Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

Florensia ShamanRehber

İntifada

Uzman Üye
Uzman Üye
Bursaspor
Merhaba arkadaslar,
Oyunda gecirdigim uzun bir sureden sonra sizlerle shamanlar hakkinda bildigim her seyi paylasmak istedim.. Rehberim shamanlarin ileriye donuk karsilasabilecegi sorunlari ve cozumleri de ele almaktadir.
Shamanlarin temeli "Dexterity" yani "yetenek"e dayalidir. Bu yuzden statu puanlarimizda yetenege agirlik verecegiz. Kasmada, PvP'de, Boss kesmede en iyi siz olmak istiyorsaniz 230'a kadar yetenek, 30 tane akil ve denizden gelen puanlar + geri kalan puanlarinizi bunyeye vermeniz gereklidir. Yetenek; miss vurmanizi ve rakiplerinizin size miss vurmasini saglayacaktir. Akil; Maximum MP'nizi artiriyor. Shamanlarin %80'i mp sorunuyla karsilasmakta.. Bu nedenle akila da vermek gereklidir. Bunye; maximum HP'nizi artiracak. Serbest bolgelerde kasmaya basladiginizda HP puanlarina cok cok ihtiyaciniz olacaktir. Bu yuzden geri kalan tum puanlarimizi bunyeye vermek iyi olur.
Gecelim skillere,
PvP Icin:
1) Light Transition:Bu yetenegin ne ise yaradigini hala cozemedim. Saldiri artirmadan baska bir ise yaramiyor. Bu yuzden 1 vermek iyi olacaktir.
2) Armor of Light:Kisaca armor dicem. Armora 5 verilmelidir; cunku, 5 oldugu zaman 60 saniye boyunca gelen saldirilari azaltiyor. Ayrica yeniden kullanim sureside 60 saniye oluyor. Yaniii bittigi gibi yeniden kullanabiliriz.
3) Chain of Light:pvP'de isimize yarayabilir fulleyelim ^^
4)Healing Hands:Geldik heallere.. Bu skill cok gicigima gidiyor nedense Fullenirse veya birkac puan verilirse ki bu yontem fullemekten cok daha sacma size hic bi bakimdan isinize yaramaz ! Yaklasik 4-5 saniyede kullanilabiliyor. Siz bunu kullanana kadar coktan ölürsünüz.
5)Instant Recovery:Evet bu skilin en sevilen yani fullendiginde 1200-1300 civari hp vermesidir. Tabi fullendiginde cok fazla MP puani yemesi en kotu yani.. ileriye donuk olarak dusunursek + yanlari daha agir basmakta. Bu nedenle fulleyelimm.
6)Recovery:Boss keserken, mob toplarken, PvP yaparken kisacasi her yonden ise yarayan super bir skill. Siz savasirken bu skill sizi 15 saniye boyunca heallicek. Hesapladim, fullenirse 15 saniye boyunca toplam 4080 hp vericek. Kullandigi MP'de cok az oldugu icin bu skili fullemekte yarar var.
7)Master Recovery:Benden tavsiye "ACMAYIN !" Yine ileriye donuk olarak dusunelim, zaten skili gec atiyoruz birde rakibin saldirdiginda skili kullanma suresinin dustugunu dusunelim 1 saatte kullanamayiz ^^ en iisi acmamak.
8)Spiritual Power:Keske mp verseydi :S ama mp iyilestirmeye ihtiyacimiz yok. Bu yuzden 0
9)Soul Revival:pvP yaparken bize hic bir faydasi olmayacagina gore.. 0
10)Blessing of Nature:Bu skili kalkana benzetebiliriz. Bize cok faydasi var ama bu skile puan verebilmek icin 2 puani da gozden cikarmamiz gerek. 0 verelim puan birikirse sonra acabiliriz.
11)Flow of Darkness:Bu skilimiz PvP'de cok ise yariyor. Ozelliklede CM'ler ile PvP yaptigimizda onlarin gicik kalkanlarina karsilik iyi bir cevap olur Bu ve bunun gibi zehirleyen skilleri fullememiz cok isimize yarayacaktir.
12)Thorn Shield:pvP'de harikadir. Bu skili kullandiginizda ve fullediginizde aldiginiz hasarlarin %38 i rakibe yansitiliyor. DIKKAT! Bu taktigi benim buldugumu dusunuyorum ama benden once bulup kullananlarda olabilir =) PvP sirasinda [Asiri derecede MP sahibi olanlar icin soyluorum] bu skili acip kendinizi surekli heallerseniz dusman kendisini oldurmus olur. Tabi prilerle veya shamanlarla pvp yaptiginizda pek ise yaramaz. Cunku onlar kendilerini tekrar healleyip size saldirmaya devam edebilirler. Biliyorum biraz uzattim ama kisacasiii full
13)Thorn Trunk:Stunlarimiz sayesinde dusmanin hareketsiz kalabilecegini dusunuyorum. Size kalmis
14)Curse of Leaf
emin soyledigim gibi zehirleyici skiller her zaman fullenmelidir. Bu da fullenirse PvP de veya boss kesiminde isinize yarayabilir.
15)Mist of Darkness:Hesapladim fullendiginde zehirlemeleri ile birlikte yaklasik 4000-5000 HP zarar veriyor. Ayrica kullanilan MP' de cok fazla. Bence PvP'de pek isimize yaramayacak. Bu yuzden 1
16)Darkness Wave:2 Alan bize yeter 3. gereksiz.. + verirsek cok fazla saldirmiyo zati bunun icin 1 verelim.
17)Depravity of Soul:Sihirsel vurus gucumuz, mm gerek yok.. Fazla vurmak gereksiz. Ayrica puanlarimizi tasarruflu kullanalim ! 0 verin.
18)Door of Darkness:Hareketsiz kalmasini sagliyor bu iyi bir ozellik fakat malesefki shamanlarin cogu skilinin kullanim suresi cok uzun Herhangi bir durumda kullanmaya kalksaniz rakip size 10 defa vurur. Bence 0 vermeliyiz.
19)Cure:Zehirlenmeyi gidermek icin antidote kullanabiliriz. 0
Evet bunlar saint iken acilan skillerimizdi. Asagida yazili olan adresten skill puanlarina bakabilirsiniz.
1)Balance Up:3 vermemiz yeterlidir. Cunku basta dedigim gibi temelimiz yetenek! yetenek, rakibin miss vurmasini sagliyor yani cook nadir olarak kritik saldiri yiyoruz. Yinede garanti olsun %80 sansimiz daha eklensin
2)Revenant's Curse:Fulleyin. Zehirleyen skiller her zaman ise yarar.
3)Sudden Darkness:Bu skile bitiyorum. Fulleyin !!! Diger alanlara gore hem 2 kat daha guclu hemde cok az MP aliyor. Herseyde isinize yarar benden solemesi =P
4)Touch of Death:Fulleyin. Super bi skill ama tek bir kotu yani olabilir. Bu skili attiktan hemen sonra rakibimiz muhtemelen bize stun atar. Biz ayilana kadar skilin suresi biter.
5)Deceitful Penalty:pvP sirasinda Sudden Darkness alanindan baska hicbir alan isimize yaramaz. Bu yuzden
Kisaca fullenecek skillerimiz sunlar:
Instant Recovery
Recovery
Sudden Darkness
Thorn Shield
Flow of Darkness
Cursed of Leaf
Chain of Light
Revenant's Curse
Touch of Death

