilenmez Oldu.

Oyun +80lerden Şuanda Anlık 5 Online Oldu.Oyuna Girince Bir Zevki Yok.Çalışsak Çabalasak Karakteri Geliştirsek Bu Sefer Yeni Gelenler Saçma Saçma Konuşup Can Sıkacak ki Zaten Adam Online Sayısına Bakıyor Level Sıralamasına Bakıyor ve Başlamaktan Vazgeçiyor...

Öyle Noktası Noktasına Ayrıntıya Girip Yönetimdeki Arkadaşların Okumasına Üşendirmek İstemiyorum.Sadece HayatMMO ve HayatMetin2 Potansiyeli Olan Bir Oluşum ama Öyle ama Böyle İstediği ve Hakettiği İlgiyi Bir Türlü Bulamıyor (Sizde Bu Fikirde Olacaksınızdır.) Burda Markolin Eminim ki Kendisini Suçluyordur. Başaramadım,Yapamadım,Yanlış Yaptım Gibisinden.. Çünkü Aynı Şeyi Bende Yaşadım. Suçu Kendime Attım Fakat Eğer Böyle En Ufak Bir Düşüncen Varsa Markolin Yanılıyorsun :D. Girdiğimiz/Girdiğin Piyasa Açık Ara Dünyanın En Zor Piyasası.. Çok Fazla Rakip ve Çok Tahammülsüz,Sabırsız,Kendince Mükemmeliyetçi Müşteri(Oyuncu) Sanan Var. Bu da İşi Çok Zorlaştırıyor. Reklam Olanakları Çok ama İyi Reklam (Tabikide) Bütçe Düşmanı.O Yüzden Başarmak Kolay Olmuyor. Ben Ne Anlatıyorum Burda Bilmiyorum :D Pazarlama Müdürünün Brifingi Gibi Oldu.

Konunun Özüne Dönersek. Artık Bir El Atma Zamanı Geldi. İster Kendiniz,İster Hep Birlikte ! Bir Plan Yapılmalı. Reklam Planı,Haber Planı, Çalışma Planı, Planı da Planı... Oyunada Forumada Hayat Katmalıyız. Bunu Şuan Nasıl Yapıcaz Emin Olun Bende Bilmiyorum Ama Bulucaz. Bir Laf Vardır: Azimle S*çan Betonu Deler Diye:D

Yani Arkadaşlar Oyunda Sıradan Bir Oyuncu Forumda Sıradan Bir Üye İken Ben Bile Bunun Derdine Düşebiliyor, Bu Oluşumun Yanında Olmayı Teklif Ediyorsam Yönetimde A'dan Z'ye Adminden Moderatöre Herkes Bunu Yapabilir. Herkesin Hevesi Kaçmış Olabilir ama Birlikte Çalışmalı ve Bu Garip ve Kendini Beğenmiş Oyuncu Topluluğuna Kendimizi Göstermeliyiz.

Bu Yazıyı Yazmak Haddime mi Bilmiyorum. Bana Varım Deyin, Şöyle Yapalım Deyin,Yol Göster Diyin, Şu Yolu İzle Deyin Ne Olursa Olsun Ama Ağzınızdan Çıkan Cümle Şunu İfade Etsin: HADİ YAPALIM.

DİPNOT: GÜNLERCE OTURUP DÜŞÜNDÜM NE YAZSAM NE YAZSAM DİYE,BELKİ HADDİMİ AŞMIŞIMDIR BELKİ GEREKSİZ YAZMIŞIMDIR AMA HİÇ DEĞİLSE BİR CEVABI HAK EDİYORUMDUR. İYİ VEYA KÖTÜ BİLEMEM... FAKAT ŞUNU KESİNLİKLE BİLİN. BİR PLAN YAPILIRSA,BİR FİKİR ATILIRSA ORTAYA BEN HER TÜRLÜ VARIM.

mum

Üye
Fahri Üye
DİPNOT: GÜNLERCE OTURUP DÜŞÜNDÜM NE YAZSAM NE YAZSAM DİYE,BELKİ HADDİMİ AŞMIŞIMDIR BELKİ GEREKSİZ YAZMIŞIMDIR AMA HİÇ DEĞİLSE BİR CEVABI HAK EDİYORUMDUR. İYİ VEYA KÖTÜ BİLEMEM... FAKAT ŞUNU KESİNLİKLE BİLİN. BİR PLAN YAPILIRSA,BİR FİKİR ATILIRSA ORTAYA BEN HER TÜRLÜ VARIM.
@

