Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

Hyborian Adventures - Kaçak sistemine kısa bir bakış

İntifada

Uzman Üye
Uzman Üye
Bursaspor
Katılım
5 Ocak 2014
Mesajlar
1,868
Tepkime puanı
3
Puanları
0
Konum
BURSA
Sistemin nasıl çalıştığına kısa bir bakış atalım. Her bir oyuncu daha düşük level daki bir karakteri öldürdüğünde cinayet puanı alıyor. Her bir öldürme de 100 puan olması lazım. 1000 puana erişildiğinde ise kaçak (fugitive) oluyorsunuz.

Kaçak olunca ne oluyor? Diğer karakterler sizi öldürdüğünde cinayet puanları artmıyor bu sebeple de ana hedef oluyorsunuz. Ek olarak her öldüğünüzde rastgele bir item düşürüyorsunuz.

Oyuncular cinayet puanlarını düşürebiliyorlar. Sadece bekleyerek, zaman içerisinde puanın düşmesi ile veya başkası tarafından öldürülerek düşürülebilir.

Teorik olarak kulağa hoş gelse de, tüm sistemler gibi bunu da aşmanın yolları olacaktır.
Aklıma ilk gelen "kötüye kullanım", düşük level'lilerin gruplaşarak yüksek levek karakterleri öldürmesi mümkün olabilir.

Oyunu geliştirenlerin bunu düşünüp düşünmediğini henüz bilmiyorum fakat düşük level gruplarının bir yüksek level char ı, intikam korkusu olmadan kesmesi mümkün olabilir. İşin kötüsü, eğer yüksek level karakter geri saldırırsa sistem tarafından cezalandırılacak.

İkincisi, ve geliştiricileri daha da korkutması gereken, oyuncuların bu yeni sistemi gözardı edip her zaman normal oynadıkları gibi oynamaya devam etmesi. Hala 80 lerde milleti rahatsız eden kaçaklar olabilir. Fakat bu sefer yeni bir şeref madalyaları var, kaçak durumu.

Mutlaka sistemi kötüye kullanmanın başka yolları da olacaktır, fakat PvP Consequence sistemi sunucularda tam olarak araştırılmadan bu teoriler üzerine eğilinmeyecektir.
 

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)

Üst