Diger Skiller:
Light Transition: 1
Healing Hands: 1
Armor of Light: 5
Spiritual Power: 0
Soul Revival: 0
Blessing of Nature: 0
Master Recovery: 0
Thorn Trunk: 0
Balance Up: 3
Mist of Darkness: 1
Darkness Wave: 1
Depravity of Soul: 0
Deceitful Penalty: 0
Door of Darkness: 0
AoE Shaman:
Evet geldik kasici shamanlarin skillerine. Statlari soylememe gerek yok. Cunku PvP'de de AoE'de de yine ayni kaliyor. Yaptigim stat puanlari duzenlemesi hem kac level olursaniz olun iyi bir AoE hem de super bir PvP charinizin olmasini sagliyor.
AoE Shamanlari, skillerini alan agirlikli verirler. Yani attack skilleri isimize yaramiyor ^^'
Bu kez fazla uzatmayacagim. Az once soyledigim gibi alan agirlikli gidecegiz attacklar lazim degil.
Fullenecek Skillerimiz:
1) Instant Recovery
2) Recovery
3) Blessing of Life
4) Mist of Darkness
5) Sudden Darkness
Diger Puan Verilmesi Gerekli Olan Skillerimiz:
1) Armor of Light: 5
2) Light Transition: 1
3) Healing Hands: 1
4) Soul Revival: 1
5)Flow of Darkness: 1
6) Curse of Leaf: 1
7) Darkness Wave: 1
8) Revenant's Curse: 1
Bu skillerden Armor of Light haricindeki diger skiller bir sonrakinin acilmasi icin gereklidir. Normalde verilmesi gereken puanlar 0'dir.Asagidaki linkte skill agacindan yararlanabilirsiniz.

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)