Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

Bilgisayara Android Kurulumu ve Yükleme (Adım Adım Detaylı Anlatım)

Tusunami

Fahri Üye
Fahri Üye
Galatasaray
Web sitesi
www.twitter.com
Bilgisayara Android Kurulumu ve Yükleme (Adım Adım Detaylı Anlatım)

Android; dünya genelinde en çok tercih edilen mobil işletim sistemi olarak hayatına devam ederken, Android telefonsatışları sürekli artış gösteriyor.

Peki, Android telefon veya tablet almadan önce veya aldıktan sonra bilgisayarınıza Android kurulumu yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Bu yazımızda açık kaynak kodlu Android’i leptop’unuza, masaüstü bilgisayarınıza veya netbook’unuza nasıl kuracağınızı anlatacağız…

Telefon ve tabletlerde yer alan Android x86 işletim sistemini bilgisayarınıza kurup, çalıştırmak için Windows gibi uzun kurulumlar gerekmiyor. USB Flash diskinizden veya direk olarak Hard Disk’inize kurup çalıştırabiliyorsunuz.

Bilgisayarlarımızdaki işlemciler x86 sınıfı işlemciler olduklarında dolayı, x86 işletim sistemleri ile birlikte çalışırlar. Telefon ve tabletlerdeki işlemcilerin x86 desteği olmadığından, evimizde kullandığımız işletim sistemlerini emulatörsüz çalıştıramazlar. Bu yüzden kurulumunu yapacağımız Android sürümü x86 olmalı. İsterseniz bilgisayarınıza Android işletim sistemi kurulumu ile ilgili anlatıma başlayalım…

Bilgisayara Adım Adım Android Kurulumu

1-) Öncelikle Code.Google’da yer Android x86 ISO dosyasının son sürümünü indirelim. Buraya tıklayarak Google server’larında yer alan istediğiniz Android-x86 iso sürümünü indirebilirsiniz (Android 4.0, Android 2.3 hangisini kurmak istiyorsanız).

Örneğin; biz Android stabil bir sürüm olan 1.6 sürümünü kullandık. Tabi siz son sürüm olan Android 4.0***8242;ın ISO dosyasını indirip, aşağıda devam eden adımlar ile Ice Cream Sandwich’i deneyebilirsiniz.

2-) Yüklemek istediğiniz sürümün ISO dosyasını indirdikten sonra; 2 şekildebilgisayarınıza kurabilirsiniz. Birincisi ISO dosyasını CD veya DVD’ye yazdırarak; boot ettikten sonra kullanmak. Bu adımı kolaylıkla yapabilirsiniz, bu yüzden bundan sonraki adımlar Flash disk üzerinden yüklemek isteyenler için geçerlidir.

İkincisi ise direk olarak USB Flash diskinize atıp, Android işletim sistemini ordan kurmak.

3-) Bu adımda USB Flash diskinizden Android işletim sistemini çalıştırmak için UNetbootin adlı program işinize yarayacaktır. Tamamen ücretsiz olan bu program, ISO dosyasını açıp, bilgisayarınız ilk açıldığında Android işletim sistemi çıkacak şekilde bilgisayarınızı hazırlıyor.

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz.

Linkleri sadece kayıtlı üyeler görebilir. Linkleri görebilmek için Üye Girişi yapın veya ücretsiz olarak Kayıt Olun

Linkleri sadece kayıtlı üyeler görebilir. Linkleri görebilmek için Üye Girişi yapın veya ücretsiz olarak Kayıt Olun

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)