Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

ICF Sıkça Sorulan Sorular

GreS

Üye
Fenerbahçe
Kayıtlı Üye
ICF Store nedir ?
ICF Store, I Can Football Federasyonu tarafından I Can Football camiasına hizmet amacıyla kurulmuş özel bir mağazadır. ICF Store üzerinde futbolculara yönelik özel ürünler bulunmaktadır. Bu ürünlerle futbolculara kendilerini altyapıdan geliştirme imkanı sunulmaktadır.

İlerleyen dönemlerde takımlara yönelik özel ürünlerin de mağazada satışa sunulması planlanmaktadır.

ICF Store'dan nasıl ürün satın alacağım?
ICF Store'da para birimi olarak ICF Para ve ICF Kredi kullanılmaktadır. Bir ürünü satın almak için hesabınızda o ürünün değerinde ICF Para veya ICF Kredi bulunması gereklidir.

Ne kadar ICF Param/ICF Kredim olduğunu nereden görebilirim?
Hesabınızda bulunan ICF Para ve ICF Kredi miktarını ICF Store sayfasına girdiğinizde sol üst köşede ICF Param/ Kredim bölümünde görebilirsiniz. Ayrıca profil sayfanıza girdiğinizde de kişisel bilgiler içerisinde de görebilirsiniz.

Nasıl ICF Kredi alabilirim?
Mobil Ödeme sistemi ile Avea veya Turkcell hatlı cep telefonunuzla ICF Kredi satın alabilirsiniz.
ICF Kredi almak için cep telefonunuzun mesaj bölümüne almak istediğiniz kredi miktarının kodunu girerek 7979'a mesaj atın.

Örneğin 1000 ICF Kredi almak için ICF1000 yaz 7979'a gönder.

Gelen onay mesajını EVET veya ONAY yazarak cevaplayın.

Daha sonra cep telefonunuza gelen E-Pin kodunu ve şifresini

Linkleri sadece kayıtlı üyeler görebilir. Linkleri görebilmek için Üye Girişi yapın veya ücretsiz olarak Kayıt Olun

sayfasındaki alanlara girerek gönder tuşuna basın. Satın aldığınız ICF Kredi anında hesabınıza yüklenecektir.

Aldığım krediler birbiri üzerine eklenir mi ?
Evet. Her yüklediğiniz kredi hesabınızdaki ICF Kredi miktarını artırır.

Hesabıma en fazla ne kadar ICF Kredi yükleyebilirim ?

Hesabınızda en fazla 5.000 ICF Kredi bulunabilir. Hesabınıza 1 ay içerisinde en fazla 20.000 ICF Kredi yükleyebilirsiniz.

Hangi operatörlerden ICF Kredi satın alabilirim?
Avea ve Turkcell hatlı telefonlardan ICF Kredi satın alabilirsiniz.
Herhangi bir Avea veya Turkcell hattından ICF Kredi satın alabilirsiniz. I Can Football'a üye olduğunuz GSM numarasından satın almak zorunda değilsiniz.

ICF Kredi almak için onay mesajını gönderdim. Ancak E-Pin kodu içeren kısa mesaj hala gelmedi. Ne yapmalıyım?
Kimi zaman operatörlerden kaynaklanan bazı durumlar sebebiyle kısa mesajların ulaşma süreci uzamakatadır. Onay mesajı gönderdikten sonra uzun bir süre sonra promosyon kodu eğer tarafınıza ulaşmadıysa, hattınızın operatörün mobil ödeme için gerekli şartları sağladığından emin olduktan sonra İletişim/Destek formumuza girerek Mobil Ödeme başlığından başvurunuzu yapabilirsiniz.

Hattımın Mobil Ödeme servisine açık olmadığına dair kısa mesaj aldım. Hattımı nasıl Mobil Ödeme'ye açtırabilirim?
ICF Kredi satın alabilmeniz için hattınızın Mobil Ödeme'ye açık olması gereklidir. Hattınızı Mobil Ödeme'ye açtırabilmek için operatörünüzün müşteri hizmetlerini aramanız gereklidir.

Onay mesajı gönderdim ama E-Pin kodum hala elime ulaşmadı. Ne yapmalıyım?
Kısa mesajların ulaştırılması kimi zaman operatörlerin kısa mesaj servislerinden kaynaklanan yoğunluk sebebiyle gecikebilmektedir. Belirli bir süre sonra kısa mesaj elinize hala ulaşmadıysa Destek bölümümüzün ICF Store,Mobil Ödeme seçeneği ile başvurmanızı rica ederiz.

Ayrıca Mobil Ödeme mesajlarının tarafınıza ulaşabilmesi için cep telefonunuzun kısa mesaj kutusunun dolu olmaması gereklidir. Bu işlemlerden önce kısa mesaj kutusundan gereksiz mesajları silmenizi öneririz.

Operatörümden kazandığım hediye liralarla ICF Kredi satın alabilir miyim ?
Hayır. Operatörünüzden kazandığınız hediye liralar ile kredi satın alamazsınız

Bana ait olmayan bir cep telefonundan ICF Kredi satın alabilir miyim ?
Mobil Ödemelerde kullandiginiz cep numarasi size ait degilse, satin alma islemini yapmadan önce cep telefonu sahibinden gerekli izin almaniz tavsiye edilir.

