Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

Gladiatus YENİ Oyun Kuralları

Kanatayak

Fahri Üye
Fahri Üye
Katılım
29 Ocak 2014
Mesajlar
1,435
Tepkime puanı
1
Puanları
0
Konum
Trabzon
Oyun Kuralları
KURALLAR


UYARI !!!

* Bir Hesapla sadece bir kişi oynayabilir, her sunucu (server) için bir hesap kullanılır.
* Bir hesabın sahibi, o hesabın üzerine kayıtlı bulunduğu (sürekli ve faal) e-posta adresinin sahibi olan kişidir. 3. kişiler, gerçek kişilerin adına savunma yapamaz ve onların yerine sözcüleri olamazlar..
* E-posta Adresi Özel bir adres oldugundan dolayı, Çalınması durumunda, hesabınızın başına gelebilecek herhangi bir durumdan yine oyuncunun kendisi sorumludur. Bu sebeple Kayıtlı e-posta adresiniz, kimsenin bilmedigi bir adres olmasında, kendi menfaatiniz için faydası vardır.
* Oyuna ilk kayıt olduğunuzda tarafınıza gönderilen aktivasyon mailini lütfen silmeyiniz. Oyun süresince yaşayabileceğiniz bazı durumlarda sizden aktivasyon maili istenebilir. Ayriyetten oyunu oynadığınız süre boyunca herhangi bir nedenle mail adresinizi değiştirmeniz gerekiyorsa mutlaka ileride meydana gelebilecek sorunlardan kaçınmak için ilgili server operatörünü ticket yoluyla bilgilendiriniz.
* Takım yapısı gereği bir şikayetiniz mevcut ise ilk önce server operatörünüzle iletişime geçiniz. 48 saat içerinde bir cevap alamazsanız eğer ilgili Sgo’ya başvurunuz..
* Tüm oyuncular oyuna kaydoldukları andan itibaren GİS ve Asagıda belirtilen oyun kuralları ceza sistemini kabul etmiş sayılır. Bilmedigini iddia edemez ve bu hususta itiraz edemez. Kuralları ihlal eden oyuncular ceza almadan önce özel bir uyarı yapılmasını talep edemez. Bu kurallar tüm oyuncuların alenen bilgisine sunulmus ve kayıtlı her oyuncu uymak ile mukellef kılınmıstır. Ceza sistemimiz, oyunumuzda sizlerin daha guvenle oynayabilmesi icin düzenlenmistir. Oyunumuzu oynayan her oyuncu mevcut kural ve ceza yonetmeligi cercevesinde oynamak zorundadır. Oyun yonetimi bir hesabı gerekli görürse SÜRESİZ kapatabilir.


I -Hesap-Paylaşımı

Hesap paylaşımı kabul edilmez. İnsan avı, çalışma gibi durumlar için hesaplar arasında paylaşım yapıldığı tespit edilir ise ilgili tüm hesaplar 7 gün kapatılır.

1.Yaptırım: Her hesap 7 gün kapatılır
2.Yaptırım: 2. kez ihlalde bulunan hesap süresiz kapatılır.


II -Multi (bir kişiye ait, birden fazla hesap) Hesaplar

Multi kapsamında tutulan bütün hesaplar süresiz kapatılır.

Başka bir hesabı geliştirmek amacı güden hesaplar, aktif ya da pasif fark etmeksizin, ( 2 hesap arasında pazar, depo, altın aktarımı, saldırı düzenlemek vb. ) multi olarak değerlendirilir. Geliştirilmekte olan Multi hesap/lar kademe farkı gözetmeksizin kapatılır. incelemede insiyatif tamamen SGO’ya aittir. Sorgulanamaz.


