Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

Bir rar dosyası indirdiniz bozuk çıktı.Silecekmisiniz? Resimli Anlatım

Tusunami

Fahri Üye
Fahri Üye
Galatasaray
Web sitesi
www.twitter.com
Bir rar dosyası indirdiniz ama sürprizzzz! Silecekmisiniz?tabiki Hayır 1 saattir indirmiş olduğum Pulp Fiction Soundtrack albümünü kurtarmaya çalışıyorum. Netteki tüm rar onarıcısı programları kullandım ama işe yaramadı. Tam silecekken çözümün, winrar ın kendisinde olduğunu fark ettim. Daha önce hiç kullanmadığım bir özellik. Belki bilenleri vardır ama benim için yepyeni bir çözüm oldu.

1. Öncelikle deneme.rar adlı netten indirdiğimiz sıkıştırılmış dosyamızdan aşağıdaki uyarıyı almış bulunuyoruz:

2. Sonra winrar programını açıyoruz. Dikkat: Deneme.rar adlı hasarlı arşivi değil, bilgisayarımızda kurulu olan winrar programını çalıştırıyoruz. Karşımıza o sırada masa üstünde olan tüm dosyaların olduğu bir pencere geldi. Burada deneme.rar'a sağ tıklıyoruz (Benim resimde adı başka) ve resimdeki seçeneği tıklıyoruz.

3. Sonra bir küçük pencere açılacak. İlk Gözat butonu ile onarmak istediğimiz hasarlı arşıvi belirtiyoruz. Açılan ikinci pencerede ise kurtarılacak dosyaların nereye çıkartılacağını belirtiyoruz. Mesela masaüstüne.

4. Ok dediğimizde onarım işlemi başlayacak ve en sonunda aşağıdaki pencere açılacak. Burada Evet diyoruz.

http://img177.imageshack.us/img177/5123/bozdosya3oo5.jpg

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)