Linkleri sadece kayıtlı üyeler görebilir. Linkleri görebilmek için Üye Girişi yapın veya ücretsiz olarak Kayıt Olun

;

Ben de varım. Şunu söyleyeyim öncelikle; Modlar foruma hiç girmiyor., Hayatm2 modları özellikle. @

Linkleri sadece kayıtlı üyeler görebilir. Linkleri görebilmek için Üye Girişi yapın veya ücretsiz olarak Kayıt Olun

; Uyeler şunu kesin duşunecek biz de uye olduk; Admin bile çalışmıyor ben niye çalışayım emek vereyim? diye duşunuyorlar.

Sizin forumculuk anlayışınız konu açmaktan ibaret olmuş Osman. Ama bak arkadaşlarına co admin veriyosun, Mirliva, Slient Hill ve daha bir çogu. Ama bombfactor 2000 konuda coadmin oldu. Ben arkadaşlarını çagırmana bir laf etmiyorum, ama terfiler gerçekten zor. Ben bu forumla aynı istatistikte olan başka bir foruma gitmiş olsam, 2000 mesajım, 350 konumla co admin bile olurdum. Siz sanki çok ustun buyuk bir forumumuz var, uyeler dolup taşıyormuş gibi gidip her şeyi en zor olanından seçmişsiniz.

Kategoriler hep oyun kategorileri. Ben forum gelişme aşamasındayken söyleyeyim oyun forumunda iş yok, genel forum yapın forumu. Genel kategoriler olsun, forumumuz Mmo oyun forumu degil de ; Bilgi Paylaşım ve Yardımlaşma Forumu olmalıdır.

Reklamcı bir ekip oluşturulup başka forumlarda reklam yapılmalı.

Olur da bir gun coadmin olursam çok guzel fikirlerim var.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Darkwins

Fahri Üye
Fahri Üye
@

;

Ben de varım. Şunu söyleyeyim öncelikle; Modlar foruma hiç girmiyor., Hayatm2 modları özellikle. @

; Uyeler şunu kesin duşunecek biz de uye olduk; Admin bile çalışmıyor ben niye çalışayım emek vereyim? diye duşunuyorlar.
Burası Konusunda Çok Haklısın.

Fakat Bir Yerde Fikir Ayrılığına Düşüyoruz Dostum. Aslında Genel Forumlarda İş Yok. Yani Bilgi Kapasitesi Devasa,Bir Hazine Deposu ve Doldurması Epey Güç.Ama Oyun Forumları Stabil.Doldurman Gereken Yerleri Biliyorsun, Araştırman Daha Kolay, ve Türkiye'de Çok Rağbet Görüyor. Müthiş Bir İstek Var Bu Konuda. Online Oyunlar ve Oyun İndirme Çok Hit Alıyor. HayatMMO Burda Çok Kazanbilecek Bir Site. Misal Bugün Googleye "Metin2 Multihack" Yazan Kaç Kişi Var Bir Düşünsene. Büyük MMO Forumları, "Turkmmo", "ForumExe", "Fullmmo" vs. Zaten Bu Forumlar Hitlerinin ve Üyelerinin %60'ına yakın Bir Rakamını Resmen Metin2'den Kazanıyor. Piyasa Eskisi Gibi Değil. Yani Bundan 4 Yıl Önce Girseydik Bu Foruma Dediğinde Haklısın Derdim Ama Günümüz İnternet Dünyasında "ONLİNE OYUN FORUMLARI" Çok Güçlü Bir Konumda. Genel Foruma Çevirmektense Kategorileri Düzenleyip Yelpazeyi Biraz Daha Genişleterek Paylaşım Yapmak ve Optimizasyon İçin Çalışmak Gerekiyor.