III. Hesap Değişimleri, Devir İşlemleri (Transferleri)

Üyelik çeşidi, hesap veya oyuncu tipi ayrımı olmaksızın her kullanıcı, mevcut ve o an kullanılmakta olan e-posta adresi üzerine kayıtlı bulunan hesabini ilgili oyun operatörüne bildirmeksizin devredemez. Aksi takdirde hiçbir şekilde gelecekte veya devir anında yapılabilecek şikâyetler ve istekler (transfer ile ilgili olarak) değerlendirilmeyecektir. Oyun operatöründen habersiz yapılan devirlere bağlı oluşabilecek hasarlar için hiçbir şekilde hesap yedeklemesi veya kurtarması yapılmayacaktır.

Oyun operatörleri yalnızca iki hesabin kolayca transferlerini sağlamazlar, ayni zamanda güvenliklerini de sağlarlar (hileye / sahtekârlığa karşı).

* Eğer bir hesap devri yapılırsa, tekrar devredilmeden önce üzerinden en az 28 gün geçmelidir.
* Hesabı alan oyunun yeni sahibi, hesap değişimini takiben 12 saat içerisinde e-mail adresini değiştirmelidir.
* Bir kaydın sahibi, o kayıttaki sabit e-posta adresinin sahibiyle ayni kişidir.
* Değişiklik işlemi için, kaydın sabit e-posta adresinden Üst Oyun Operatörüne (SGO);

Hesap adı ve ID si:
Hesabın sabit e-posta adresi:
Hesabın yeni e-posta adresi:
Hesabın varsa yeni adı:

Bilgilerini içeren ticket gondermesi ve onay beklenmesi şarttır.

* Devir alacak kişi aynı oyun sunucusunda daha önce hesap sahibi ise oyunu silme taahhüdünü operatörüne bildirmekle yükümlüdür.
* Hesabın açılışından itibaren verilmiş olan cezalar, hesabın sicilinden silinmez. (örneğin; hesap daha önce 3 kez hakaretten ceza almış ve yeni sahibi 1 kez hakaret etmişse, hesap silinmek üzere kapatılır.) Hesabi devir alan kullanıcı hesabi devir aldıktan sonra talebi halinde geçmiş ceza sicili kendisine verilir.

Devir SGO aracılığıyla yapılmamışsa, hesabın devirden sonraki Zamanlarda çalınması ya da hesapta sorun çıkması durumunda, o Hesap süresiz Kapatılır.

Not : Bir e-mail adresi degiştirilmek istendiginde bu GO - SGO tarafından onaylanmadıgı sürece asla degiştirilemez.. Aksi Durumlarda Hesap; IP'si değişmemiş olsa bile Hesap Paylaşımı ile İlgili Madde uygulanır."

III- a. Hesap Satışı

Hesap satışı kesinlikle yasaktır. Kullanıcının kendi sahip olduğu hesabi direk satış, açık artırma, ya da herhangi bir yolla başka kullanıcıya satması kesinlikle yasaktır.

Ceza: Suresiz Kapatma

IV- IP-Paylaşımı/Sharing

Bir Server üzerinde birden fazla oyuncu ayni ağ üzerinden oynuyorsa, (multi muamelesi ile) haksız kapatılmayı önlemek için bu durumu sorumlu GO'ya bildirmelisiniz.

Aynı IP üzerinden birden fazla oyuncunun oynaması durumunda (Örnek: Okul, yurt, ev vb.) hesapların multi olmadığını ispatlamak sadece oyuncunun sorumluluğudur.

IP Paylaşımı Alabilmeniz için aşagıdaki bilgileri doldurup, bizlere Ayrı Ayrı ticket açmalısınız.

Oyuncu adım :
Player ID :
E-Mail :
İzin Gerekcesi :

Ortak Baglanti Paylastigim kisi/kisilerin:
1- Oyuncu ismi:
Player ID :
E-Mail :

2- Oyuncu ismi:
Player ID :
E-Mail :

3-....

