Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

Askeri Lise Mülakatları A'dan Z'ye Herşeyi Anlatıyorum

Kanatayak

Fahri Üye
Fahri Üye
Birçok kişi hiçbirşey bilip bilmeden sağlık muayneleri hakkında atıp tutuyor. Sadece duyduklarını söylüyorlar. Sağlık muaynesinde ayrıntılı bakıldığı doğru ama ciddi bir sorununuz yoksa problemde yok! Burnunuzda kemik var nefes almayı engeller elenirsiniz !

Dizinizde iz vardır pek gözükmes fazlada belli değildir hiçbirşey olmaz !

Dişinizde çürük , dolgu vardır hiçbirşey olmaz !

ARKADAŞLAR BUNDAN ELENİRMİYİM ŞUNDAN ELENİRMİYİM DİYE DÜŞÜNMEYİ KESİN SINAVINIZA GİRİN GİDİN MÜLAKATINIZA YAPTIĞINIZ SADECE KENDİNİZDE EKSİK ARAMAK EĞER KENDİNİZDE EKSİK ARARSANIZ MUTLAKA BULURSUNUZ KUSURSUZ İNSAN YOKTUR AS KUSURLU İNSAN VARDIR VE BEN KUSURSUZUM DİYEDE YALAN ATMIŞTIR!

Merhaba Arkadaşlar...

Öncelikle birkaç şey yazacağım kendi düşüncelerimle...

Askeri Lise kişiliğiniz ve karakterinize uygunsa sizin için tam bir cennettir olanaklarıyla olsun çalışma ve çalıştırma prensibiyle , öğretimiyle vs.vs. tam bir cennettir.

Ama sadece Subaylar rahat yaşıyor , maaşı iyi , okul harika psikolojisiyle giderseniz orası sizin için cehennemden beter olur.

Neyse fazla uzatmıyım

Şubatın ortalarında başvurular alınır.

Nisanın başlarında sınav giriş belgeleriniz gelir ve Nisanın sonlarında sınava girersiniz.

Sınavda yanınızda Kimliğinizi mutlaka bulundurun yoksa sınava giremezsiniz ayrıca kimliğinizi yeniletin en az 2006 tarihli bir kimliğe sahip olun.

Mayıs ın sonlarına doğru sınav sonuçları açıklanır.
haziran ayı içerisinde hangi tarihte mülakata gireceğiniz açıklarınır ve yanınızda getireceğiniz belgeler POSTA aracı ile adresinize postalanır. (bu yüzden adresinizin doğru olduğundan emin olun).

Temmuz aynın başında Mülakatlar başlar ve sonunda biter. Ağustos aynın ilk haftası asil-yedek listeleri oluşturulur. ve ağustosun ortasına kadar kayıtlar alınır ve Eylüle kadar intibank süreci başlar.

MÜLAKATLAR!!!
1-) BELGE KONTROL

İçeri girdiğinizde ilk belgelerinizin sıraya konmasını isterler. ve 2 belge kontrolünden sonra kayıt yaptırırsınız. Belgelerinizi size gönderilen çağrı belgesindeki sırayla dizin size orda o sıraya koymanızı isteyecekler zaman kazanmış olursunuz.

ÖNEMLİ!!!!

1-) Gitmeden önce sizden 8 Vesikalık isteneccek onların arkasına Adınızı Soyadınızı ve TC no nuzu yazın orda uğraşmayın.

2-) Vukuatlı Nüfüs Kayıt Örneğinde DÜŞÜNCELER bölümü olmasına dikkat edin yoksa Üsküdar Nüfus Dairesinde 3 saatlik bir maraton sizi bekler.

3-) Aile fotoğraflarını tam şekilde getiri 1 tanesinin eksik olması elenme sebebiniz olur.

4-)Çeşitli yerlerden aldığınız belgelerinin hepsinin mühürlü olduğuna dikkat edin.

5-) Yanınızda mutlaka bozuk para bulundurun mülakattan önce açlıktan ölebilirsiniz

6-) Saat gece yarısı EN GEÇ 3:30 da orada olun!!!!

2-) Ön sağlık Muaynesi

Ön sağlık muaynesinde yanlış hatırlamıyorsam 6 farklı bölümde sağlık testinden geçersiniz Ön sağlık muaynesi genel olarak bir muaynedir ayrıntılı inceleme yapılmaz. ama 800 kişi gelmişse o gün 600 e yakını orada elenir

Göz , Dİş , Ortopedi , Üroloji

bu saydığım 4 konudan gitmeden yaklaşık 1 ay önce MUTLAKA muayne olup gidin orda hayal kırıklığına uğramayın.

Ön sağlık muaynesinde elinize bir kağıt verecekler kağıdın bir tarafı sağlam kısmı diğer tarafa elendi kısmı eğer bir doktor elendi kısmına kaşe basarsa 2. doktorlar tarafından muayne edlirsiniz ve ordada elendi basılırsa elenirsiniz ama sonunda hepsini sağlam olarak tamamlarsanız o kağıdı başınızdaki askere teslim edersiniz ve bekleme salonuna alınırsınız.