Mobil Ödeme ile ICF Kredi almama engel durumlar var mı?
GSM hattınızın bakiyesi yetersiz ise, Mobil ödemeye kapalı veya kara listede ise yada son faturanız ödenmemiş ise ICF Kredi alamazsınız. Faturalı hatların, mobil ödeme başlatılabilmesi için yeterli sürenin geçmiş olması gerekmektedir. (3 fatura dönemi)

Açık Beta sona erdiğinde ICF Kredilerim ve ICF Store'dan satın aldığım ürünler silinecek mi?
Kesinlikle hayır. Açık Beta sona erdiğinde hesabınızda harcamadığınız mevcut ICF Kredi, ICF Para veya satın aldığınız herhangi bir ürün silinmeyecektir.

ICF Kredi aldım. Şimdi ICF Store'dan nasıl ürün satın alacağım?
ICF Store'da kategoriler arasından satın almak istediğiniz ürünün altında bulunan Satın Al butonuna basarak ürünü hemen satın alabilirsiniz. İndirimdeki ürünleri takip etmenizi öneririz.

Aldığım ürünün etkisini maçta göremiyorum? Ne yapmam lazım?
ICF Store'dan satın aldığınız ürünün etkisini maçlarda görebilmeniz için ürünü Malzeme Çantanıza yerleştirmeniz gereklidir.

Malzeme Çantamı nereden göreceğim? Ürünleri çantama nasıl yerleştireceğim?
Malzeme çantanızı ICF Store üzerinde Çantam butonuna basarak veya Kullanıcı İşlemleri>Çantam kısayoluna tıklayarak görebilirsiniz.
Malzeme çantanıza girdiğinizde satın aldığınız yetenekleri ve etki varlıklarını göreceksiniz. Maç içinde ürünlerin etkisini görebilmek için o ürünün ikonuna tıklayarak çantanızın gözlerine sürüklemeniz gereklidir. Malzeme çantanızda en fazla 8 Yetenek ve 8 Etki varlığı taşıyabilirsiniz.

Çalım yeteneği satın aldım? Nasıl kullanacağım?
Çalım yeteneğini Malzeme çantanızın gözüne yerleştirdiğinizde, ürünü yerleştirdiğiniz göze göre klavyenizin üst kısmında bulunan 1 ila 8 arasındaki nümerik tuşlara basarak kullanabilirsiniz. Kısayol tuşlarını isterseniz Ayarlar>Kontroller bölümünden başka bir tuşa atayabilirsiniz.

Aldığım Etki varlıklarını çantamdaki gözlere yerleştirdim. Nasıl kullanacağım?
Etki varlıkları; yetenek gibi kullanılmaz, çantanıza eklendikleri anda etki etmeye başlarlar.
Örneğin; koşu hızlandırıcı ürününü çantanızın gözüne taşıdığınızda artık her maça girdiğinizde Koşu hızınızın arttığını görebilirsiniz.

XP ve ELO Bonusu sağlayan özellik satın aldım ama çantamda göremiyorum. Bu özelliği nasıl kullanacağım?
Gol sevinçleri, XP/ELO Bonus, Performans Metre Doldurucu, Renkli Yazma özelliği gibi futbolcunuzu doğrudan etkilemeyen süresi boyunca aktif olup bu özellikler Malzeme Çantasında görünmezler.
Malzeme çantanızda satın aldığınız Etki varlıklarını ve Yeteneklerinizi görebilir ve çantanızın gözlerine yerleştirebilirsiniz.

Başka birinin çantasındaki ürünleri nasıl görebilirim?
İstediğiniz oyuncunun profil kartına bakarak çantasındaki ürünleri görebilirsiniz.

Arkadaşımın çok beğendiği bir ürünü ona hediye etmek istiyorum. Nasıl yapabilirim?
ICF Store üzerinde yer alan hediye sistemi ile birlikte artık istediğiniz ürünü arkadaşınıza hediye edebileceksiniz. Ürünü hediye etmek ürünün alt kısmında bulunan Satın Al butonuna bastıktan sonra karşınıza gelen ekranda Arkadaşıma Hediye Al butonuna basarak arkadaşınızı seçebilir ve ürünü hemen arkadaşınıza hediye edebilirsiniz.

Gönderdiğim hediyeden arkadaşım nasıl haberdar olacak?
ICF Store üzerinden arkadaşınıza hediye gönderdiğiniz anda arkadaşınız eğer online ise o anda ekranına sizin tarafınızdan hediye gönderildiğine dair bilgilendirme mesajı gönderilir. Online değil ise Giriş sayfasına girdiğinde Bildirimler bölümünden gönderdiğiniz hediye ile ilgili bilgileri görebilecektir.

Çalım yeteneği aldım. Ceza sahasına geldiğimde "Yeteneği bu durumdayken kullanamazsınız" diyor. Neden ceza sahası içerisinde bu yeteneği kullanamıyorum ?
Çalım yetenekleri sahanın her yerinde kullanılabilir, ancak oyun dengesini bozmamak adına ceza sahası içerisinde kullanılamazlar.

Çalım kullandığımda bazen top kontrolümden çıkıyor. Yeteneklerde sorun olabilir mi?
Çalım hareketlerinin kullanımında dengenin sağlanması için belli bir başarı oranı bulunmaktadır. Böylece futbolcunuz çoğunlukla çalım hareketlerini başarıyla tamamlarken kimi zaman da topu kontrol edemeyebilir.

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)