IP Paylaşım İzni alan Oyuncular
1. Şifre paylasımı yapamaz,
2. Aynı oyuncuya kordineli olarak saldıramaz,
3. Birbirlerine saldırı yapamaz, (dikkat etmek tamamen oyuncunun sorumlulugundadır)
4. Pazar Ticareti - Altın aktarımı vb. yapamaz,
5. Online olma süreleri arasındaki fark 30 dakikadan az olamaz

Bu kurallar ; Paylaşım bitiminden sonra 24 saat daha geçerlidir. Paylaşımı bitirmek için Operatore Ticket açmanız yeterlidir. Açılan ilk ticketta 24 saatlik süre başlar.

Bu Kuralın İhlalinde ilgili hesaplar Süresiz kapatılır

Aynı IP’yi paylaşan fakat izin almamış oyuncular için; Herhangi bir şekilde multi kullanımı ispatlayıcı, aynı ip deki yasakların ihlali durumu tespit edilmeyenler…

Aynı IP de bulunup izin almayanlar için ;
1.Yaptırım : 1 Gün ( Uyarı )
2.Yaptırım : 3 Gün
3.Yaptırım : 7 Gün
4.Yaptırım : Süresiz.

IP Paylaşım iznini Sorumlu GO’den Almayı unutmayınız.

NOT : GO, IP paylasımı yapılacak hesapların tek kişiye ait oldugundan şüphelenmesi durumunda, İlgili Hesapların Tekrar Aynı IP den Kesinlikle Bağlanmamalırı gerektigi konusunda uyarı yapar.. Eger, o zaman sürecinden sonra Aynı IP de görüyorsa Multi Kapsamında degerlendirir..
IP paylasım İzin İtirazını, oyuncu isterse SGO’ya yaparak Bir daha incelenmesini isteyebilir.

Proxy IP kullanımı kesinlikle yasaktır. Kullanılması halinde aşağıdaki yaptırımlar uygulanır.

1.Yaptırım : 1 Gün ( Uyarı )
2.Yaptırım : 3 Gün
3.Yaptırım : 7 Gün
4.Yaptırım : Süresiz.


V. Oyun Teknik-Hataları ve Kullanılması (Bug)

Programlama hatalarından faydalanmaya çalışmak, yani bug kullanımı yasaktır.

Her oyuncu tespit ettiği oyun hatalarını bildirmek durumundadır. Oyun hatalarını kendi lehine kullanan oyuncular, faydanın büyüklüğüne göre en az 2 gün ya da süresiz oyundan uzaklaştırılır. Hataların bildirilmemesi için de aynı cezalar söz konusudur. Bu kuralda, yaptırımı ve incelemeyi "Oyun Yöneticileri (Game Admin)" yapar

1. Yaptırım : Faydanın derecesine göre 2 gün - Süresiz kapatma
2. Yaptırım : 2. kez aynı ihlalde bulunan hesap süresiz kapatılır.


VI. Oyun-Teknolojisine Müdahale

Yüklenmeler veya metodlar normal oyun akışını bozabilir veya aksatabilir. Oyun içerisinde kullanılmak üzere tasarlanmış yari-otomatik (partiküler) veya tam otomatik scriptler, programlar vb. ve/veya oyun veritabanı veya dahili komutları ile işlem yapabilecek harici ve/veya entegre her yazılım tamamen yasaktır ve tespiti halinde ilgili hesapların direkt olarak kapatılması ile sonuçlanır.
Bu ve bunun gibi ihlallerin yol açacağı hasarlar karşılığında tazminat davası açılarak hasarın tazmini talep edilebilir.

Ceza : Süresiz Kapatma


Script kullanımı

Oyuncu ve onun oyunu arasında arayüz olarak bir program kullanımı yasaktır. Bir gruba kötü niyetli olarak oyunda avantaj sağladığı için, her hangi bir bilginin otomatik olarak oluşturduğu diğer formların kullanımı da yasaklanmıştır.

* Botlar
* Makrolar

Kapsar fakat bununla sınırlı değildir.
Bunun tek istisnası açıkça GameForge tarafından onaylanan programlardır.

