Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

linux vps

Alexander Graham Bell

Üye
Kayıtlı Üye
[h=1]Linux vps nedir?[/h]Vps; Virtual Private server (Virtual Dedicated Server olarak da adlandırılır), sunucu niteliğindeki bir bilgisayarın fiziksel donanımının mantıksal olarak bölümlenmesi sonucu ortaya çıkan her bir Sanal Sunucu’ya verilen genel isimdir.
Linux Vps; Sunucu niteliğindeki bir bilgisayarın fiziksel donanımının mantıksal olarak bölümlenmesi sonucu ortaya çıkan ve her birinin üzerinde Linux ve türevi işletim sistemi bulunan her bir Sanal Sunucu’ya verilen isimdir.
Php ile kodlanmış Apache ile çalışan internet siteleri genellikle Linux Vps'ler üzerinden çalıştırılmaktadır.
[h=1]Linux vps'lerde kullanılan işletim sistemleri[/h]1. CentOs
2. RedHat
3. Ubuntu
[h=1]Linux vps özellikleri[/h]1. Linux vpslerde cpanel,plesk panel gibi kontrol panelleri bulunmaktadır.
2. Php 5.x ve Mysql en güncel versiyonu kurulu olarak gelmektedir.
3. Cpu hızı, disk alanı, Ram Bellek miktarı, trafik kullanım miktarı isteğinize göre belirlenmektedir.
4. İhtiyacınıza göre farklı lokasyonlarda Linux Vpsler bulunabilmektedir.
5. Linux vpslerde sanallaştırma altyapısı olarak "Solusvm" veya "Xen" kullanılmaktadır.
6. Linux vpslerde sitenize özel dnsler kullanabilirsiniz.
7. Linux vpslerde firewall ve api desteği bulunmaktadır.
[h=1]Linux vps ücretleri neye göre belirlenmektedir?[/h]1. Firma kalitesi,
2. Sunucu lokasyonu,
3. Linux vps ile verilecek ek destek hizmetleri,
4. Cpu, Ram, Harddisk alanı, trafik kullanım miktarı gibi değerlere göre,
5. Hat genişliği, verilecek sabit ip miktarına göre,
6. Yedekleme hizmetine göre,
7. Sunucu performansına göre,
8. Altyapı özelliklerine göre,
9. Cpu iznine göre,
10. Piyasa şartlarına göre,
11. İllegal içeriğe izin verip vermeme durumuna göre Linux vps ücretleri belirlenmektedir.
[h=1]Linux vps ve Windows vps arasındaki farklar[/h]1. Linux vps'de işletim sistemi için para ödemezken, Windows Vps'de işletim sistemi içinde ücret ödemek zorundasınız.
2. Windows vps'de uzak masaüstü erişimine sahipsiniz, fakat Linux'ta bu imkana yalnızca ssh komut satırı aracılığıyla sahipsiniz.
3. Linux VPS, Windows vps' göre daha güvenilirdir.
4. Windows VPS sunucular %100 uptime garantisi veremezken Linux VPS’ te uptime ile ilgili herhangi bir sıkıntı yaşanmaz.

Linkleri sadece kayıtlı üyeler görebilir. Linkleri görebilmek için Üye Girişi yapın veya ücretsiz olarak Kayıt Olun

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)