Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

Ejderha Gücü Şaman TAM Klavuz (Resimli Anlatım )

BOMBFACTORY

Uzman Üye
Uzman Üye
Trabzonspor
Ejderha Gücü Şaman Tam Klavuz (Resimli Anlatım)

Öncelikle klavuzumuza Hoşgeldiniz... Buraya bir ejderha gücü Şaman klavuz hazırlamamda ki sebep, Şaman karakterinin nasıl geliştirilmesiyle birlikte, bir şamanın neler yapabileceğini sizlere anlatmak istiyorum.

Şaman Nedir ?

2 tanım yapacağım;

Atacker Şaman: Kişi skıllerını atacker şaman olarak kullanır yardım 2. plandadır önceliği kendini kasmak ve ws atmaktır..
Buffer (Yardımcı) Şaman: Genelde önceliği yardım yani karşıdaki kişiyi veya guruptaki kişileri kutsamak olan şamanlardır.

Geçelim Klavuzumuza .

STATLAR

ViT: HP mizi arttırır.
iNT: Büyü yani skill güçlerimizi arttır.
STR: Düz vuruşlarımızı arttır.
DEX: Dex' e bayılıyorum, Savuşturma özelliğini azaltır, Kalkma süremizi azaltır, Her 3 tanede bir azda olsa savunmamıza katkıda bulunur, Çok fazla olmasada tatmin edecek kadar skill vuruşlarımızı ve düz vuruşlarımızı arttırır.

Şamanlarda statlar neye verilmelidir ?

Her levelde 3 kere stat verebiliriz!

-Tamamen kendiniz kasacaksanız ve Ws atacaksanız benim yaptığım gibi.
2 int 1 vit, int Full olduktan sonra Full vit gitmelisiniz daha sonrada tamamen Dex. O da Full olunca Str gitmelisiniz (DEX ve STR arasında başlarda kararsız kalmıştım ama Sıfırlayarak denedim Kesinlikle DEX)
-Tamamen yardım edeceğim başkası kasacak ve başlarda Ws atmayacağım.
Full int, sonra Full vit, sonra Full dex, sonrasında Full str

SKİLLER

1. EJDERHA YARDIMI

Ejderha yardımı skilli Kritik vermemizi sağlar (Başka karakterlere de verebilme şansımız var)

Kritik, vuruşumuzun 2 katına çıkmasıdır, tabi bu skıllimizi geliştirdikçe artan % oranına bağlı olarak gerçekleşmekte Örneğin: karşımızdaki kişi veya slota 1200 vuruyoruz diyelım 1200x2=2400

2.KUTSAMA

Kutsama skilli bedensel saldırılara karşı aldığımız hassarı azaltır.(Başkaları üzerindede kullanılabilir)
Örneğin : Karşımızdaki kişi veya slot bize 1000 vuruyorsa ve bizim kutsama skıllımızın saldırı direnci oranı %30 ise 1000/100=10x30=300 1000-300=700 slot bize 700 vurur...

3.YANSITMA

Yansıtma bize verilen hassarı skilldeki % oranına bağlı olarak bi okadarını geri hassarı veren kişiye yansıtır
Örneğin: Slot veya karakter bize 1000 vuruyor, skillimizdeki yansıtma oranı mesela %30 1000 in %30 u 300
slot bize 1000 vurunca biz hiçbir şey yapmasak dahi 300 slota vurmuş gibi oluruz....

Dipnot: Şunu unutmayın karakterlerin sadece düz vuruşlarında geçerlidir skiller geri yansımaz

4.EJDERHA KÜKREMESİ

Ejderha kükremesi özellikle perfect olduğunda en güzel görsel efek şölenine sahip bir skilldir..
Şuanda Şaman skillerinde bug (hata) olması nedeniyle gösterdiği değeri vurmasada gerekli teçhizatlar tamamlandığında güzel Damageler yakalayabilirsiniz...
Özellikleri:
-Karşımızdaki kişi zihinsel ve güçlü bedene grand veya perfect değilse kalan her karakteri ve slotu iter.
-Geliştikçe yakma özelliği artar (Dayanıklı ateş zararı) Sürekli can alır az da olsa.

