Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

Call of Gods Ceza Sistemi

BOMBFACTORY

Uzman Üye
Uzman Üye
Trabzonspor
Merhaba

Oyunda saygı ve sevgi çerçevesine çıkan, genel ahlak kuralları dışarısındaki mesajlaşmalar için 05.03.2013 tarihi itibari ile aşağıdaki prosedür uygulanacaktır.

Oyunumuz içerisinde, oyuncularımızın istemedikleri kişilerden gelecek mesajları engelleyebileceleri bir Kara Liste sistemi bulunmaktadır. Aşağıdaki prosedür de bu sistem öncelikli baz alınarak oluşturulmuştur.

1. Özel Mesaj ile Yapılan Uygunsuz Konuşmalar.

Eğer özel mesajla rahatsız ediliyorsanız öncelikli olarak ilgili oyuncuyu Arkadaş Listesinden - Kara Listeye eklemeniz gerekmektedir. Kara listeye eklediğiniz bir oyuncu size mesaj yazamaz ve posta atamaz.

Bu gibi durumları ek olarak bize bildirmeniz durumunda sadece SUSTURMA cezası tarafımızdan uygulanabilecektir. Özel bir durum olmadığı sürece hesap kapatma uygulanmayacaktır. Oyuncu kendisine mesaj yazılabilmesini engelleyebildiği halde bunu yapmıyorsa bu karşılıklı konuşma/tartışma olarak varsayılacaktır.

2. Birlik Konuşma Alanında Yapılan Uygunsuz Konuşmalar

Bu gibi durumlarda gerekli işlemler öncelikli olarak Birlik Yöneticileri tarafından uygulanmalıdır (Birlikten atma, uyarma vb.)

Bu gibi durumları bize bildirmeniz durumunda sadece SUSTURMA cezası tarafımızdan uygulanabilecektir. Özel bir durum olmadığı sürece hesap kapatma uygulanmayacaktır.

3. Genel Konuşma Alanında Yapılan Uygunsuz Konuşmalar

Burada yapılan konuşmalar, uygunsuz konuşmalara maruz kalan kişilerin bireysel engellemeleri haricinde herkes tarafından görüldüğü için gerçekleşen olaya göre yöneticilere gelen bildirimler çerçevesinde SUSTURMA veya HESAP KAPATMA olarak uygulanabilecektir.

4. Posta ile Yapılan Uygunsuz Konuşmalar

Eğer özel mesajla rahatsız ediliyorsanız öncelikli olarak ilgili oyuncuyu Arkadaş Listesinden - Kara Listeye eklemeniz gerekmektedir. Kara listeye eklediğiniz bir oyuncu size mesaj yazamaz ve posta atamaz.

Bu gibi durumları bize bildirmeniz durumunda sadece SUSTURMA cezası tarafımızdan uygulanabilecektir. Özel bir durum olmadığı sürece (Ağır hakaret) hesap kapatma cezası uygulanmayacaktır. Oyuncu kendisine mesaj yazılabilmesini engelleyebildiği halde bunu yapmıyorsa bu karşılıklı konuşma/tartışma olarak varsayılacaktır.

Posta ile yapılan bir ihlali bildirmeniz gerektiğine inanıyorsanız, size gelen postayı silmemeniz gerektiğini unutmayınız. Sildiğiniz bir postayı bize bildirmeniz durumunda herhangi bir işlem yapılmayacağı gibi, olay durumuna göre tarafınıza işlem uygulanabilir.

Ceza Süreleri

Uygulanacak cezaların birincil amacı caydırıcılıktır. Yöneticiler olay durumuna göre değişik ceza süreleri belirleyebilirler. Ona az verdiniz, bana çok verdiniz gibi tutumların bir sonucu olamayacağı gibi bir anlamı da yoktur. Kuralları ihlal ediyorsanız sonuçlarına katlanmak zorunda olduğunuzu unutmayınız.

Sorular ve Cevaplar

Soru: Önce o başlattı niye bende ceza aldım?
Cevap: Birisinin size hakaret etmesi sizin de o kişiye hakaret etmenize olanak sağlamaz. Edebilirsiniz ama bize bildirilirse veya farkedersek müdahale edebiliriz.

Soru: Ya tam da kredi alacaktım ceza verdiniz?
Cevap: Bu durumu kuralları ihlal etmeden önce düşünmeniz lazımdı.

Soru: O bana hakaret etti ona ceza vermediniz ben edince ceza verdiniz?
Cevap: Konuşma alanlarının takibi çok kısıtlıdır. Kimin her dakika ne yazdığını takip etme imkanımız yoktur. Şans eseri bakarken sizi görmüşüzdür veya birisi geçerli bir şekilde şikayet etmiş olabilir. Alternatif seçenekler düşünüyorsanız maalesef bu sadece sizin düşünceniz olmaktan öteye gidemez.

Tüm oyuncularımızın yukarıda yazan hususlarda üstlerine düşeni yapacağını, oyun kalitesini düşürmeyecek şekilde hareket ederek gereken hassasiyeti göstereceklerini umuyoruz.

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)