Ceza : Süresiz Kapatma


VII. Tehdit, Hakaret ve Reklâm İçerikli Metin

"Sanal Hayat" ile "Gerçek Hayat" birbirinden farklı ve ayrıdır. Bu bağlamda oyun ile her şekilde ve her bicimde ilgisi olan/olabilecek konulardan dolayı gerçek hayata yönelik yapılabilecek her türlü tehdit, şantaj ve/veya hakaret, uygunsuz nick, mesaj ve/veya kullanıcı kontrolünde ve oyun içerisinde bulunan herhangi bir yer/değer/araç-gereç genel ahlaka aykırı biçimde doldurulamaz/yazılamaz ve/veya diğer oyunculara gönderilemez. Bu kural Gladiatus forumu ve resmi Chat odası (IRC ) için de geçerlidir. Hiç bir kullanıcı oyun içinde başka bir kullanıcıdan reklâm mesajı almak zorunda değildir. Reklâm içerikli metin yazanlar şikâyet durumunda cezalandırılır.

Takım üyelerine tehdit / Hakaret -> Süresiz Gün oyundan uzaklaştırma (Global Ban)

Aile ve temel ahlaki değerlere taciz : Süresiz Kapatma

Hafif hakaret
1. ihlal - 1 gün
2. ihlal - 3 gün
3. ihlal - 7 gün
4. ihlal - Sonraki her ihlal 14 gün yada GA kararında süresiz kapatma.

Ağır Hakaret
1. ihlal - 3 gün
2. ihlal - 7 gün
3. ihlal - 14 gün
4. ihlal - Sonraki her ihlal 35 gün yada GA kararında süresiz kapatma.
(gerçek hayata yönelik tehdit şantaj Örnek : " Senin evini bulacam", " Reelde seni bi yakalarsam..." , " Yarın okulda ben sana sorarım " , " sıkıyorsa adresini ver " ) durumlarda süresiz kapama.

Gladiatus bir oyundur ve içerisinde politika ve parti propagandası yasaktır. Buna uymayan ittifaklar dağıtılıp, kurucuları ise cezalandırılacaktır. Ayni kural kullanıcı isimleri ve profilleri için de geçerlidir. Bu kuralın geçerli olması için bu seçilen isimlerin TC yasalarına aykırı olması, yasak parti ya da örgüt simgelemesi ya da isimlendirmesi veya çok açık şekilde propaganda unsuru olması gerekmektedir.
"Hitler, PKK, SS" gibi terim/kelime ve türevlerini, yukarıda anlatıldığı gibi CHP, AKP, MHP gibi siyasi parti veya siyasi/dini topluluk isimlerini, sembolize eden isimleri ayrıca 'Türkiye Cumhuriyeti', "Atatürk" veya bir millete ait kurum ve şahıs isimleri gibi başka kimsenin hakkı olmayan isimleri kullanmak kesinlikle yasaktır.

Uygunsuz Nick ve Kısaltmalar, Mesajlar, Uygunsuz İttifak İsimleri (İttifak isminde Kurucu ve Yönetici konumundakiler Cezalandırılır),

İttifak içerisinde göndermiş olduğunuz ittifak mesajları bu kurallar kapsamındadır.

Uygunsuz İsimler:
1. ihlal - Kullanıcı ismi editlenir + 3 gün kapatma
2. ihlal - Kullanıcı ismi editlenir + 7 gün
3. ihlal - Kullanıcı ismi editlenir + 14 gün
4. ihlal - Süresiz kapatma

Hakaret içerikli kullanıcı tanımları:
1. ihlal - yazı editlenir + 3 gün kapatma
2. ihlal - yazı editlenir + 7 gün
3. ihlal - yazı editlenir + 14 gün
4. ihlal - Süresiz kapatma

