Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

Haber – Intel Doğrulama Teknolojisi Tanıtım Toplantısı

Kanatayak

Fahri Üye
Fahri Üye
Türkiye İş Bankası, Intel tarafından geliştirilen ve tek kullanımlık şifre tuşlama ihtiyacını ortadan kaldıran Intel Doğrulama Teknolojisi'ni (Identity Protection Technology – IPT) mobil bankacılıkta dünyada ilk kullanan banka oldu.
Türkiye İş Bankası, Intel tarafından geliştirilen ve tek kullanımlık şifre tuşlama ihtiyacını ortadan kaldıran Intel Doğrulama Teknolojisi'nin detaylarını düzenlenen bir toplantıyla tanıttı.

Intel Doğrulama Teknolojisi ile Android işletim sistemine sahip Intel işlemcili mobil cihazlarda İş Bankası'nın mobil bankacılık uygulaması İşCep'e giriş yapmak için tek kullanımlık şifre tuşlamaya gerek kalmayacak.

Intel işlemcisi üzerinden üretilen tek kullanımlık şifre güvenli bir şekilde doğrudan bankanın sistemine gönderiliyor. Ekstra bir şifre girme işlemine gerek bırakmayan bu teknoloji ile güvenlikten taviz verilmeden müşteriye kullanım kolaylığı ve zaman tasarrufu sağlanıyor. Harici bir cihaza ihtiyaç duymadan üretilen ve donanım seviyesinde korunan şifrenin, kötü amaçlı yazılımlar aracılığıyla ele geçirilme riski bulunmuyor.

Dünyada bir ilk olan bu teknoloji sayesinde İş Bankası müşterilerinin, Intel Doğrulama Teknolojisi ile uyumlu Android işletim sistemli mobil cihazlarında İşCep'i açtığında, sadece bir defaya mahsus olmak üzere aktivasyon işlemini gerçekleştirmesi yeterli olacak.

İşCep'e Intel Doğrulama ile giriş yaparken mobil cihaz üzerinden üretilen tek kullanımlık şifre, harici bir şifreleme cihazına, ayrı bir yazılım yüklemesine, SMS ile şifre gönderimine ve müşterinin tuşlama yapmasına da gerek kalmadan doğrudan sisteme gönderiliyor, kullanıcı mobil bankacılık hizmetlerine kolay ve güvenli bir şekilde ulaşabiliyor. İşCep'e Intel Doğrulama Teknolojisi ile giriş, Intel ATOM işlemcilerine sahip Android işletim sistemli mobil cihazlarda destekleniyor.

Toplantıda konuşan İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Hakan Aran, İşCep'i dijital bankacılıkta en güvendikleri ve en hızlı büyüyen ürün şeklinde tanımladı.

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)