Hükümdar

Administrator
Yönetici
Admin
Web sitesi
www.metin2tr.net
Yönetim Ekibine Katılanlarlar Forumla İlgilenmez Oldu

[MENTION=1]markolin[/MENTION]; İle Bu Konuyu Konuştum,

Gereken Çalışmalar, 01.06.2014 Tarihi İtibaren Yapılmaya Başlandı.

Gereksiz Olan Emek Vermeyen Yönetim Üyeleri Kim Olursa Olsun Görevinden Alınacaktır.

Mr.Onur

Fahri Üye
Fahri Üye
Fenerbahçe
Darkwins Benim Fikrim Oyunun Ve Forumun Canlanması Gerekiyor. Ve bunda büyük pay bizlerde varız benim sınavlarım bitmek üzere 2 tane kaldı 1 2 gün sonra full açık olacağım benim görevim neyse burda daha çok sık yapacağım...... hayatmetin2 ye gelince benimde çarım var orda şuan girmiyorum ve userler gitti kimse oynamıyor acil bir şekilde toparlanmamız gerekiyor..

İntifada

Uzman Üye
Uzman Üye
Bursaspor
Bende bir şeyler yazmak isterdim sizin yazdıklarınıza karşı, fakat herkes birbirine gerekli cevapları vermiş bana bişe düşmüyor ama sadece söylemek istediğim şey markolin dahil hiç kimse çalışmıyor admin çalışmazsa diğer üyeler neden çalışsın demişsiniz şunu soruyorum: Markolin den çalışma konusunda nası birşey bekliyosunuz konumu açsın mesajmı kassın ? he reklam olayına gelince haklısınız onu yapması gerek ve yapıyordur da yada yapacaktır fakat ondan başka nası bi çalışma beklediğinizi anlamadım adam forumda skıntı olduğunda görev üstleniyor ki buda normal çünkü admin.

Yönetim Ekibine Katılanlarlar Forumla İlgilenmez Oldu.

Bu söze gelirsek ben yönetim ekibinde olupda forumla ilgilenmeyen birisi olduğunu düşünmüyorum sadece, CanaLP, Kahinat, uLuBeY ilgilenmiyor olabilir zaten onlarda hayatmetin2 gm leri ve destek ekipleri kendi bölümleri ile ilgileniyorlar.

Moderatör tarafında düzenlendi:

mum

Üye
Fahri Üye
Şu an en kolay çozulebilecek ve kesinlikle çozulmesi gereken tek sorun; atamalar.

Bir uye bir foruma şu sebeple kaydolur çogunlukla; Yetkili olmak için. Dedigim gibi bizim forumumuzda da sanki her gun onlarca başvuru oluyormuş gibi sistem zorlaştırılmış. Hukumdar ve patron bu istatistiklerle çoktan co olmalıydı. Mr.Onur ve ben yönetici. Bu terfi ve atama sistemini kolaylaştırmalısınız, insanın uye olası gelmiyor.

Adminler çalışmıyor derken konu kassın vs. anlamında demedim önceki mesajımda. Ama adminler de konu kasabilir bunun bir zararı olmaz. Kimse uzerine alınmasın egoist insanlardan nefret ederim.

Dedigim gibi sorun rank atlama oldugu için yine aynı konu uzerinde duracagım.

Rank atlamak kolay olsun, atama zamanı vb. olmasın. Herkes bireysel şekilde hak ettigi zaman atansın. Smodluk için en az 1 ay mod olarak kalmalısın gibi bir kural varsa o da olmasın.

Deneme mod: 25 konu, 80 mesaj
Mod: 85 konu , 200 mesaj
Editör: 150 konu, 250 mesaj
Smod: 250 konu, 400 mesaj
Mufettiş: 400 konu, 1000 mesaj
Ar-Ge: Yönetici ile aynı yetkiler. Konu mesaj sayısı fark etmez. Adminlerin guvendigi , vbulletinden anlayan, forumu geliştirme adına guzel öneriler yapabilecek yetenekli kişilerden oluşur. Gerek başka forumların tecrube kazanmış yetkilileri çagrılarak bu rutbe verilece, gerekse bizim kendi ekibimizde guven kazanılan arkadaşlar bu rankı alabilecek. Hem arge hem smod gibi de 2 rankı alabilecek kişiler olabilir.
Genel Sorumlu: Atama ile , adminlerin uygun gördugu kişiler.
Co admin: Atama ile , adminlerin uygun gördugu kişiler.