Burada yine gruplara ayrılarak sizi form doldurmanız için sınıflara alırlar burda size sadece 8dk verirler 8dk içinde önlü arkalı formu doldurmanız istenir.

Formdaki önceden bilmeniz gerekenler: hangi dershanelere gittiniz ne kadar ücret ödediniz.

Özel ders aldınızmı aldıysanız öğretmenin adı ve ücreti

hangi tv kanallarını izlersiniz (STV kanal 7 vs.vs. kanalları yazmayın elenirsiniz)

Düzenli olarak okuduğunuz gazete dergi

Düzenli olarak izlediğiniz tv programları

Bu form doldurduktan sonra yine beklemye alınırsınız ( Nerde bekleme dersem orda 10dk bekliyeceğinizi sanmayın en az 1.5 saat )

SPOR MÜLAKATLARI

1-) 400m koşu en az 85 sn de

2-) mekik 1 dk da en az 30 tane

3-) Durark uzun atlama en az 160cm

4-) Diz üstünde basketbol topu fırlatma en az 7m.

Bunlara hepsine önceden çalışın asil listede yer almanız için 4 ünüde başarılı şekilde yapmanız lazım.

en az şöyle olmalı

Koşu : en kötü 78sn de bitirmelisniz
Mekik: en az 40 tane çekmelisiniz ( bunu için her gün düzenli çalışma gerekir) ben 47 çekmiştim
Uzun atlama : en az 190 cm
Top atma: en az 11m

Böyle yapında biraz şansınız olsun

Sporlarıda geçtikten sonra 2 saat kadar mülakatı beklersiniz ve saatte 3 civarı olur ancak o zaman yemek yiyip su içebilrisiniz ona göre gidin.

Ardından Mülakata alımlar başlaroı

SÖZLÜ MÜLAKAT!!!

Burda en önemli olan sizin içeriye giriş tavrınız sert ve sağlam girerseniz onlarda size sert davranır. Ben gülümseyerek merhabalar efendim direyerek içeriye girdim ve Çok rahat bir müalakat geçirdim.

Mülakatta dikkat edilecek noktalar:

1-) İçerideki sandalyenin yanına gelin oturmayın naber nasılsından sonra oturabilirsin diyecektir teşekkürler diyip oturun.

2-) İçeriye girerken Merhabalar diye selam verin en uyugunu budurç.

3-) Sandalyede oturuken ayak titretmesi elleri birleştirme gibi hareketler yapmayın

4) kendinizden emin rahat ve dik oturun ayaklarınız omuzlarınızla hizada olsun.

5-) konuştuğunuz kişinin sürekli gözlerine bakın.

6-) Konuşurken sakın duraksamayın Yanlış cevap vermeniz değil duraksamanız kekelemeniz elenmenize sebeb olur heycanınıza hakim olun.

7-) sorulan sorulara kısa ve öz cevaplar verin uzatmayın.

:cool: Kesinlikle çok fazla cıvımayın çok fazlada sert takılmayın!

Not: Ön sağlık muaynesindede genel sağlık muaynesindede Cinsel Organıza bakılacak bu yüzden tıraşınızı halledip gidin

Gelebilecek sorular.

%100 kendini kısaca tanıt.
babanı tanıt.
%100 neden askeri lise
Atatürkün İlkeleri?
Sakarya savaşının baş komutanı?
İlk 5 türk devleti?
son beş cumhurbaşkanı?
son beş genelkurmay başkanı?
Ben 24 temmuzda girmiştim Bu gün ne oldu demişlerdi cevap : Lozan barış antlaşması imzalandı.
1 den 100 e akdar olan sayıların toplamı.

Camdan bak ne görüyosun
Tavana dey
Denizde peygamber ve atatürk var hangisini kurtarırrsın
Arkandaki duvar ne renk?

gibi SAÇMALIKLAR kesinlikle yoktur bu be türü şeylere kesinlikle inanmayın.
Orada bildiğiniz muhabbet ediyorsunuz.
,

Mülakatıda tamamladıktan sonra geçenler hastane sevklerini alır ve ertesi günü sevk edildiği hastahaneye gider. Oradada sağlık muaynesini tamamladıktan sonra Asil yedek listeleri açıklanır ve ona göre okula alımlar gerçekleşir.

Not: Ön sağlık muaynesindede genel sağlık muaynesindede Cinsel Organıza bakılacak bu yüzden tıraşınızı halledip gidin

Ellerim ağırdı sonlarda biraz kısa kestim merak ettiğiniz birşey olursa bu konu altından sorabilirsiniz ayrıntılı açıklama yapabilirim...

tamamı eski askeri lise öğrencilerinin dediği eski dediklerim de 1 2 sene öncekiler

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)