Uygunsuz ve Hakaret İçerikli İttifak İsimleri ve İttifak Tanımlamaları:
1. ihlal – yazı editlenir yönetim uyarılır.
2. ihlal - 7 gün
3. ihlal - 14 gün
4. ihlal - Süresiz kapatma

Trafiği değiştiren site kullanımı (Reklam içerikli sitelere hizmet amacıyla açılmış ittifaklar ve hesaplar):
Ceza : Süresiz Kapatma


Özel Mesajlaşmanın Başkalarıyla Paylaşımı

Oyuncuya ait özel mesajlar (IRC-logu/ PN/ PM) ve mailler, gönderenin yayınlanması için talepte bulunmadığı sürece, yayınlanamaz. Destek ekibine Resmi yolla iletilen mesajlar bu kuralı kapsamaz.

Bu sucun ifasi halinde; cezalar asagidaki gibidir:

- İlk Suç: 3 gün
- 2. Tekrar: 7 gün
- Sonrasında ki her bir tekrar için 14 gün ceza ile sonuçlanır.


VIII -İletilen Hakaret Mesajları:

1. Oyunculara gelen hakaret mesajlarını, Operatorlere ilettikleri bölümün gereksiz kullanılması yada aynı mesajın sürekli iletilmesi yasaktır.

1. ihlal 1 Gün (uyarı)
2. ihlal 3 Gün
3. ihlal 7 Gün
Sonrasında ki her bir tekrar için 7 gün ceza ile sonuçlanır.

2. Şikayetler Ticket sistemini kullanarak yapılmaktadır. Ticket sistemi üzerinden bazı durumlar hariç yapılan şikayetlerin kabul edilmesi için Ekran görüntüsü (SS) Şarttır. Alınan Bu SS lerin boyutu Tam Ekran boyutunda olmalı, herhanbi bir şekilde kesinti, çizgi, işaret vb. yapılmamalıdır. Aksi taktirde SS kabul edilmez..

Söz Konusu olan şikayetin, Sorumlu yöneticiyi Yanıltıcı Şekilde, üzerinde Yapılan oynamada , Oynamayı Yapan Hesap ;

Süresiz Olarak Oyundan Uzaklaştırılır


IX. Saldırı İhlali / Bashing

Oyuncular sadece aşağıdaki tabloda belirtilen seviyeler arası rakiplerine saldırı düzenleyebilir. Bu kapsamın dışındaki rakiplere bir gün (00:00:00 dan 23:59:59 a) içinde 2 defa saldırı düzenleyebilirsiniz. 3. defa saldırı ihlale girer ve cezalandırılır.
Alıntı
TABLO
Level 1–20 +/- 10 Level altına veya ustune saldırabilir.
Level 21–40 +/- 11 Level altına veya üstüne saldırabilir
Level 41–60 +/- 12 Level altına veya üstüne saldırabilir
Level 61–80 +/- 13 Level altına veya üstüne saldırabilir
Level 81–100 +/- 14 Level altına veya üstüne saldırabilir
Level 101–150 +/- 15 Level altına veya üstüne saldırabilir
Level 151–200 +/- 20 Level altına veya üstüne saldırabilir

NOT: Sadece Arena da yapılan saldırılar bu kapsamda değerlendirilir.

1. ihlal 3 gün
2. ihlal 7 gün
3. ihlal 14 gün
4. Sonraki her ihlalde 35 gün olarak kapatılacaktir.