5.Ejderha Atışı

Ejderha atışı, Kükreme ye göre uzun menzilli dairesel değil uzun bir çizgide ilerler dikkatli kullanılmazsa bir çok kez skilli kaçırabilirsiniz. Kükremeden sonra en iyi damage ye sahiptir, hatta hemen hemen aynı vurur...
-Kükremede olduğu gibi Yakma özelliği vardır..

6.Uçan Tılsım

Uçan tılsım, Ejderha atışına göre daha uzun menzilii bir skilldir. Hemen hemen her defasında hedefini bulur. ancak başlarda pek tatmin edici bir damage vurmasada P olursa gerçekten tatmin edici bir damage görebilirsiniz...

Şimdi hangi skilleri seçeceğimize gelirsek...

Ben şamanı sevdim sabırlıyım acelem yok çok iyi olmak istiyorum diyorsanız...
- EJDERHA KÜKREMESİ
- EJDERHA YARDIMI
- EJDERHA ATIŞI
- KUTSAMA
- UÇAN TILSIM
- YANSITMA(zaten Levelden dolayı Master olmaz)

Yok ben sadece yardım amaçlı açmak istiyorum, slot kesmek cok ileride yani 2. planda dıyosanız..
- KUTSAMA
- EJDERHA YARDIMI
- YANSITMA
- EJDERHA KUKREMESI
- EJDERHA ATIŞI
- UÇAN TILSIM

ÇOK ÖNEMLİ NOT: BÜTÜN SKILLERINIZI 17 DE MASTER AÇIN 17 DEN FAZLA VERMEYIN....
-Benim skillim 17 de açılmadı ne yapmam gerek derseniz...
-Pazarlarda bulabılırsenız gozlem bandları satılıyor onunla, yok bulamıyorum dersenız bıraz paranıza acıyıp nesne marketten ep ile sıfırlayabılırsınız 17 de kesin acılıyor...

İTEMLER

ZIRH : Zırhta defans onemlıdır defansımız ne kadar yuksek olursa okadar iyidir zırhlarımızın + sını bol tutmak gerek

SİLAH : Şamanlarda kasmak için ÇAN, Ws için Yelpaze kullanılır sebebi çanlarda saldırı değeri yüksek, Yelpaze de ise büyülü saldırı değeri yüksektir. 30 levele kasmak okadar da zor değildir, levelinize uygun silahlar kullanın +5+6 olması 30 levele kadar sizi götürür. 30 LvL den sonra kasmak ve metin kırmak için size Ortalaması yüksek Antik çan öneriyorum, mümkünse +8+9 basmaya veya almaya özen gösterin. WS atmak içinse: +8+9 Becerisi yüksek Sonbahar yelpazesi kullanın Hele bir de silahınızda Zeka olursa muhteşem olur.

KASK: 21 lvle kadar 1 lvl kaskı +6 yeterli olur, 21 lvlden sonra size +7+8+9 Anka şapkası öneriyorum bu sizi çook uzun süre götürür...

KALKAN: Kalkanınız +6+7 savaş kalkanı olursa bu sizi 21 levele rahatça götürür. Daha sonrasında 21 lvl kalkanı Beşgen kalkan +7+8+9 basın.41 levelden sonra 41 lvl kalkanı Siyah Yuvarlak kalkanı kullanın +6+7+8. +9 u pek basan olmaz bu sizin basmayacağınız anlamına gelmez. 61 Level olduktan sonra Önceliğiniz +9 Şahin kalkan olmalı çunku serverda en çok savaşçı var, yok çok pahalı veya olmuyor diyorsanız şahın kalkan basana kadar +9 Aslan ağzı kalkan ve +9 Kaplan kalkan kullanın...Kalkanınızda ZEKA olursa bu sizin için avantaj olur.

