Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

Harika Bıçakçı Ninja Kılavuzu ...!

BOMBFACTORY

Uzman Üye
Uzman Üye
Trabzonspor
Arkadaslar bu konuyu açmayı uzun süredir istiyordum fakat bir türlü fırsat bulamadım zaman ayırmadım neyse ki bugün konuyu açmaya karar verdim.İlk olarak karakterimizi ufaktan tanıtalım.Üzücü olan tek yanı ninjanın biraz masraflı bir karakter olmasıdır..Ninjanın saldırıları kaçak dövüş üzerine kuruludur.İster bıçakçı olun ister okçu. Okçu zaten uzak dövüş.Bıçakçı nasıl kaçak dövüşür? Saldırıları vsyi oyalamaya dayalıdır büyülü bulutu saymaz isek. Bıçak çevirme adamı sektirirsiniz veya adamı düşürür.Kamuflaj zaten saklanma skilidir.Büyülü bulut daha çok vsnin ortasında zehirleyip can düşürmek için ve hatırı sayılabilir damagesinden faydalanmak için kullanılır.Hızlı saldırı ve suikastı açıklama gereği dahi duymuyorum.Becerilerimizi tek tek tanıyalım ve itemlerimizi yapılandıralım.
Suikast ve Kamuflaj ; Bu ikiliyi bir birinden ayırmadım.Fakat kamuflajı sadece vsye başlarken kullanacaksınız onun dışında kullanmak zarar verir.Bazı arkadaşlar kamuflaj+büyülü bulut yapıyorlar ve kesinlikle yanlış.Suikast + Kamuflaj daha etkili ve doğrudur.Suikasti duelloda sürekli kullanabiliriz. Ve önemli derecede kuvvetini 'DEX' statüsünden almaktadır. 'STR' ekstra olarak arttırabilir fakat asla 1. tercihimiz olmayacaktır.
Büyülü Bulut : Büyülü bulutun püf noktası 'VIT' ve 'DEX' tir ama nasıl demeyin. Nasıl ki büyülü bulutun savunmasını yaparken büyüye karşı dayanıklılık savunma gösteriyorsa saldırısını yaparkende 'VIT' atağını arttıracaktır.Ama biz 'VIT' efsununu kullanmayacağız tek beceri için bozamayız bu bizim için zehir ve ayakta kalmak için kullanılan bir beceri olarak kalacaktır.
Hızlı Saldırı: Görünüşünü en sevdiğim 2. beceridir
. Bu beceri hayat kurtaran olabilir. Şöyle ki;Vakit kazanmak için adamı savururken tam havada az ilerlemişken vurursak uzaklaşmış olacaktır bizde rahat bir şekilde hp'mizi yenileceğiz. Veya becerilerimizi üstüne savurup 'ölümcül' ninja olacağız.Bu beceriyi savrulurkende kullanabilirsiniz fakat rakibiniz bedensel değilse veya çok seri değilse bu kullanımı tavsiye etmiyorum.

BIÇAK ÇEVİRME: Görüntüsünü en sevdiğim 1. beceri
Hayat kurtaran, ölümcül ninja yapan ve rakibe kan kusturan becerimiz.Bıçakçıyı bıçakçı yapan beceri. Niye bu kadar övdüğümü anlayacaksınız. İlk olarak bu beceriyi en kötü halde 2 katına çıkaracak kadar pratiğiniz olmalı ws ortasında dahi savurduğunuzda rakibe 2-3 defa değecek ki rakip neye uğradığını anlayamadan canı yarı olacak
Evet bu beceriyi kullanmak için tavsiyem. Suikastten sonra adama çok yaklaşıyoruz. Hemen düz vurup savurup atarsanız vsye önde başlarsınız. Her rakip için detaylı olarak anlatacağım.

