Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

Forum Hakkında Yönetimdeki Herkes Baksın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Raveith

Tengri Biz Menen
Fahri Üye
Merhaba Forum Halkı,

Ben Ahmet. Forum hakkındında bir kaç görüşümü söylemek istedim ve konuyu en uygun burda açmayı öngördüm.
Forum Teması olsun, Rankları olsun potansiyelli bir forum. Gelişebilir ancak görüyorum ki öyle az online ile olucak iş değil bu. Forumun bolca reklamı yapılması lazım yani şöyle ki,

• Diğer forumlar olsun
  • Sosyal Medyalar olsun
  • Reklamlar olsun..

Gelişmesi lazım forumun ve ayrıca yararlı konu paylaşımları fazla yok. Genellikle yönetime girmek isteyenlerin açtığı boş konular var. (Ki öncesinde bende bu duruma dahildim.) Fakat insan büyüdükçe belli ki olgunlaşıyor ve düşünceleri değişiyor. Bu konuyu açmamın bir diğer sebebide benden ve yönetimdekilerden yaşça küçük kardeşlerimize bu konu hakkında ileri görüş sahibi olmalarıydı.

Şöyle ki;
Forumda , Haberler kategorisinde bir sürü konu açarsınız ve 1000-2000 mesaja sahip olursunuz. Bu sizi, yönetime sokar fakat hiç bir zaman HAS KADRO olamazsınız. 1-2 ay yönetimde kalır, sıkılır ayrılırsınız. Fahri üye olursunuz.
Ancak bu FORUM'u bir ortam, bir arkadaşlık sitesi olarak görürseniz, yetkililerlede arkadaş olursunuz ve has kadroya hakim olabilirsiniz. Demek istediğim, 1-2 aylık hevesle konu kasıp yönetime girmeyin. Emin olun, sıkılınca ayrılıcaksınız. Bende eskiden çoğu forumda yönetime girdim. 17.000+ mesajım vardı. Süper Moderatör olduktan sonrasında bıraktım. Çünkü sıkılmıştım. Forumla ilgilenip, bunu İŞİNİZ olarak görürseniz bu sizin sorumluluğunuz olduğunu anlar ve işinizi benimserseniz sıkılmazsınız.

Bu demek olur ki , forumda gelecekte ADMİN rütbesine bile dayanabilirsiniz. Fakat, "Hadi hemen yönetime giriyim, adminim bana rütbe ver, dur şu haberler bölümüne girip konu kasıyım" demekle olmaz. Düşünceniz, "Madem bu benim işim, neden gelirim yok?" olabilir. Evet, bir geliriniz yok fakat burda kalıcı arkadaşlar edinebilirsiniz. Kalıcı arkadaşlar demektir ki , size zor anınızda yardımcı olucak daha fazla insan. Aynı şekilde bu durum onlar içinde geçerli.

Yani demek istediğim artık forumları konu kasılan bir yer olarak görmekten vazgeçin. Sizin o yaptığınız "Kopyala-Yapıştır"'da bir emek sonuçta. Neden sıkılıcağınız bir şey için çabalayasınız ki? En azından , ÖZGÜN-HAS konular açın ki uğraşıcağınız şeye değsin. İnsanlar sizden bilgi alsın , onlarda yararlansın sizde yönetimde HAK ETTİĞİNİZ yerde olun.

Bu FORUMU benimseyin. Gelecekte gelişmesine bir katkıda bulunun. Çünkü, burda tanıştığınız her insan size faydalı olabilir aynı şekilde sizde onlara faydalı olabilirsiniz. Öbür türlü yapıcağınız her şey, sıkılıp bırakmanıza sebep olucaktır. Buda demek olur ki , onca çabanız koca bir ÇÖP.

Aynı şekilde yetkilileri konuma dahil etmemin sebebide şudur;
Öncelikle adminim. Forum konu açımı yavaş ilerliyor. Buda kişinin ilerleyen zamanlarda sıkılmasına ve daha seri bir foruma göz atmasına sebep olur ki buda üye kaybetmek demektir. Dediğimi, dikkate almanızı önemle tavsiye ederim.
Yönetimdeki benden rütbece yüksek dostlarıma sözüm şudur ki,
Yetkili olduğunuz bölümle ilgilenin. Bir yerden sonra o bölüme hakim olduğunuzda diğer kategorilerde paylaşım yapıp tüm foruma hükmedebilirsiniz.

Üyeler, sizede bir sözüm olucaktır. Admine bir soru sorduğunuzda "Canlı Destek" gibi mesaj beklemeyin. Kişinin, özel hayatı ve başka işleri olabilir. Bu durum acilse o an açık olan diğer adminlere veya co-adminlere yazabilirsiniz.
Onun haricinde yapabiliceğiniz tek şey , mesaj atıp beklemektir.

İyi forumlar , iyi eğlenceler dostlar.
Unutmayın, forum demek sadece mesaj kasmak demek
değildir. Yaptığınız işi benimsemeyi bilin!

Siyah

Fahri Üye
Fahri Üye
Yazıyı okudum gerçekten güzel ve tam üstüne basmışsın. Forumda bu aralar durgunluk var forumun önü açık reklamlara en kısa süre içerisinde başlayacağız. Biliyorsunuzdur google veya diğer tarayıcılar özgün konulara özgün yazılara ilk sırada yer verir, ne kadar özgün kendinize ait konu açarsanız foruma o kadar katkınız olur. Çok konu yerine az ve özgün konu açmanız yeterlidir, o zaman verdiğiniz emeğin karşılığını asla vermeden bırakmayız. Sizide ailemize katar her daim arkanızda oluruz. Hayırlı bayramlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)