BİLEZİK: +6 Tahta bilezik sizi 20 lvl e götürür. 20 lvlden sonra +8+9 Gümüş bilezik kullanın, ileride yapabilirseniz +9 42 lvl bileziği yapın. Daha sonrasında paranız varsa eğer +8+9 54 Level bileziği Cennetin gözü küpe basın efsun atın 1500-2000 hp yakalarsanız hem krıtık açısından hem hp aaçısından yoksun kalmazsınız...

KÜPE: +6+7 tahta küpe, 22 lvl olduktan snra +7+8 altın küpe basın ki verdiği zeka bonusu size avantaj sağlar. 33 Lvl olduktan sonra ben kendi açımdan size abanoz küpe onerırım sonucta verdiği 1650 HP küçümsenemez. 54 lvl olduktan sonra kesinlikle ve kesinlik +9 cennetın gozu kupe basmaya çalışın bu size 14 zeka ve 5 krıtık verir.

KOLYE: 33 Levele kadar HPlı kolyeler takın lvlınıze uygun, 33 Lvlde İnci kolye basın +9 Hele birde hp si olursa muhteşem olur. 54 levelde ben size +9 Cennetin Gözü kolye öneririm çünkü 20 delici veriyor ve büyü hızı çok Hp de varsa cok ıyı olur. ama İnci kolyeyede hayır demem olabilir.. Bu arada kolyelerınızın + sı ne kadar yüksek olursa Büyü hızınız yüksek olur buda sizin için bir avantaj...

AYAKKABI: Ayakkabıda her zaman HP ve krıtık onemlıdır + sı yuksek olursa hızınız yuksek olur...

Niye sürekli Zeka diyorum diye sorarsanız, Zeka İNT imizi arttır buda vuruslarımızın artması demektir..

EFSUNLAR
(Ne yazık ki parası olanlar veya çok sanslı olup pazardan efsunlu ıtem yakalabılenler için)

-Önceliğiniz Silah ve Kalkanda ZEKA yakalamak olsun.... Kolyelere Zeka gelmez ancak inci kolyenin kendi zeka bonusu vardır...Ayakkabı ve bilezik takılarınada efsun atma veya değiştirmede zeka gelmez...
-Bol kritik yakalamaya çalısın.. Ejderha yardımından aldıgınız krıtıkle bırlesınle cok krıtık vurabılıyorsunuz..
-Karakter savunmalarınızı Yüksek tutun zaten hemen hemen kımse şamana karşı savunma yapmaz siz az damage yer yüksek vurursanız karsınızdakı sizden yüksek levelde olsa yerle bir edebılırsınız..

ŞAMANLAR İLE İLGİLİ BİR KAÇ ŞEY
-Çok kafaya takılmadıysanız kimse size savunma yapmaz vuracağınızı rahat rahat vurursunuz
-Başkaları sizi kutsamak için çağırırsa sizde şöyle diyebılırsınız gurup yapalım banada exp gelsin senin de işin görülsün.. Kasılmış olursunuz..
-Savaşlarda + vererek kendi tarafınıza güç kattığınız için genelde ilk hedef siz olursunuz..
-Ws atarken veya savaşta sürekli hareketli olmalısınız bir zihinsel gibi oldugunuz yerde durursanız butun skıllerı yersınız
-Ws atarken karşınızdakı sıze banada + ver derse sizde ve mesela bedenselse şöyle deyin: Sende bana hava ve öfke ver.. Kapak bir laf olur...

Bir Şaman şunu diyebiliyorsa gerçek bir şaman olmuş demektir: BEN KİMSEYE MUHTAÇ KALMAM, ONLAR BANA MUHTAÇ KALIR...

Benmi kimim? Ben İstiklal serverından terinoator 81 level bir şamanım, levele bakmayın çok sağlamımdır beni küçümseyen çok oldu ama sonu hazin oldu.. Ben kendimden ve tecrübelerimden yola çıkarak yazdım bunları sizde yapın ve görün..
Buyrun gelin servera ordanda konuşabiliriz

Yardımcı olabildiysem ne mutlu... Sorularınız olursa cevaplarım.. Ejderha Tanrı Daima Yanınızda Olsun

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)