Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

Global Wars Nedir ?

Hükümdar

Administrator
Yönetici
Admin
Web sitesi
www.metin2tr.net
Global Wars
Yeni dönem başladı... global ticaret, global diplomasi, global savaşlar... Ekonomi savaşları, yok edici çarpışmalar - hepsi buradadır...

İmperia Online ve Galactic İmperia oyunlarının yarıtıcılardan yeni bir oyun geliyor: Global Wars!

Yenileyici oyun tasırımı, yüksek seviyesi olan teknolojiler, harika görünüş...bir oyun daha ne önerebilir? Dünya egemenliğine, dostluğa, hainliğe, ticarete, diplomasiye...SAVAŞA ne dersin? Savaşın, diğer araçlarla güdümlü bir siyaset olduğunu diyorlarmış. Bu görüşü deneyden geçirelim! Modern evrendeki PETROL, ENERJİ ve tüm doğal kaynakları idare etmek anlamını bulun. Karşılıklı yarar amacı olan güçlü ittifaklar kurarken barış içinde yaşar mısın, yoksa yoluna çıkan herşeyi yok eder misin? Soğuk savaşın amacının ne olduğunu merak eder misin? Bir de tüm silahların niye yapıldığını öğrenmek istiyor musun? Global ticaretin ve Global Ekonomik egemenliğin amacı nedir? Hepsi buradadır! Eğer eşkiya olmak istersen, ol...fakat öbür milletlerin sana hakim olmak amacıyla birleştikleri zamana hazır ol!

Oynamak modeli seçeneği sana kalır! Daha ne var :
-Oyuna girdiğin zaman kendi evinde olarak hissettiren reel ekonomik modeli bulursun - hepsi gerçek hayatta olduğu gibi ve İO ekibinin izlediği gerçekçilik geleneklerindedir!

-Savaş simülatörü korkunç derecede gerçekçidir: birimler gerçek çarpışmada bulunur gibi savaşılır, cephanesi biter, piyade siperlerle korunur, tanklar, yoluna çıkan herşeyi yok ederler, saldırı uçakları, helikopterler, avcı uçakları...Korkunç stratejik bombardıman uçaklarına, kruz füzelerine, NÜKLEER SAVAŞA ne dersiniz?... Tüm birimlerin kendine göre üstünlükleri ve zayıflıkları var ve onlardan hiç biri çarpışmaya tek başına gönderilmemelidir - karma sınıflar başarılı savaş için doğru seçenektir. Birimler svaşlardan askeri tecrübe kazanırlar, yeniden eğitilmesi ise kendi gücünü artırır.

“Dehşet Dengesi” nin içinde yer almak istiyor musunuz? Yarı dünyayı yok edebileceği kırmızı buton kendinizde bulunmasını ister misiniz?
Eğer dikkat etmezseniz “nükleer kıyamet” in anlamını doğrudan öğrenebilirsiniz....

Belki ülkenizin silah üretimine önem vereceksiniz ve ürünlerinizi silahlar yapamayan diktatörlere satacaksınız? Yoksa kendinizi ekonomik deve çevirebilecek kaynak ocaklarını mı buldunuz? Ekonominizi savunmanız için yeterli derecede güçlü müttefikler bulup yenilmez ordu oluşturabilecek misisniz? Hüküm, para, askeri ve siyasi egemenlik için yarışan on yüzlerce oyuncuyu toplayan BÜYÜK oyun evreninin bir parçası olun! Dünyaya hakim olmak istiyorsanız, yeriniz burasıdır! GLOBAL WARS! oyununa hoş geldiniz!

“Dehşet Dengesi” - soğuk savaş dönemi karşılıklı nükleer silahlanmanın getirdiği bir kavram.

Sıkça Sorulan Sorular - Askeriye

Orduların bakım masrafı nedir?

Bu, ordunun ücretidir. Görevdeyken ücretleri %50 artar. Eğer para dengeniz negatif ise ordunuzu saldırıya gönderemezsiniz.

Ordunun petrol tüketimi nedir?

Bu, orduların hareket etmeleri için gereken petroldür.

Askeri birimler neden yapamam?

Askeri birimler yapmanız için askeri binalar inşa etmelisiniz ve içinde işçileri almanız gerek.

