Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

Memnuniyet

Darkwins

Fahri Üye
Fahri Üye
Katılım
9 Mayıs 2014
Mesajlar
94
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Konum
Antalya
Memnuniyet şehrinizdeki halkın, sizi begenip, begenmedini gösterir...

Şehirdeki Halkın Görüşü Beni Niye İlgilendiriyor?
:

En çok ilgilenmeniz gereken konu budur, çünkü şehir halkının mutlu olması sizin oyunda iyi yerlere gelmenizle mümkündür, siz oyunda dogru hamleleri yaparsanız şehir halkıda mutludur, yanlış hamleler yaparsanız mutsuzdur.

Şehrin halkı mutlu ise nüfusunuz, dolayısıyla gelen altın miktarınızda o kadar artacaktır.

Peki Halkımı nasıl memnun edebilirim?:

Bir kaç faktör vardır, halkın memnun olması için..

- Halkınız şarap içmeyi sever, o yüzden şehrinize bir taverna yapmalı ve halkınıza suna bildiniz kadar şarap sunmalısınız. Sunduğunuz şarap ne kadar çok olursa halkınızda o kadar çok mutlu olur.

- Halkınız kültüre ve geçmişinede oldukça meraklıdır, o yüzden bir müze binasına sahip olmanız halkınızı oldukça memnun edecektir. Bir şehirde müze binası olması o şehre +240 moral sağlar. Ayrıca o şehirde sergilediğiniz her kültürel eşya başına +50 moral kazanırsınız.

Memnuniyeti etkileyen Arastirmalar:


- Kuyu Kazma Arastirmasi: Baskente 50 mutlu nüfus ekler.

- Tatil Arastirmasi:
Her sehire 25 mutlu nüfus ekler.


Peki Halkımın Memnuniyetini Nasıl Ölçerim?

Halkınızın Genel memnuniyetini yüzlerinden anlarsınız, yeni bir şehirde halkınız "mutludur", atacagınız adımlara göre halkınızı ya "çok mutlu", ya "nötür", ya "kızgın", ya da "sinirli" yapabilirsiniz.Linkleri sadece kayıtlı üyeler görebilir. Linkleri görebilmek için Üye Girişi yapın veya ücretsiz olarak Kayıt OlunYukarıdaki resimde nufusun farklı memnuniyetlerdeki artış hızını göreceksiniz. Haklınız ne kadar çok mutlu olursa nufusunuz o kadar hızlı artar. Daha çok nufus daha çok gelir demektir.


Linkleri sadece kayıtlı üyeler görebilir. Linkleri görebilmek için Üye Girişi yapın veya ücretsiz olarak Kayıt OlunBelediye binasına giridiğinizde memnuniyet adı altında bir grafik göreceksiniz. Bu grafikte +ile başlayanlar halkınızı mutlu eden şeylerdir. Her vatandaş toplam için -1 moral demektir. Grafikteki + moral veren sayıları toplayıp mevcut nufusunuzdan çıkartığınızda halkınızın rakamsal olarak mutluluk seviyesini bulmuş olursunuz.
 

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)

Üst