Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

Kavgam

Squad

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Ressam Ve Heykel Traş Olmak İsteyen
Fakat Babasıyla Memurluk Konusunda Devamlı Tartışan; Ezilmiş
Fakir Bir Genç Adolf... Daha 13 Yaşında... Akıllı Ve Dediğini Yapan Biri... Babasından Almıştır Bu Özelliklerini... Düşünüldüğü Gibi Marksist Düşüncelere Sahip Değildi
Hatta Nefret Ederdi... Yahudi Sözcüğünü De Daha Duymamıştı Bile... Irkçı Düşünceye De Sahip Değildi... Babası Ölünce Viyana'ya Gider... Burda Her Türlü İşi Yapar... Okumak İstiyordu... Hamallıktan
İnşaat İşçiliğine Kadar Elinden Her İş Geçmiştir... Boş Vakitlerinde Çok Kitap Okuyordu... Bu Dönemde Çevresine Hiç Dikkat Edemiyor... Ne Olup Bittiğini İnsanları Algılayamıyor... Viyana’nın Almanlardan Oluştuğunu Sanıyordu... Ama 2 Milyon Yahudi'yi Farkedemiyordu... Gazeteleri Devamlı Okuyor Ve Bazı Şeylerin Yanlış Gittiğini Düşünüyor Hükümet Adına... Bunun İçin Kendince İki Çare Buluyor...

—Çok Çalışıp Ülkeyi Kalkındırmak...
—Bütün Her Şeyi Kökten Değiştirmek...

İkinci Yolu Seçtiğini Sanırım Anlayabiliyoruz...
Yahudilere Karşı Hiçbir Kötü Ve Katı Düşüncesi Yoktu... Tanıyamıyordu Bile Onları
Alman Zannediyordu... Hatta Onlara Karşı Yazı Yazan Gazetelerden Tiksiniyordu Bile... Ama İşleri Biraz Rahatlayıp Etrafını Süzmeye Başlayınca Bir Şeylerin Ters Gittiğini Çabucak Çözmüştü... Aslında Bu Yahudilerin Gizliden Gizliye Hükümeti Aşağıladığı Gazetelerini Almaya Başladığında Ortaya Çıkıyordu... Yavaş Yavaş Düşünceleri Şekillenmeye Başlamıştı Ve İlk Yahudi Karşıtı Gazeteyi Almıştı... Ve Düşüncesinin İlk Adımını Atmıştı... Aslında Okuduğu Bu Gazeteler Marksist Yayınlardı Ama Tiksinti Duysada Düşüncelerini Şekillendirmek İçin Bu Yayınları Okumak Zorundaydı...

İşin ilginç Yanını Adolf Sonradan Fark Ediyor... Bu Marksist
Yahudi Karşıtı Gazetelerin Sahipleri Hep Yahudi’ydi...
Sosyal Demokratlar Meğer Yahudilermiş... Şaşkınlık
Nefret Ve Nazi Düşüncesinin İlk Adımları Atılmaya Başlanmıştı... Artık Memleketinin Düşmanı Belliydi... YAHUDİLER...

Yanlış Fikirlerden Dolayı Gayet İnatçı Bir İşçi Bile
Doğru Açıklamalar Karşısında Hakkı Teslim Eder... Yavaşta Olsa Onların Mantıklarını Kavramaya Başlamıştım... Bu Mantığı Kendi Kanaatlerim Doğrultusunda Giriştiğim Mücadele De Kullanacaktım... Bu Nedenle Her Mücadeleden Ben Galip Çıkıyorum...

Yahudileri İlk Zamanlar Düşündüklerinden Ve Söylemlerinden Vazgeçiremiyordum... Çünkü Çok Bilgili Ve Onları Alt Edecek Kıvamda Değildim... Bunun İçin Devamlı Okurdum
Elime Ne Geçerse... Tiksindiğim Şeyleri Dahi Okurdum... Yahudiler Tartışmalarda Çok Kaypaklardı... Ne Kadar Bilgili Olursan Ya Da Ne Kadar Haklı Olursan Ol Bir Türlü Onları İkna Edemezsin... Sizle Tartışmaya Başlarlar
Söylediği Yanlış Dahi Olsa Sonuna Kadar Savunur Baktı Ki Kaybedecek Civa Misali Elinizden Kayarlar... Sonunda Baktığınızda Elinizde Bir Şey Yok... Ne Kaybetmişsiniz Nede Kazanmışsınızdır... İşin En Sinir Boyutu İse
Ertesi Gün Aynı Kişinin Karşınıza Tekrar Aynı Konu İle Çıkması Ve Dünden Ben Kazandım Havası Vermesi... Bunu Söyleyebilecek Kadar Kaypaklardı İşte... Bu Durum Karşısında Donup Kalıyor Ve Onlara Nefretim Bir Kat Daha Artıyordu...