Askeri birimlerin yapım ve eğitim zamanını nasıl azaltabilirim?

Birimlerin yapım zamanı birkaç yolla azalabilir:
- Kendi askeri binasında daha fazla işçiye iş verin
- Seri Üretim araştırmasının seviyesini yükseltin
- Kendi askeri binası için Robotik fabrikası inşa edin
- Eğitim araştırmasını geliştirerek işçilerin etkinliğini yükseltin; nüfusun etkinliğini yükseltmeniz için Bürokrasi araştırmasını geliştirin ve nüfusunuzun ihtiyaçları için gerekli enerjiyi sağlayın.

Bölüklerin eğitim zamanı azalamaz.

Askeri birimler yaptım ama kimseye saldıramam. Neden?

Yaptığınız birimler eğitilip askeri bölükler haline getirilmelidir. Her bölük için özel birim ve sker tipleri gerekiyor.

Neden saldıramıyorum?

- pozitif para dengeniz olup olmadığını;
- saldırı yapmak için yeterli petrolunuz olup olmadığını;
- düşmanın puanlarınızın menzilinde olup olmadığını;
- düşmanın lojistik menzilinizde olup olmadığını;
- düşmanın size teslim olup olmadığını
kontrol edin

Düşmana saldırıp savaşı kazandım fakat ganimeti almadım. Neden?

Savaşı kazandığınız zaman düşmanın kaynaklarını alabilmeniz için saldırı gönderdiğinizde nakil araçları da göndermiş olmalısınız.

Düşmanın tüm kaynaklarını almak için yeterli nakil araçlarım yok. Ne kadar alacağım?

Tüm kaynaklardan bir kısmını alacaksınız.

Düşmana saldırdım fakat savaş raporu almadım. Neden?

Tüm ordularınız yok edildiğinde savaş raporu almazsınız.

Bir askeri bölüğü terhis ettiğimde neler oluyor?

Bölüğün yapılması için harcadığınız kaynakların %50sini ve kullandığınız nüfusun tümünü geri alırsınız.

Ordularım kaynak deposunda bulunup benim ya da düşmanın tarafından yıkıldığı zaman neler oluyor?

Eğer ordularınız ana üssünüzün lojistik menzilinde bulunursa ordularının tümü dönecek.
Eğer lojistik menzilinin dışında bulunursa onun %50si dönecektir.

Eğer üssümde uçaklar varsa ve karadan saldırı alırsam ne olacak?

Kara saldırısı olduğunda uçaklar saldırı almaz.

Sıkça Sorulan Sorular - Ekonomi

Kaynaklar nasıl elde edeyim?

Kaynaklar elde edebilmeniz için üretimi sağlayan binaları inşa edip içinde işçileri işe almanız gerek. İçinde işçiler yoksa bu binalar yararsızdır.

Fazla para nasıl elde edeyim?

Birkaç yol var – serbest ekonomide işçileri işe almak, kaynaklar ya da silahlar satmak ve oyunculara saldırmak.

Nüfusum neden artmaz?

Nüfus artışı birkaç faktöre bağlıdır. Yeterli evleriniz olup olmadığını ve yeterli miktarda elektrik enerjisi üretip üretmediğinizi kontrol edin.

Kaynaklarım neden çoğalmaz?

Her kaynak belirli kapasitesi olan özel depoda saklanır. Depo dolduğu zaman içinde saklanan kaynağın üretilmesi durur. Kapasiteyi artırmanız için Depolarının seviyesini geliştirin.

Depo kapasitesini aşabilir miyim ve fazla üretilen kaynak ile ne olur?

Evet , kapasiteyi dışarıda bulunan yerden kaynak(başka kaynak deposundan ya da bir oyuncudan alınan kaynak) ithal ederek aşabilirsiniz. Fazla üretilen kaynak dapoda saklanacak ve kaybolmayacaktır.

Kaynak üretimi durmadan çoğalıp azalıyor. Neden?

Termik santrale güç sağlamanız için yeterli petrolunuz olup olmadığını kontrol edin.

Enerjinin depolanması mümkün mu?

Hayır. Ürettiğiniz tüm elektrik enerjisi nüfusunuzdan tükenmiş olur. Fazla üretilen enerji israf edilir.

