Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

Bilgisayar Çöktüğünde Dosyaları Kurtarma (ayrıntılı)

Tusunami

Fahri Üye
Fahri Üye
Galatasaray
Katılım
28 Temmuz 2013
Mesajlar
47
Tepkime puanı
9
Puanları
0
Konum
Universe
Web sitesi
www.twitter.com
Adım 1: Format CD'si ile Windows Üstüne Windows KurmaArkadaşlar şimdi başlıkta çoğunuzun kafası karışacak ve şunu soracaksınız.Windows üstüne windows kurmak ne demek ?Arkadaşlar bilgisayarınızda kurulu olan mutlak bir windows yazılımı mevcttur. Şimdi bilgisayarınız çöktüğünde dosyalarınız silinmez. Olduğu yerde durur. Ama bilgisayarınız açılmaz. İlk önce format CD'mizi takıyoruz. Ve seçenekler gelene kadar bekliyoruz. [FORMAT ATAR GİBİ]Format atanlar bilirler. Format atılırken ilk önce C: Yerel Diski sileriz. Ama dosyaları kurtarmak içni silmicez. C'ye gelip tekrar üzerine windowsu kurucaz.Adım 2: Dosyaları kurtarmaGenelde format atınca, herşey bitince, windows açılırken bilgisayarın adını ister. Sizde normal olarak eski adınızdan başka bir ad girin. Ve ilerleyin. Bilgisayarınız açılınca:

Kod: [Seç]

C:\Documents and Settingse gidin. Orda hem eski bilgisayarınızın klasörünü hemde yeni kurduğunuz bilgisayarın adında klasör vardır. Çöken bilgisayar adınız olan klasöre girip:

Kod: [Seç]

Desktopklasörüne girin ve masaüstündeki bütün dosyalarınız oraya gelir.Bazılarınız Sorucak: Pragram Filesteki Dosyaları Nasıl Kurtarıcaz ?Diye. O daha kolay.

Kod: [Seç]

C:\Program FilesGirin. Eski windowsdaki bütün dosyalarınız orada olacaktır.[/b]
 

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)

Üst