Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

Lag Nedir ? " Bilmeyenler İçeri "

FantoiNe

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Lag nedir ?
Arkadaşlar Öncelikle Lag ne Demektir Çoğunuz Bilir Ama Yeni Server Jade Ve Hala Bütün Serverlerde Lag Nedir Bilmeyenler Var Öncelikle Lag Nedir ??
LAG : Arkadaşlar Lag Metin2 Oynarken Donuk Donuk Veya Bilgisayarın Kasarak Oynamasıdır. Lag Sadece Metin2 de Yoktur Nerdeyse Tüm Oyunlarda Vardır Onlıne Ve Onlıne Olmayanlarda.Gelelim Lagın Neden Kaynaklanmasına Benim Bildiğim 3 Tür Lag Var.
1.Bilgisayardan Kaynaklanan Lag : Arkadaşlar Bu Lag Türü Bilgisayarın Özelliklerinin Düşük Olmasından Kaynaklanır. O Anda Oyunda Lag Olmasada Bilgisayarda Oyunu Oynarken Karakterinizi Yürütürken Bile Donar(Canavar Kesmeyi Denimiyorum Zaten). Bu Lag Türü Eskiden Başına Musallattı. Bunu Çözmenin 2 Yolu Vardır.
1.Yol : Arkadaşlar Metin2'yi Açarken Oyun Seceneklerine Tıklayın Ordan Dipslay Bölümden Resolution Seceneği Var Ekran Boyutu Yani Onu En Düşüğe Getirin Yani ''800x600 16 bpp'' Seceneğine Getirin Oyuna Girdiğinizde Lag Oranı Azalmış Olacaktır Bana Bir Faydası Olmadı Diyorsanız 2.Çözüme Geçelim.
2.Yol : Arkadaşlar Şimdi Yapacağınız İşlem Hiç Oynamadığınız Oyunları gereksiz Şeyleri Silin Bilgisayar Biraz Rahatlıyacaktır Silme İşlemlerini Tamamladıktan Sonra Bilgisayara Bir Reset Atmanız Sizin Yararınız Olacaktır. Bilgisayarı Tekrar başlattıktan Sonra metin2 Ayaarlarını 1.Yoldaki Gibi Yapın Ve Oyuna Girin Oyunda Lag Oranı İyice Azalmıştır. Eğer Yok Gene Olmadı Ne Yapacağım Diyorsanız Tek çare Bilgisayarın Ekran Kartı Ve Ram Oranını Yükseltmeniz Olacaktır Ekran kartı Ve Ram fiyatlarına İnterneten Bakabilirsiniz.
2. Lag Türü İnternetten Kaynaklanan Lag : Bu Sorun İnternetin Yavaşlığından Kaynaklanır. Bunun Sadece 1 Çözüm Yolu Vardır.
Çözüm : Arkadaşlar Bu Lag Türü Hemen Hemen Herkeste Olduğu İçin Metin2 Açıkken İnternet Explorer(Mozilla Firefox) Türü İnternetle Alakalı Programlar Açılmamalıdır. Ama Bu Çok Zahmetli Oluyor Benim tavsiyem İnternetin Hızını Yükseltin Ve Rahat Rahat Oyununuzu Rahat Rahat İnternetinizi Açabilrisiniz.
3.Lag Türü İse Oyundan Kaynaklanan Lag : Arkadaşlar Bu Lag Türü En Sık Karşılaştığımız Ve Hiçbir Çözüm Yolu Olmayan Lag Türüdür.(Belki De Çözümü Var Ama Ben Bİlmiyorum.) Arkadaşlar Bu Lag Serverın Yoğunluğundan Kaynaklanıyor. Yoğunluk Yetmiyor Gibi Bide Oyun İçi Anket Yapan Kamiller Oluyor Onlar Sayesinde lag iyice Artıyor. Arkadaşlar Ben Şöyle Yapıyorum. Seçeneklere Giriyoruz. ordan Oyun Seçeneklerine Engelle Yazıyor Renk İsmi Felanın Altında Onun Ticaret Fısıltı Ne GÖrdüyseniz Hepsini Engelleyin Ticaret Atıyorlar Mesaj Atıyorlar Lag Oranı Artıyor Ondan Engelleyin. Lagı En Aza İndirmenin Yolu Bu Bundan Başka Çözüm varsa Bildiğiniz Yorumlardan Yazabilirsiniz.

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)