Maden üretimi düştü? Neden?

Elektronik parçalar üretip üretmediğinizi kontrol edin. 1 elektronik parça üretmeniz için 5 maden gerekiyor.

Fazla kaynak nasıl elde edeyim?

Devletinizin dışında bulunan kaynak yatağının üzerine kaynak deposu inşa edebilirsiniz. Belirli zamandan sonra içinde bulunan kaynağın tükeneceğine, birde deponun yıkılabileceğine dikkat edin.

Bina yaptım fakat hiçbir şey değişmedi. Neden?

Yeni yapılan binalar ve araştırmalar aktif edilmelidir.

Yeni binalar inşa etmek için yeterli toprağım yok. Ne yapmalıyım?

Her bina belirli yer kaplar. Daha çok toprağa sahip olmanız için Başkent binasını geliştirip yeni bölgeler kolonileştirerek devletinizi genişletin.

Başkent seviyesi basıp aktif ettim. Yeni bölgeyi nasıl kolonileştiririm?

Harita menüsünü açıp Bölgeler sekmesini seçin. Kolonileştirmek istediğiniz bölgeyi seçip onu ifade eden resme tıklayın. Sadece önceki kolonileştirdiğiniz bölgenin komşusu olan bölgeyi kolonileştirebilirsiniz.

Hidroelektrik Santrali bonusu ne demek?

Bazı bölgelerin Hidroelektrik santralinin enerji verimine verdiği bonustur.

Termik santral inşa ettim fakat elektrik enerjisinin üretimi artmadı. Neden?

Santrallerinizin çalışması için yeterli petrolünüz olup olmadığını kontrol edin ya da Hidroelektrik santralinin veya Nükleer santralin enerjisini kullanmayı deneyin.

Kaynak deposu nerede inşa edebilirim?

Haritada görebildiğiniz her maden ya da petrol kaynak yatağının üzerine kaynak deposu inşa edebilirsiniz.

Kaynak deposu inşa etmek istiyorum fakat yapamam. Neden?

Jeoloji ve Lojistik araştırmalarının seviyelerini geliştririn. Jeolojinin her seviyesi daha 1 kaynak deposu yapmanıza fırsat verir. Lojistik, kaynak depolarının inşa edilebileceği uzaklığı artırır.

Kaynak deposundaki biriktirilen kaynakları nasıl kullanabilirim?

Kaynak deposunun kedni gelişmesi için kullanabilirsiniz ya da ana üssünüze nakledebilirsiniz.

Nakil araçlarının petrole ihtiyacı var mı?

Hayır, nakil araçlarınız hareket etmek için petrol ya da para tüketmez.

Devletimde neden binalar inşa edemem?

Alt yapı tesisleriniz yok edilmiş olabilir veya para dengeniz negatif olabilir. Alt yapı tesislerinizi onarın veya negatif dengeyi düzeltin.

Eğer pazara çıkarttığım teklif satın alınmazsa neler oluyorr?

Eğer pazara sunduğunuz teklif 48 saat içinde satın alınmazsa size geri verilecek. Teklifi sunduğunuzda ödediğiniz komisyon size geri verilmez.

Eğer bir binayı/kaynak deposu yıkarsam ne olacak?

Binanın kapladığı toprağı geri alırsınız, onun inşası için harcadığınız kaynak geri verilmez. Kaynak deposu yıktığınızda ana devletinizde serbest ekonomideki işçilerin limiti azalır.

Bir binanın yapılmaısnı iptal ettiğimde neler oluyor?

Binanın inşası için harcadığınız kaynak miktarının 2/3 kısmını geri alırsınız, kalan 1/3 kısmı israf edilir.

Evler yıktığımda neler oluyor?

Eğer kalan evler nüfusun yerleşmesi için yeterli değilse nüfusun bir kısmı yok olacak. Evlerin kapladığı toprağı geri alacaksınız.

Yapı puanlarımı (saatlerimi) neden kullanamam?

1. En azından Mimari araştırması 1. seviyeniz olması gerek.
2. Saldırı altında bulunduğunuzda yapı puanlarınızı ve pazarı kullanamazsınız.

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)