Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

Böcek Filmini Yönetmeni Bora Tekay Anlattı

ALABEYİ

Fahri Üye
Fahri Üye
Galatasaray

Fasulye’den sonra Böcek ile tekrar sinema dünyasına yine kara mizah bir komedi filmi ile geri döndün. Fasulye ile tarz anlamında bir benzerlik var mı?

Bora Tekay: Fasulye ile hiçbir bağlantısı yok. Kara mizah, komedi Fasulye’de biraz vardı, Böcek iyice absürd bir film. Fasulye seyircinin inanıp içine gireceği bir film, Böcek öyle değil. Tamamen mesafeli bir ilişki kurulması lazım bu filmle.

Son yıllarda kara mizah örnekleri görmeye başladık. Bu sebeple mi absürdlüğe iyice kaydınız? Yoksa içinden gelen mi bu?

Bora Tekay: Evet. Zaten dizi çekiyorum, komedi yapıyorum. Onun bir de sinema filmini yapmanın esprisi yok. Başkaları yapıyor zaten. Zaman içinde öyle filmler de geldi. Ben bir şekilde sinemayı özel bir alan gibi tutmaya çalıştım. Onu kutsal bir taraf olarak bırakıp, çok ticari işlere girmedim.
Onu soracaktım ben de. Fasulye’den sonra Aslı ile Kerem vb. gibi dizilere imza attın?

Bora Tekay: Öyle gelişti. Fasulye’de maddi olarak biz çok fena battık, ben battım daha doğrusu. Filmin yapımcısı ben değilim ama işin maddi konularda gizli prodüktörü bendim. Onun zararını kapatmak uzun sürdü. Bir şekilde dizi sektörüne girdik. Öyle oluyor ya bir kulvara giriyorsun ve oradan devam ediyorsun.

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)