Marksizm Yahudi İnancı; Tabiatı Reddederek
Enerji Egemenliği Yerine Sayı Çokluğunu Koyuyordu... İnsanın Bireysel Değeri Yoktu Yani... Irk Üstünlüğü Ve Irk Olgusu Bir Kenara İtilmişti... Bu Tez
Eğer Hayatın Esası Olarak Kabul Edilirse İnsanlığın Sonu Demektir... Bu Sebeple Ben
Yaratıcımızın Mutlak Olan Ruhuma Göre Hareket Ettiğine İnanmaktayım... Çünkü Yahudilere Karşı Savaşırken Aynı Zamanda Tanrı'nın Kanunları İçinde Savaşıyorum Demektir...

Yani Dünya'da Tanrı'nın Eli Bendim...

Dünyaya At Gözlüğü İle Bakan Teorisyenler Hiç Şüphesiz Ki Milletleri İçin Değil
Teorileri İçin Canlarını Severek Verebilirler... Bununda Çok Örneği Var Geçmişte... Buna Dayanarak
İnsanlar Kendilerine Kanun Yaptıktan Sonra
Bu Kanunlar İçin Yaşadıkları Zanına Kapılırlar... Eğer Genel Bir Kabulün Egemen Olabilmesi İçin Büyük Halk Kitlesinin Gerekli Olan Mücadeleye Hazır Olması Gerekir... Buda Teorisyenlerin Halk'a İnememesi Sonucunda Teorilerinin Havada Kalmasına Yol Açar...

Adolf'a Göre Kötü Siyasetin İçinde 2 Tane Ayrı Parti'den 2 Lider Temiz Kalmıştı... Biri Schoerener Diğeri İse Dr.Leuger’di... Schoerener Alman Milletini Düzlüğe Çıkarmaya Çalışıyordu Ve Bu Adolf'un Dikkatini Çekiyor Ve O Mutlu Oluyordu... Dr.Leuger İse Dağılmaya Başlayan Avusturya-Macaristan İmparatorluğu'nun Dağılacağını Önceden Görerek Avusturya Kurtarmaya Çalışıyordu... Dr.Leuger Pratik Olarak Çok Başarılı Olmuş
Fakat Beklediği Sonucu Hayata Geçirememiştir... Schoerner De Hedeflerine Ulaşamamıştır... Korktuğu Başına Gelerek Almanlar Dünya'ya Savaş Açmışlardır... Leuger Avusturya'yı Kurtaramadığı Gibi
Schoerener De Alman Milletini Felaketten Çekip Alamadı...

Bu 2 Parti'nin Beceriksizliği Aslında Bizim İçin İyi Olmuştu
Araştırma Fırsatı Bulmuştuk Bazı Şeyleri...Deneme Yanılmaya gerek Kalmamıştı
Başkası Bizim Yerimize Yapmıştı Çünkü...Bu Yapılan Yanlışlar Bizim İçin Çıkar Yolu Olacaktır..Başarısızlığın Halk Desteğinin Olmamasından Kaynaklandığının Farkına Varmıştık...Bu Yüzden Parlamento’ya Girmek Gerekiyordu Bir An Önce...Bu Milletin Önünde Söz Söyleme İmkanı Sayesinde Kitleleri Kolaylıkla Bilgi Sahibi Edebilirdik... Böylelikle Kötülüğe Karşı İçten Karşı Çıkabilirdik...

Sonuç Olarak; En Ateşli İdeallerin Gerçeğe Dönüştüğü Yerde Yaşama Ve Hareket Etme Mutluluğuna Erişen İnsanlar Arasında Yer Almak İstiyordum... Kalbimin Tek Arzusu
Kutsal Vatanımın Ortak Büyük Vatanımız Olan Alman Reih'i İle Birleşmesidir...

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)