Suralara karşı nasıl kullanılmalıdır? ;
İlk olarak duelloya başlıyoruz genelde onlar küre atmak için uzağa kaçarlar bizde hemen hızlı saldırıyı atıp dibine geçiyoruz o küreyi bitirene kadar biz altımıza alacağız.Düz vuruşlardan sonra ileri savurup taklaya basıyoruz. En az 2 tane değecektir. 3-4 değmesi için bol bol alıştırma ve karakteriniz tanımanız gerekiyor.
Savaşçılara karşı nasıl kullanılmalıdır? ;
Savaşçılar dibinizde başlayacaktır duellolara bunu onlar için cehenneme çevirmeniz gerekiyor. İlk olarak düz vuruş ile altınıza almaya calısın eğer siz düşerseniz hızlı saldırı ile doğrulup düz vurun düşecektir düştüğü takdirde takla mı suikast mi atacaksınız bu konuda iki şekildede açıklıyorum taktiği eğer suikasti basarsanız adam sizi tam savuracakken basıp taklaya 4 tane takla atabilirsiniz kesinlikle o kadar atağın üstüne canı yarıdan asağı düşecektir sonrası için ileri savururken büyülü bulut kullanabilirsiniz.Ardından düz vuruşlar ve dolan becerileri kullanarak vsyi alabilirsiniz.
Şamanlara karşı nasıl kullanılmalıdır? ;
Şamanlara düz ataklar ile dalın.Eğer kükreme ile yere düşürürse hızlı saldırı ile kalkın ve ileri savurun takla ile sonra tekrar vuruşlara devam edin tam savuracakken suikasti basın ve büyülü bulutu basın.Ölmediği takdirde gelen becerileri aynı taktikler ile kullanın.
NİNJALARA KARŞI NASIL KULLANILMALIDIR? ;
Kesinlikle işin özü burdadır. Karakterleriniz aynı özellikleriniz yakın. Fakat bir farkınız olacak. İşte anlatıyorum.Ninja ile vs başlarken düz vuruşları kullanın ve savuştururken suikasti kullanın.TAKLA ATAR GİBİ DEĞİL UZAKLAŞMADAN VURACAKSINIZ.Sizi kalkıp savuracağı sırada büyülü bulutu kullanın. Ve sizi savuracakken veya altınıza aldığınız zaman taklayı basın ve hızlı saldırıyı vurun.

Gördüğünüz gibi duello taktiklerinin temel taşıdır.BIÇAK ÇEVİRME yi övdüğüm kadar varmış değil mi??

İtem seçimleri ;
Kask : En yüksek defanslı kaskı seçin fakat yüksek lvl kaskları var ise Bedensel bloklu olanı kullanın.
Silah : Ruhsuz bıçak.
Zırh : Kendiliğinden sağlam özellikli olanı kullanın. 1000 defans %20 büyü savunması 800 defans %30 büyü savunması gibi tercihlerde büyü savunması yüksek olanı tercih edin.
Kalkan: Karakter kalkanları 61 lvl (Dönüşüyorlarsa özelliklerini koruyorlarsa dönüştürün yoksa böyle kullanın)
Küpe : Abonoz Küpe neden mi düz vuruş + taklamıza etki edecektir çeviklik efsunundan daha gerekli değil fakat verdiği hp bakımından. (Eğer özel küpeler varsa daha sağlam efsunlu çeviklik + yarı vs. onları kullanın)
Kolye : Cennetin Gözü kolye.
Bilezik : %56 hp üretimli olan vardı adını hatırlayamadım suan

Ayakkabı : Anka Ayakkabı bloklama bonusu bizim için harikadır.

Vee efsunlar bizi biz yapacak efsunlarımız. İlk olarak toplu mu yoksa 1vs1 lik karakter mi dizeceğinize karar verin.

Zor ve Lonca savaşları için kullanacağınız efsunlar;
Düz vuruşa dayalı ise Silahınız ; Delici, Yarı ,Güç, Çeviklik , Zehirleme
Skile dayalı ise Silahınız ; Kritik, Güç , Çeviklik , Yarı , Büyü Hızı.

Kask :
Büyüye karşı.
Saldırı Hızı
Yarı İnsan
Rüzgar
Şimşek

Zırh :
Kılıç
Bıçak
Çift El
Hp
(Rüzgar veya şimsek düz vuruş için eğer beceri ise büyü hızı)

Küpe :
Kılıç
Bıçak
Çift El
Ok
Yarı

Kolye :
Kılıç
Bıçak
Çift El
Kritik
Hp

Ayakkabı:
Kılıç
Bıçak
Saldırı Hızı
Hp
Kritik

Bilezik :
Yarı
Büyü
Hp
Şimşek
Rüzgar (Veya delici burda sorumluluk almanız gerekiyor)

Kalkan :
Yarı
Güç
Çeviklik
Yansıtma
Bloklama

En taviz vermemeniz efsunlar kalkan + silahtır.
İlk olarak tahmini bir şekilde ayakkabıya herkes takıldı niye diye zaten ok savunma açığımız vardı çift elde nerden çıktı neyin nesi diye şöyle ki mecburi şekilde okçulara ayrı bir efsun atmamız gerekiyor yanına çift el eklersek bu efsunlarla daha kuvvetli olacağız. Okçular için deri çizme takın çift elde takarsanız harika olacağınıza inanıyorum.
Taşlar : Düz vuruş için Skillci için
2 karakter + delici 2 karakter + soğutma veya kritik
soğutma veya kritikte seçim sizin.. Daha çok damage mi daha çok skill mi sizin tercihiniz.
Zırhın taşları : +4 ise taşlar Korunma , Savunma ve Kurnazlık
+5 ve üstü ise Yaşam Korunma ve Savunma (Savunma yerine kurnazlık alabilirsiniz ama tavsiye etmiyorum)

Alıntıdır ... asdas5151 İyi Forumlar Diler ,

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)