X. Pushing

Market, Oyuncuların ellerinde bulunan fazla itemleri tüccara düşük fiyata satmak yerine pazarda ihtiyacı olan kişilere satıcının belirlediği fiyattan satmak için oyunculara sunulan bir takas bölümüdür.
-Baska bir hesabi altin veya esyalarla yukseltmeye calismaya izin verilmemektedir ve multi kuralina gore cezalandirilir.
-Yari odeme yada taksitli odeme ve altin kiralama bu kural icerisindedir ve izin verilmemektedir.
-itemler degerinin altinda satilamaz.
-Ittifak deposundan kullanici her 7 gunde bir, en fazla bir (1) yabanci item alabilir. Yukseltme ve malzeme niteligindeki itemleri ise maksimum gunde 2 kere alabilir.
-Depolama sadece 2 kullanici arasinda yapilabilir. 2 kisiden fazla depolayiciya sadece ittifak marketinde izin verilir. Bir depolama islemi 24 saat icinde bitirilmelidir.
-Her oyun operatoru 2 kullanici arasinda yapilan normalin ustunde ya da pazarlamaciliktan ote tek tarafli alim satisini daha yakindan izlemeyle yukumludur ve kullanicilarin baska bir kullaniciyi yukseltme amaciyla yaptigi satislari tespit ettiginde bahsi gecen kullanicilari cezalandirmaya yetkilidir.
-Operatör iki kisi arasinda normalin üstünde alis-satis islemlerini "Pushing" olarak degerlendirir.
-Ceza alan kullanıcılardan, pushing yapan oyuncu, aldığı pushing miktarini tekrar diger oyuncuya, hesap açıldıktan 48 saat sonuna kadar aktarmak zorundadır. 48 saatte diğer hesaba, belirlenen miktarı aktarmayan hesaplar süresiz kapatılır.
-Kullanici veya ittifaklarin altin ve item alma amaci ile yaptiklari tehditler geçici kapatma cezasi ile cezalandirilir.
-Depolanan esyalar liste halinde gozukmektedir. Esyalar degisik fiyatlarla uzun sure pazarda durur ve bu gerektiginde uyeler tarafindan satin alinabilir. Esya ayni degere geri koyuldugu surece bu durum butun ittifak uyeleri tarafindan yapilabilir. Boylelikle esyalarin tarzi degistirilemez ve fiyati arttirilamaz.

Ceza :
1.ihlal : 3 Gün
2.ihlal : 7 Gün
3.ihlal : 14 Gün
4.ihlal : Süresiz kapama

Bu Ceza sistemi Aynı IP'de bulunmayan oyuncular için geçerlidir. Ayn IP de bulunup aralarında herhangi bir alış-veriş vb. olan hesaplar " II -Multi Hesaplar " olarak degerlendirilir ve Süresiz kapatılırlar.

XI. Hesap Bakıcılığı

Bakicilik yaptırmak isteyen hesap sahibi, kayıtlı mail adresinden Ticket sistemini kullanarak
Bakıcılığın başlayacağı tarih, saat ve süresi
Bakıcı olacak kişinin bilgileri (hangi sunucu, hangi hesap ve ID sini)
İçeren bilgileri göndermelidir.
Hesap bakıcılığına bu şartları yerine getirmek suretiyle izin verilir. Bu şartları okuyup kabul ettiği varsayılan kullanıcılar, ihlalde bulundukları takdirde cezalandırılacaklarını konusunda uyarılmış sayılırlar.

* Bakici, hesaba ilk girişten itibaren sadece 5 gün bakicilik yapabilir.
* Bakicilik yapan ve yaptıran kişiler, bakicilik durumu bittikten sonra 3 HAFTA boyunca hiç bir oyuncuya bakicilik yapamaz ve yaptıramazlar.
* Her oyuncunun yılda 1 kez 14 gün ardı ardına bakicilik yaptırma hakki vardır. Bakicilik yapan kişi 10 gün dahi baksa bu 1 defaya mahsus hak kullanılmış kabul edilir.

Bakicilik esnasında;

* Bakicilik yaptığınız hesap ve kendi hesabiniz ile ayni rakibe saldırı yapmak yasaktır.
* Bir hesabin diğer hesaba menfaat sağlayacak şekilde ve kullanılan hesaba zarar verecek şekilde kullanılması yasaktır.