Yöneticiyi mufettiş ile degiştirdim çunku yönetim ekibinde ranklar alfabetik gidiyor. Smod yöneticinin altında olsun diye degiştirdim.

Mufettişlerden sonra genel sorumlu ekledim, coadminlik o kadar kolay alınmasın diye.
Kısaca rank çok, terfiler hızlı olsun.

Bu sayede zaten öyle ya da böyle forum gelişir, uye de kazanırız.
NOT: Misal 200 konu 300 mesaj şartı var ise her 200 konu 300 mesajı olan o rankı alamıcak, aynı zamanda admine o rankı alabilecek kadar guven saglamış, ve uyelerle iyi geçinen biri olacak.

---------------------------

Yarışmalar artırılmalı. Mesaj yazma, konu açma gibi forumun yararına olacak yarışmalar duzenlenmeli.

Darkwins

Fahri Üye
Fahri Üye
Rütbe ve Terfi Meselesi Benim Gözümde En Son İş Günahkar Biz Şuan Kadroyu Değil Forumu Genişletmeliyiz. Üye Kısa Zamanda Gelen Bir Şey Değil Zaten. En Kısa 4-7 Ay Sürer Yeni Forumlarda. Konu Açmalı Mesaj Kasmalı Bilgiye ve Paylaşıma Boğulmalı ki Forum Arama Motorlarında Yükselelim. Bu Zaten Bize Üye Kazandırır.

Hep Aynı Cümleyi Kuruyor ama Bir şey Yapmıyor Diyebilirsiniz. Sorun Değil... 10 Gün Sonra Diplomamı Alıcam,Şu Sıralar Staj Dosyamı Yazmakla ve Beceri Sınavıma Çalışmakla Meşgulüm O Yüzden Foruma Pek Takılamıyorum. Bütün Bunlar Bittikten Sonra Çalışmaya Başlayacağım Ama.

mum

Üye
Fahri Üye
Rütbe ve Terfi Meselesi Benim Gözümde En Son İş Günahkar Biz Şuan Kadroyu Değil Forumu Genişletmeliyiz. Üye Kısa Zamanda Gelen Bir Şey Değil Zaten. En Kısa 4-7 Ay Sürer Yeni Forumlarda. Konu Açmalı Mesaj Kasmalı Bilgiye ve Paylaşıma Boğulmalı ki Forum Arama Motorlarında Yükselelim. Bu Zaten Bize Üye Kazandırır.

Hep Aynı Cümleyi Kuruyor ama Bir şey Yapmıyor Diyebilirsiniz. Sorun Değil... 10 Gün Sonra Diplomamı Alıcam,Şu Sıralar Staj Dosyamı Yazmakla ve Beceri Sınavıma Çalışmakla Meşgulüm O Yüzden Foruma Pek Takılamıyorum. Bütün Bunlar Bittikten Sonra Çalışmaya Başlayacağım Ama.
Rank son iş diyosun da, rank verilmeyecekse uye neden konu kassın? :)

Rankları almak zor olmasın ki uye rank almak istesin, rank almak istesin ki konu açsın, konu açınca zaten Google da falan yukseliriz.

Osman reklam alır, reklam verir onlar da yukseltir forumu. 4-7 ay falan da surmuyor. Bak ben çok forumda ust duzey yetkili oldum . Bunu hava atmak için söylemiyorum, mesela birini arkadaş kurdu ben çalışarak admin rankına yukseldim; forum 4-5 ayda 100k mesaj, 50k konu, 1k uye oldu. Sonra kapandı zaten. Sonra 4 arkadaş toplandık bir forum kurduk, çok çok kısa bir surede (1.5 ay falan) 200k mesaj, 20k konu, 2k uye oldu, bunlar çok kısa surede oldu. Şuan başka bir forumda co adminim o da arkadaşımın forumu. Kurulalı 1.5 ay bile olmadan 2k uye 17k konu 28k mesaj oldu. Demek ki oluyormuş :D Benim şuanki forumdaki hedefim de yine rank her uyenin oldugu gibi. Coadmin olsam bu forumu burada çurumekten öyle bir kurtaracagım ki...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)