Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

ESA Astronotları Mağaraya Kapatıyor

ALABEYİ

Fahri Üye
Fahri Üye
Galatasaray
Avrupa Uzay Ajansı (ESA), astronotlarını uyguladığı antrenman tekniklerine dair görüntüler yayınladı. ESA, astronotlarını zorlu koşullara hazırlamak için mağarada antrenman yaptırıyor.

[FONT=&quot]27.06.2016 / 21:00[/FONT]

[FONT=&quot]Avrupa Uzay Ajansı (ESA), astronotlarını uzaydaki zor yaşam koşullarına hazırlamak amacıyla, sıkı bir eğitim sisteminden geçiriyor.
ESA astronotları yalnızca kara ya da havada eğitim yapmakla kalmayıp, barındırdığı nem nedeniyle insan vücudunun en zor uyum sağlayabileceği habitatlardan biri olan mağarada da antrenmanlarını gerçekleştiriyorlar.

ESA astronotları mağarada antrenman yapıyor

ESA astronotları "Latter" adındaki eğitim kapsamında, yerin yüzlerce metre derinliğindeki mağaralarda bir dizi antrenmana tabi tutuluyorlar.
Uzaydaki beklenmedik koşullara uyum sağlamak amacıyla yapılan antrenmanlar kapsamında astronotların ani olaylara verdikleri reaksiyonlar ölçülüyor.
ESA'nın söz konusu eğitimine dünyanın pek çok farklı ülkesinden sınırlı sayıda astronot katılabiliyor.
Mevcut ESA mağara antrenmanı kadrosunda; ESA Astronotu Pedro Duque, Japon Astronot Aki Hoshide, Çin Astronot Ye Guangfu, Rus Kozmonot Sergey Korsakov, NASA Astronotları Jessica Meir ve Richard Arnold yer alıyor.
Yeterli ses yankısı ve ışık varlığı bulunmayan mağaralarda gerçekleştirilen antrenmanların, astronotların duyu ve algılama kabiliyetlerine katkıda bulunduğu ifade ediliyor.

ESA'nın uzaya göndereceği astronotların belirlenmesi noktasında mağara antrenmanlarının belirleyici olduğu

Linkleri sadece kayıtlı üyeler görebilir. Linkleri görebilmek için Üye Girişi yapın veya ücretsiz olarak Kayıt Olun

haberde yer aldı.
[/FONT]

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)