— Bu içerik su şekilde sınırlandırılmıştır:
1. Arena da daha yüksek sıralama için aynı hedefe es zamanlı saldırılar yasaktır.
2. Bir hesaptan diğerine değerinin üzerinde mal satışı yasaktır.
3. Bakicilik yapılan hesabin altınlarını herhangi bir amaç için bakicilik yapan hesabin kullanması yasaktır.
4. Bakicilik esnasında bakicilik yapılan kaydın e-mail adresinde ve şifresinde değişiklik yapmak kesinlikle yasaktır.

Ceza :
1. ihlal - 1 gün
2. ihlal - 3 gün
3. ihlal - 7 gün
4. ihlal - Süresiz kapatma


XII- Genel İşletme Şartları

Oyuncu, 'genel işletme şartları'nı milliyeti, ülkesi (örn: kanunları), yaşı, dili vb. sebepler ile kabul edemeyebilir ve bu şekilde oynaması oyuncuyu yasal sorumluluklardan bagimsiz kilmaz. Doğru durumda, her oyuncu eşit şartlara sahiptir. Bu oyun Türkçedir ve oyun dili de Türkçedir. Eğer bir oyuncu, oyun-içinde Türkçe olmayan bir mesaj alırsa ve bundan dolayı şikayette bulunursa mesajı gönderen kişi, mesaj iceriginin Türkçe'ye cevirilmesini muteakip kurallara aykiri oldugunun tespiti halinde, soz konusu kurallar cercevesinde cezalandırılabilir. Oyunda Türkçe haricinde ve ayni degerde, sadece Ingilizce kullanilabilir.

Turkce karakter kullanma zorunlulugu mevcut degildir. Son olarak; Farkli milletlere sahip oyuncularimizin profillerinde tabii olduklari millietin bayragini sergilemesi, diger millet mensuplarini rencide etmeyecek ve/veya irkcilik kapsamina girmeyecek sekilde ve sadece Turkce ve Ingilizce olmak uzere milli slogan veya ovunc metni yazmasida sorun yoktur. (Ornegin: Turk bayragi cizip; Yurtta Sulh, Cihanda Sulh yazilabilir. Sorun teskil etmemektedir.) Herkesin milliyeti ile, belirtilen kirmizi cizgiler disina cikilmamasi halinde ovunme hakki vardir.


XIII- Oyun Kurallarının Değiştirilmesi

Oyun kuralları genel olarak değişmeyecektir, fakat oyunun gelişimi, ileride oluşabilecek durumlar vb. için oyun kurallarında durumlara müdahale/senkronizasyon vb. amaçlı değişiklikler yapılabilir, Gladiatus takımı bu kuralları değiştirebilme hakkını saklı tutar.

* Kurallar her zaman GIS ile bir butundur.
* Sürekli e-posta adresinin haricinde atılan e-postalar dikkate alınmaz.
* Oyun yönetimi tarafından açıklanan kuralları bilmemek mazeret değildir. Tüm oyuncular kuralları bilmek zorundadır.
* Oyuncu herhangi bir konuda operatöre şikayette bulunacaksa, bulunacağı şikayetin zaman aşımı süresi 7 gündür. şikayet konusu olayın gerçekleşmesi ile şikayet arasında 7 günden fazla zaman geçti ise şikayetler değerlendirilmez.
* Herhangi bir oyuncu, herhangi bir şekilde server çöküşünden ya da program hatasından olumsuz etkilenirse, kaydının ve durumunun tekrar bu sorundan önceki hale getirilmesini talep edemez.
Eger her hangi bir noktayı anlayamadınız veya ceza aldı iseniz lütfen IRC sohbet sunusuna gelerek veya Ticket sistemi vasıtasıyla Oyun Operatörleri ile iletişim kurunuz.

Hesaplar ile ilgili bildirimler ve şikayetlerin güvenlik kuralları nedeniyle sadece sahiplerinden kabul edilecegini/sahipleriyle paylaşılacagını belirtiriz.
 

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)

Üst