Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

NFS World: Nissan GT-R R32 B-Spec!

BOMBFACTORY

Uzman Üye
Uzman Üye
Trabzonspor
Katılım
5 Ocak 2014
Mesajlar
3,333
Tepkime puanı
3
Puanları
0
Nissan Skyline GT-R (R32) tüm dünyadaki gazeteciler tarafından olumlu ve hoş görülmüştür. Takma adı, 276 HP ve 266 lb·ft tork üretebilen 2.6 L RB26DETTT I6 motoru sayesinde ona tam uymuştur. Nissan, bu gücü evcilleştirebilmek adına araca 1,430 kg kadar, gemleyici bir ağırlık vermiştir ve onu 4 tekerlekten çekişli hâle getirmiştir. Gücü ve manevra kabiliyeti, bu güçlü kombinasyon, Nissan Skyline GT-R (R32)'yi Need for Speed World'e mutlulukla eklememizin nedenidir.

Ama onun arkasında ilginç bir hikaye vardır; bu Skyline Grup A yarışlarında yarışabilmek için üretilmiştir ve orijinalinde RB20 motorunun 2350cc'lik çift turbo sürümü ile test edilmiştir. Bu güç kaynağıyla 313 HP üretip RWD aktarma organı kullanmıştır. Motor hacmi konusundaki bazı sınırlamalardan dolayı Skyline, 10 inç genişliğindeki lastikleri kullanmak zorunda kalmıştır. Bu yüzden Nissan aracı 4 tekerlekten çekişli yapmaya ve motor sporlarına yatkın bir AWD sistemi olan ATTESA E-TS'yi geliştirmeye karar vermiştir. Ama bu pek yeterli olmamıştır; onu düzene sokmak için daha çok düzenleme gerekmiştir.

R32 üretim modeli ve Grup A yarışlarında kullanılan model arasındaki bu büyük farklardan dolayı Nissan, Skyline GT-R'nin yarış ruhunu yansıtan bir modelini üretip satmak zorunda kalmıştır. Bu aracı Nissan Skyline GT-R ‘Nismo’ sürümü olarak da bilirsiniz.

Bu kadar tarih yeter! Nissan Skyline GT-R (R32) B-Spec, NFS GT1 numara panelleri ve logosu ile tamamlanan bir mavi & siyah özel kıyafetle gelir. Yarış dayanıklılığını artırmak için ona karbon fiber tavan paneli, karbon fiber kaput ve geniş gövde kiti ekledik. Onu BBS yarış jantlarının üzerine oturttuk ve ona özel bir "R32-GTR" plakası ekledik.

En iyisi de bu Skyline'ın önceden takılmış performans parçalarıyla ve ender 3 yıldızlı Beceri Modları ile gelerek performansını yükseltmeye gerek olmadığını göstermesidir! Bugün onu Need for Speed World Araba Satış Yeri'nden 6.800
karşılığında satın alabilirsiniz. 

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)

Üst